Web Yayıncılığı no image

Yayınlanan Tarih 21 Kasım 2010 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

3 Adımda Ziyaretçi Sayınızı Katlayın

Web yayıncılığında değer ölçütü ziyaretçi sayısıdır.Basit bir şekilde söyleyecek olursak ne kadar çok ziyaretçiniz varsa siteniz veya blogunuz o kadar değerlidir.

Satış ortaklığı işinde başarı sağlamanın birncil koşulu hedef kitleye ulaşmaktır.Başarı şansınız ulaştığınız kişi sayısıyla doğru orantılıdır.İşte burada trafiğinizi arttırmanın önemi ortaya çıkıyor.Aşağıda ki 3 basit adımı uygulayarak ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz.

1-Günlük Olarak Bilgilendirici Makaleler Yayınlayın (günde 1 saatinizi alır)

Ziyaretçiye makale olarak sunduğunuz şey okunduğunda kafalarda soru işareti bırakmamalı.Ziyaretçi sorularının cevaplarının en azından büyük bir kısmına cevap bulmalı.

Makale yazmadan önce forumlarda bir araştırma yapıp güncel  popüler konuları saptamalı ve ona göre bir makale yazmalısınız.Bu basit bir arz-talep ilişkisdir.Konuya talep varsa okunacaktır.Örneğin 3 yıl önce tartışılmış bir konu hakkında bilgilendirici makale yazmanız size tesadüfen sitenize girmiş birkaç ziyaretçiden başka birşey kazandırmaz.

2-Yazılarınızı Sosyal Paylaşım Ağlarında Paylaşın (günde 5 dakikanızı alır)

Şayet yeni bir blog veya site açmışsanız bu bir şarttır.Sosyal ağlarda konularınızı paylaşmak potansiyeli yüksek bir ağdan sitenize ziyaretler gerçekleşmesini sağlar.

3-Yazılarınızı aynı kategoride ki bloglarda yayınlatın  (Günde 10 dakikanızı alır)

İster ücretli ister ücretsiz,sitenize doğru linklenmiş yazılarınızı sizinle aynı kategoride yayın yapan bloglarda yayınlamak trafiğinizi artırdığı gibi arama motorlarında ki sıralamnızı etkileyerek bulunabilirliğinizi arttırır.

Günde 1,5 saatinizi ayırıp yukarıda ki basit adımları uygulayarak webde başarılı olmanın birincil şartı olan ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑