Ekonomi Haberleri

Yayınlanan Tarih 8 Mart 2013 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

ABD Hisselerinde Bugün

ABD hisseleri yükselişle başladığı günde istihdam verilerinin Fed’in varlık alımında yavaşlamaya gidebileceği ihtimalini doğurmasıyla kazançlarını sildi

ABD hisseleri, beklenenden iyi çıkan istihdam verilerinin Fed tarafından varlık alımlarında yavaşlamaya yol açacağı endişeleriyle erken saatlerdeki kazançlarını silerek yatay bir seviyeye geriledi.

Standard & Poor’s 500 Endeksi sabah saatlerinde yüzde 0.5’e varan artış yaşarken New York saatiyle 10:15’te yüzde 0.1’den daha az düşerek 1,544.01 puan oldu. Dow ise 16.86 puanlık artışla 14,346.35 puan oldu. S&P 500 hisselerinin işlem hacmi bu raporun yazıldığı sırada 30 günlük ortalamanın yüzde 10 üzerinde oldu.

Chicago merkezli RBC Global Asset Management ABD hisse işlemleri direktörü Ryan Larson, “Bulunduğumuz yere göre çok iyi verilerdi ama şimdi asıl soru Fed’in gözünde bu rakamların çok hızlı veya çok iyi mi olduğu. Her ne kadar tüm zamanların zirvesine yükselmeye devam ediyorsak da Fed olmazsa olmaz” ifadelerini kullandı.

ABD’de istihdam Ocak ayında beklentilerin altında kalarak 119,000 artarken, Şubat ayında bu yükseliş bütün tahminleri aşarak 236,000 oldu.

Tags:


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑