Affiliate Marketing no image

Yayınlanan Tarih 27 Şubat 2010 | E-Kazanç Ekibi

4 adet yorum

Network Marketing Aldatmacası


Herşeyden önce Network Marketing’in işleyiş mekanizmasını analiz etmekle başlayalım.Aslında ne kadar istikrarsız olduklarını ayrıntıları ile anlatacağız.

Network Marketing hiçbir zaman gerçek firmaların başarılı oldukları şekilde bir kar elde edemezler.Network marketing işini yürütenler Tuzaklarına düşmüş insanların kayıplarıyla kar etmektedirler.Satılan ürün veya hizmetten öte onların asıl amacı üyelik için aldıkları ücrettir.Sizi temin ederim ki,hiçbir zaman vaadedilen lüks yaşamı elde edemezsiniz.

Network Marketing nasıl işlemektedir?

Sisteme Katılmak yanılgısıyla başlayan bitmek bilmeyen bir aldatma serüveni sizi bekliyor olacaktır.İçine düştüğünüz durumdan en az zararla veya kar ile çıkmak isteyen siz,başkalarını da aldandığınız aynı tür sözler ile avlamaya çalışacaksınız.

Network Marketing kelime olarak birbiriyle bağlantılı distribütörlerin ürün veya hizmet pazarlama için kullandıkları pazarlama metodu anlamına gelmektedir.Kar dağılımı belli bir hiyerarşiye bağlı olarak yapılmaktadır.Çok katmanlı üyelik sistemi kullanılan network marketing de yeni giren biri en alt katmanda yer alır ve satışlarıyla sırasıyla ilk olarak bir üst katmanı olmak üzere diğer katmanlardaki üyelere para kazandırmaktadır.Network Marketing sistemleri üyelerine iki yoldan kazanc vaadetmektedirler.Birincisi kendi satışlarınızdan elde edilen komisyonlar,diğeri ise üye yaptığınız kişilerin yaptığı satışlardan elde edilen komisyonlar.

Network Marketingi Adaletsiz Yapan Şey nedir?

Yıllardır ticaret uzmanları Network Marketingin bir emeğin karşılığının çoğunun başkalarına verilmesi olduğunu tartışmaktadırlar.Network Marketing organizasyonları kendilerini adil olarak ilan etseler de,gerçekler aslında ne kadar adalatesiz olduklarını göstermektedir.

En son giren kişi olduğunuzu hayal edin.Öncelikle bir miktar para ödeyerek gireceksizin.Daha sonra sitem aracılığıyla bir ürün pazarlayarak kardan pay alacaksınız.Bu ürün genelde piyasada olmayan ve fiyatı ise yüksek bir üründür.Çünkü gelir dağılımı hiyerarşisi bu durumu kaçınılmaz kılmaktadır.Network Marketing aracılığı ile satılan hiçbir ürün piyasa değeri ile aynı düzeyde değildir ve çok yüksektir.Tüm bunlara rağmen eğer ürün satabilirseniz, sizi üye yapanlar sırasıyla kazancınızdan pay alırken siz sadece küçük bir kısım alacaksınız.

Zengin Ve herşeyi Elde Edebilen Bir İnsan Profili

Network Marketing organizasyonlarının tümü ilk olarak rahat bir yaşama kavuşmuş,maddi kaygılarını çoktan aşmış ve lüks bir yaşam süren bir insan profili çizmektedirler.Bu durum birçoğumuzun kendini o insanın yerine koymasına ve sisteme dahil olmamıza sebep olmaktadır.

Network Marketinge Katılmadan Önce

Ticaret uzmanları herhangi bir Network Marketing sistemine katılmadan önce şu soruların sorulması gerektiğini söylüyor:

*Şirketin bugüne kadar ki performansı nedir?
*Ne tür ürünler satılmaktadır?
*Ürünlerini geri iade alıyor mu?
*Satılan ürünler Piyasaya uygun bir şekilde mi düzenlenmiş?
*Satılan ürünler Geniş bir Müşteri kitlesine hitap ediyor mu?
*Üyelik ücretli mi?
*Gerçekten satış yapabileceğinize inanıyor musunuz?
*Katıldığınız sistem size başarılı olmak için yeni üyeler getirmeniz gerektiğini öneriyor mu?

Network Marketingin Dört Yalanı

Birçok Network Marketing distribütörü yeni üyeler avlamak için network marketingin Dünyaca ünlü Harvard üniversitesinde ders olarak okutulduğunu iddia etmektedir.Genel Olarak Söylenen 4 Yalan:

*Wall Street gazetesi üretilen ürün veya hizmetlerin %70′inin Network Marketing metoduyla satıldığını yazdı.
*Network marketing Harvard üniversitesi ,Stanford Ticaret okulu ve tanınmış diğer üniversitelerde drs olarak okutulmaktadır.
*Dünyada ki zenginlerin %20’si Network Marketing metoduyla zengin olmuşlardır.
*John Naisbitt, en çok satan kitabı olan “Megatrends” kitabında Network Marketingin Geleceğin ekonomi dalgası olduğunu söylemektedir.

Harvard üniversitesi profesörlerinden prof. Thomas Bonora:

“Harvard üniversitesinde bu tür yöntemleri ders olarak okutmuyoruz.Network Marketing Müfredatımızın bir parçası değildir.Bana sorarsanız diğer okullarda da ders olarak okutulmuyor.Network Marketing ağızdan ağıza yayılmış ve çoğu yasadışı olma sınırında olan sistemlerden başka birşey değildir.Ayrıca birçoğunu da etik bulmuyorum”

Sonuç;

Network Marketing sistemlerinde başarılı olanların sadece üst katmandakiler olduklarını asla unutmayın.Bir network marketing sistemi piyasanın üzerinde bir fiyata ürün satıyorsa ve üye olmak için ücret talep ediyorsa bilgisayarınızın fişini çekin ve bir daha o siteye girmeyin.

Unutmayın ki;Ürün veya hizmet satışı yapılan bir sistemde işçi sıfatı ile başlamaktasınız.İşe giriş ücreti diye bir ücret çok saçmadır.Bugün başarılı network marketing sistemlerinin katılımı ücretsizdir.Bazıları ürün almayı şart koşsa da fiyatları piyasa seviyesindir.

Süslü laflar sizi avlamadan önce,alışkanlıklarınız arasına araştırmayı da ekleseniz iyi edersiniz.

Tags: , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında4 Adet Yorum Yapılmış Network Marketing Aldatmacası için

 1. seycan says:

  bu yazıyı herkez okumalı
  bırılerı hala kucuk balıkları nasıl yutarız amacında
  Bıde sloganlarına bakın hele
  Ya hıc gırme yada hıc pes etme
  ınsanı gaza getırıyor dogrusu
  elıne saglık admın

 2. beytullah says:

  Sayın Admin ;

  Açıklayıcı bilgiler vermişsiniz öncelikle teşekkürler. Bu tarz sistemlerde direk lüks bir yaşam vaadi sunmak , hayali yaklaşımlardan ibaret olabiliyor. Lakin günümüzde network marketing sistemi bir çok yerde görülmeye başlandı. Türkiye’de Bu tarz firmaların gerçek olup olmadığını inceleyebileceğimiz DSD(doğrudan satış derneği) bile var. Yani anlamaya çalıştığım “network marketing” tamami ile bir palavra mıdır? Yoksa bu sistemi kullanarak insanları istismar eden firmalar mı çoktur? Siz de yazınız’da network marketing sistemini kötülerken , bir yandan da iyi bir network marketing firması ücretli üyelik almaz , ürün alma şartı koşmaz vb. açıklamalarda bulunmuşsunuz. Gerçekten iyi bir network marketing sistemi var ise , bu firma ya da firmalar size göre hangileridir?

  • admin says:

   @beytullah
   Türkiye de iyi diyebileceğim bir network marketing sistemiyle karşılaşmadım. Türkiye de ürünlerin fiyatları çok pahalı,buda ürünün satışını zorlaştırıyor.İnternet gibi rekabetin çok yüksek olduğu bir ortamda fiyatların böyle yüksek tutulması elbette network marketing in yapısı ve işleyiş tarzından dolayı gerçekleşir. Öte yandan satış yapanlara verilen kar payı çok gülünçtür.400 tl lik bir ürünü sattığınızda size 10-15 lira kar bırakıyor.Katlı üyelik sistemi insanlara daha fazla kazandırabilir.Fakat bu kazancın miktarı grubu en fazla olan ile en az olana doğru azalarak düşecektir. Bu etik açıdan doğru değildir.Çünkü başkalarının satışları üzerine kurulan bir kar gütme amacı vardır.Ve bu insani ilişkilerde çıkarcılığı pekiştirerek insancıl düşünme yeteneğimizi kaybetmemize neden olmaktadır.

 3. salihpaflakoglu says:

  Selam;
  Hocam öncelikle yazında güzelliklere değinmiş ve verdiğin bilgilerle insanları biraz beyinlerini kullanmaları için teşvik etmişsin.Ama önemli olan nokta şu.Bu sisteme antitez yazarken; matematik, istatistik ve hukuk gibi kavramlarla açıklamalar da bulunman.Mesela 100 dolarlık domain sitesi için yaklaşık 1000 $ alan mega holding insanları ağına düşürerek sömürmekte bunları yaparken en önemli olan şeyi duygusal pedagojik ve psikolojik yöntemlerle beyin yıkamakta kendi sistemi içerisinde sorulara cevap üreterek tüm olumsuzlukları antitez ve sentez sonuçlayarak olumluya çevirmektedir.Sen psikoloji bilmiyorsan hukuk bilmiyorsan matematik istatistik bilmiyorsan bunlar açık kalacak bir çok boşluktur senin elinde kırılmış bir bardağın tek bir parçası var ve sen elindeki camla onun bir bardağa ait olduğunu sadece burdan açıklayarak ıspatlayamazsın.Demek istediğim şu emeğine saygı duydum genişlet konuyu aç parası sömürülenler kandırılanlar gençler ve cahiller.Veya vaadlerle bi şekilde kapitalist sistemde biraz olsun nefes alma çabasında olma düşüncesinde insanlar.Pisagor üçgeni ilk 2 sütündaki sayılarla büyür. Sen bu sistemde 1 2 3 değilsen yani şirket sahibi enes olgun hüseyin bilmem ne zıkkım yalan olursun arkadaşım onlar aç görmemiş yalanı kendilerine din ahlak edinmiş insanlar.herkese tavsiyem ponzi süreci radikal yazarından mega holding hürriyet yazısından google vikipedia gibi güvenilir kaynaklardan okumalarıdır.emegine sağlık.bu arada dinçer gökçenin haberi var mutlaka okuyun.Ve bu haberi bile yok yalan diye size satanlara inanmayın her olumsuz sorunuza mutlaka mantıksız alakasız bir cevap veriyorlar.diyorsun ki 1 elma 1000 tl eder mi googleda böyle büyüdü diyor.Ama google o elmayı sana 1 tl ye satıyor onun kiyle aynı hatta o holdıngler bile elmayı googledan alıyor.sorularınıza inanın arkadaşlarınıza hayır demesini bilin.Dost acı söyler kulağınıza küpe olsun.İnsanı vurmanın en güzel yolu sevdikleriyle imtihan etmektir bunu unutmayın kıyamayacağım diyerek arkadaşımı başkasının istismarı olmayın arkadaşlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑