İkili Opsiyon Şirketleri

Yayınlanan Tarih 15 Eylül 2011 | E-Kazanç Ekibi

3 adet yorum

24option.com inceleme

“24option Türkiye pazarlama ofisini kapatmıştır. Bu sebeple yatırımcılarının dikkatli olmasını tavsiye eder, platform ve şirket incelemesine gerek duymayız.”

Daha önce yukarıdaki uyarıyı yazmak bizim için yeterli olmuştu, ancak gelen şikayetler üzerine inceleme yazısı yazmak zorunda kaldık.

24 option reklamlarını birçok büyük sitede ve googleda sıkça görebilirsiniz. Malesef reklamlarının içeriği sadece ve sadece insanları umutlandırmaya ve kandırmaya yönelik olması şirketin işlem platformuna ve ayrıntılarına geçmeden önce bizim açımızdan ciddi bir olumsuz başlangıç sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin inceleme yazımızın altındaki reklama baktığınızda bir taksici vatandaşımızın resmini koyup “bazen ek kazanç sağlamak gerekir” sloganı ile yapılmış bir reklamı görüyoruz. Aynı reklam mantığı ile bir sonraki resimde bir hemşire resminin yanında bir haftada 4,720$ kazandım yazan bir reklam görüyoruz. Ne kadar üzücüdür ki bizim vatandaşımız bu reklamlara inanarak kazandığı parayı, birikimini bu firmaya yatırmaktadır.

Şirketin yatırımcılarına bu şekilde pembe ve yanıltıcı reklamalarla yaklaşması, müşteri bakış açısı ve önemi açısından düşüncelerini kolay bir şekilde anlamamızı sağlamaktadır.

Keşke vatandaşım şunu bir düşünse. Madem bir haftada 4,720$ kazanılabiliyor, sizi arayan satış temsilcisi neden bu işi yapmıyorsa siz birkaç yüz dolar yatırın diye kendini yırtarcasına devamlı sizi arıyor,  e-mail gönderiyor. Ne yazıkki Türk milleti olarak kısa yoldan parayı bulmaya sorgusuz sualsiz atlarız. Bu tarz firmalar da bu duygularımızı kullanarak ciddi karlar elde etmektedir.

Sitelerine en küçük yazı fontu ile “ikili opsiyon işlemleri kayıp riski içermektedir” uyarısı yazmışlar. Tabi ki bu uyarı yaptıkları ben kazandıysam herkes kazanabilir reklamları ile çelişmektedir. Bu çelişki de mantık aramadan her türlü müşteriyi içeri alma çabasından kaynaklanmaktadır.

Reklam stratejileri bizim inceleme alanımıza çok girmese de bu tarz reklamlarla insanların kandırılması maalesef bizi üzmekte ve kızdırmaktadır.

Müşterilere olan bakış açısını reklamları ile zaten gösteren 24 option, bunu müşteri hizmetleri ve yaklaşımı ile de yansıtmaktadır. Birkaç soru sormak için aradığımız müşteri temsilcisi piyasayı bildiğimizi anlayınca telefonu yüzümüze kapatmaktan beter etti. Çünkü çalışmadığı ve bugüne kadar hiç sorulmayan taraflardan kendilerine sorular sorduk. Ve normal müşterilerine yaptıkları gibi birkaç pembe yalanla kurtulmak mümkün değildi.

Bunun yanında birçok yatırımcı şikayetinde karlı pozisyonları silmeleri ile ilgili şikayetler aldık. Bu şikayetlerle daha önce 24 option izmir Türkiye ofisi var iken en azından bir açıklama yapıldığı ancak şu anda hiçbir şekild cevap alınamadığı belirtiliyor.

İşlem platformuna gelirsek, daha açtığımız ilk işlemde fiyat değişti uyarısı ile karşılaşıyoruz. Maksimum pozisyon limitinin 50,000 dolar olması gerçekten güzel. Ancak 50.000 usd yatırıp, %70 kazançla 85,000 usd para çekim talebini karşılayabilme noktasında KESİNLİKLE şüphelerimiz var.

24 optionla işlem yaptıkları için mutlu olduklarını belirten 4  adet olumlu yorum sitemize gönderildi. Ancak yorumların objektifliğinin onaylanması açısından istediğimiz belgelerle ilgili herhangi bir yanıt gelmedi! Bu da şirketin objektifliği noktasında bizim için önemli bir kanıt oluşturdu.

Sonuç olarak siyah websitesi ile dikkat çeken 24 option, site rengi gibi arka tarafında da karanlık ve gölgede kalan konular var. Zaten riski bir piyasada bir de şirketin riski ile uğraşmamak için daha güvenilir firmalar ile işlem yapmanızı tavsiye ederiz.

 

24option

24option2

 

 

 

 

Tags: , , , , , , ,


Yazar Hakkında3 Adet Yorum Yapılmış 24option.com inceleme için

 1. Oğulcan Erdağ says:

  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Eğer sizin içinde bir mahsuru yoksa bana mail yoluyla ulaşabilir misiniz gerçekten çok memnun olurum iyi çalışmalar

 2. 24 option 50000 işlem açılması gerçekten gözel bir şey ama sakın açmayın actınızmı sonuçta kazanma ihtimaliniz hiç yok mümkün değil nedeni rakamları degiştirmeliridir veya zamanı uztarak veya 1 dakika önce gibi rakamları vererek grafiğini değiştiriyorlar o yüzden kazanma ihtimaliniz yok sadece kaybedersiniz itiraz edemessiniz edince bizimle çalışma diyorlar benim 2000 usd bir 2200 usd
  750 usd 750 usd ve 500 usd lik pozisyonum tutmuştu sonuç rakamlarını değiştirerek tutmaz hale getirdiler vade sonu hesaplanıyor diye bekleterek 3 dakika sonra kendi rakamını koyarak kaybettini diyorlar eur/ usd paritede 5 defa ust ust işlemin başarılı oldumu hemen 5 pip fark koyuyorlar işlem acınca hiç bilmiyorsun ya bir bakmışsın 5 pip fark var 5 dakikalık zamanda tutması imkansız resimlerle ispatlıyoruz ama işe yaramıyor çünkü kendileri bilerek kıprıs ta yasal olmayan işler yapıyor kıprısta
  yargya mahkemesine ispatlasak bir sonuç cıkarmı kıprısta rum kesiminde denetimleri yapılıyormu ben resimleri ile ispatlarım benim toplamda 12bin usd zarar ettirdiler bu rakamları degiştirerek

 3. sermin says:

  selameddin bey yorumunuzu okudum sormak istediğim bi kaç şey var yardımcı olursanız sevinirim konu ikilioption tşk edrim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑