Ekonomi Haberleri no image

Yayınlanan Tarih 12 Ekim 2010 | E-Kazanç Ekibi

1 adet yorum

1000tl

Son günlerde facebook ile ayda 1000 tl kazandırdığını iddaa eden bir e-kitap görür oldum.Bu da diğerleri gibi xticaret ‘te satışa sunulan ve satış ortakları aracılığıyla tüm yurda yayılmaya çalışan yeni bir sömürü objesi.Yine diğer e-kitaplar gibi kazanç vaadeden fakat kazancı ancak kitabı satarak gerçekleştirebilecek başarısız ve ahlaksız bir girişim.Sosyal ağlar üzerinden fake hesaplar üreterek pazarlama sistemiyle para kazandırmayı bir beceri olarak kabul eden bir zihniyetin ortaya çıkardığı bir ürün.Bu tür kitaplar farklı isimlerde sürekli üretilmeye devam edecek.Kitabın yazarı Facebook ile ayda en az 1000 tl kazandıracağını ve Bunu kitaptaki stratejileri uygulayarak yapabileceğinizi iddaa ediyor.

Facebook dahil birçok sosyal paylaşım ağını yıllardır ürün ve hizmet pazarlamak için kullanıyorum.Facebook sınırsız sayıda sayfa açmanıza olanak sağlıyor.Tabi ki reklamcılık alanında ciddi bir kazanç potansiyeli var ve facebook ile para kazanmak için bu potansiyeli kullanacağız.Facebook ile para kazanmanızın birkaç yolunu sizlerle paylaşayım:

-Popüler bir olay,bir program,bir kişi adıan açılan sayfalarda “beğenen” kişi sayısıyla doğru orantılı olarak sayfanızda yayınlayacağınız bir reklam videosu veya bir site bağlantısı ile para kazanabilirsiniz.Fakat reklam yayınlayan bu tür sayfaların çoğunlukla üyelerin tepkisini çektiği de bir diğer önemli detay.

-Grup veya sayfalara dahil olarak ürün veya hizmetinizi veya ürün ve hizmetlerinizi sattığınız sitenizin url sini paylaşarak geniş bir kitleye ulaşabilir ve buna bağlı olarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

-Bir uygulama oluşturarak reklam satışlarından kazanç elde edebilirsiniz.Facebook, geliştiricilerin maddi bir destek almaları için reklam yayınlamalarına izin vermektedir.

Facebook ta para kazanmak için spam yapmak zorunda değilsiniz.Zaten bu ahlaki değil.1000 tl kitabı bonus olarak 20.000.000 adet mail adresi veriyor.20.000.000 kişiye izinleri dışında reklam yapacaksınız.Bu yurtdışında yasal olarak kesin bir şekilde yasak ve para cezası uygulanıyor.Fakat Türkiye ‘de bu konuda bir yasal düzenleme yok.sonuç olarak dürüst bir eylem değil.

Bu kitabı pazarlayan herkes (satış ortakları) yine bakıyorsunuz bir site veya blog açmış ve bu kitabı satmaya çalışıyorlar.Kazanç sistemi dedikleri şey bu.Bir kitap çıkacak o kitabı alan başkasına satacak onlar başkasına ötekiler başkasına …..Bu böyle uzayıp gidecek.


Yazar Hakkında1 Adet Yorum Yapılmış 1000tl için

  1. EMİN says:

    bahsettiğiniz site dolandırmaya devam etmektedir. bende bir e kitap aldım. ve şuna dikkat ettim. e kitapta bahsettiği satışlar ve ona ait kazanç raporlarında sadece o e kitapın satışından kazanılan paralar gözüküyor.
    yani onlarında clickbankla filan bir mal sattığı yok. kitabı satıyorlar. diğerlerine kitapta anlatırkende clickbankla sat ama ilkin bu kitabı satarak başlayabilirsin diyor.
    xticaret.com olayı 5 yıla kadar patlar. ama kaç kişinin canı yanar onu bilmem. azar azar topluyor adamlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑