Affiliate Marketing no image

Yayınlanan Tarih 29 Mart 2010 | E-Kazanç Ekibi

137 adet yorum

Anket rehberi kitabı

Yine bir e-kitap yine mantıksız vaatler…

Yahu arkadaş siz bıkmazmısınız insanların umutlarıyla bu şekilde oynamaya.Üstelik saçma sapan şeylerle üstüne birde insnaların parasını alıyorsunuz.Bu vaatlere inanabilecek insanların varolduğunu bildiğim için bu makaleyi yazma gereği duydum.

Dünyada lider şirketlerin müşteri düşüncelerine ne kadar önem verdiğini biliyor olmalısınız.Bugün şirketler hedef kitlelerin ürün veya hizmetleri hakkında ne düşündüğünü öğrenmek için geniş bir bütçe ayırmaktadırlar.Fakat burada dikkat edeceğimiz nokta hiçbir şirketin sadece bir anket için  söylendiği gibi yüksek miktarda para ödemeyeceğidir.Şirketler  kendileri için çalışan bir anket firması bulurlar ve ödemeyi oraya yaparlar.Bazı anket firmaları üyelik sistemi ile anketleri dolturtarak Şirketlerin ihtiyacını bu şekilde gideriyor.Karşılığında ise ya küçük bir miktar için çekiliş yapar yada her üyeye küçük bir miktarda para öder.

Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer husus ise bu anket firmalarının üyelerine minimum ödeme sınırı koyduğudur.Sizi belirlenen sayıda anket doldurmaya mecbur ediyorlar bir bakıma.

Anket doldurarark para kazanmayı düşünenlerin kesinlikle her dakikada bir anket daveti geleceğini ve böylece çok çabuk para kazanabileceklerini düşünmemeleri gerekiyor zira öyle değildir.

Özellikle Türkiye’yi hedef ülke seçen çok az miktarda şirket olduğu gerçeğine dayanarak,alacağınız anket daveti sayısının çok az olacağını söyleyebiliriz.

Dikkat ettiğim bir başka husus ise anket rehberi olduğunu söyleyenlerin genelde tavsiye ettiği firmaların çoğunun üyeliğinin paralı olmasıdır.Burada çok sinsice hazırlanmış profesyonel bir tuzak görmekteyim.Google kazançları kitabında olduğu gibi bu kitaptada sıradan bilgiler,google ile aranıp bulunabilecek bilgiler sanki bir sırmış gibi gösteriliyor.Fakat google hiçbirşeyi saklamaz.

Dikkatli olmanızı öneririm.Biliyorum para kazanmak istiyorsunuz.Fakat bu şekilde elinizdekindende olursunuz.Para kazanmak istiyorsanız sizde onlar gibi bir e-kitap hazırlayın.Fakat lütfen gerçekçi olsunlar :).Örneğin bir diyet kitabı hazırlayabilir ve satabilirsiniz.Yada  kolay ingilizce tarzı bir e-kitap.Fakat lütfen insanların umutlarıyla oynamayın.

Anket rehberi ,anket listesi  vb e-kitapları illa alacaksanız,önce sadece bir tane firmanın adını isteyin.Şayet dedikleri doğruysa bunu yapmaktan çekinmeyeceklerdir.Eğer dedikleri gibi size anket yağacak ve para kazanacaksanız  sadece bir tane firma ismini size vermek onlara daha çok kazandıracaktır.Ayrıca güven de kazanacaklardır.

e-kazanc.com olarak sizlere birkaç güvenli ve ödeme yapan anket firması araştırdık.Tamamen ücretsiz katılabilir ve  merak ettiğiniz herşeyi burada  bizzat görerek öğrenebilirsiniz.

yellowsurveys.com

surveyhead.com

Şimdilik bunları deneyebilirsiniz.Araştırmalarım dahilinde güvenli olduğuna kanaat getirdiğim firmaları burada yayınlayacağım.

Tags: , , , , , ,


Yazar Hakkında137 Adet Yorum Yapılmış Anket rehberi kitabı için

 1. çetin says:

  meraba arkadaşım yazına öyle başlamıssın ki netten para kazanmak isteyen herkezin ümitlerini alt üst etmişsin. yoksa benmi yanlış anlamışım. ilginç tarafı da yapın bu işi dermiş gibi 2 adet adres vermişsin. madem karalıyorsun niye adres veriyorsun. bu verdiğin adresler kitap ta ki adreslerin 2 tanesi sanırım. siz bunları denediyseniz para kazandığınızı gösteren kanıt nerede koymanızı tavsiye ederim.anketler için sitelere tek tek girmek mi gerekiyor yoksa mail adresine mi geliyor. bunların kanıtını gösteren yok. şimdi biz bu sitelere üye olalım mı olmayalım mı ?

  • admin says:

   Karalamaktan öte yazımızın temel amacı bir uyarıdır.Anket sektörü malesef major ülkelerin vatandaşları için büyük bir kazanç kaynağı.Türkiyeyi de kabul eden firma sayısı çok azdır.Verdiğimiz iki tane örnek Türkiye vatandaşlarınıda kabul etmektedir.Bu adresleri vermemizin nedeni insanların üye olup gerçeği gözleriyle görmelerini sağlamak.
   Bu sitelere üye olurken göreceksiniz ki minimum ödeme limitleri olacak ve çok az sayıda anket daveti alacaksınız.Demek istediğim söylendiği gibi anket yağmuruna tutulamayacaksınız ve ödeme sınırını geçmek için belkide 1 yıl beklemek zorunda kalacaksınız.
   Bizim yazımız Sözü geçen kitabın iddasına bir eleştiridir.Bize mantıklı gelmediğinden dolayı ve haklı sebeplerimizle ziyaretçilerimizi uyardık.

 2. ayşe beder says:

  e-kazanç’ıhazırlayan, sayın admin’e bu yazınız için size çok teşekkürler, biraz daha araştırmasaydım sizin yazmış olduğunuz düşüncelerinize ulaşamayacaktım. İyiki biraz daha araştırmışım. insanlar her yerde aynı. iyi insanlar çok nadir bulunuyor. Teşekkürler.

  • admin says:

   Öncelikle yazılarımızdan faydalanan insnaları görünce mutluluk duyduğumuzu söyleyelim.Bu siteyi hazırlarken temel amacımız ,çıkarsız,şartsız toplumsal faydaya hizmet etmekti.Bu konuda aynı şekilde devam ediyoruz.Teşekkür ederiz…

 3. Banu says:

  admin ne diyorsunuz yani almayalım mı bu kitabı ?

  • admin says:

   tavsiye etmiyoruz.Seçimlerinizde özgürsünüz.Fakat geçerli nedenlerimizle neden tavsiye etmediğimizi açıkladık.Takdir sizindir.Teşekkürler

 4. Hasan says:

  Yeni bir kitap daha. Yine umut tacirliği yine kandırılan insanlar. Bu tarz hiç bir yayın size en ufak bir kazanç sağlamaz sadece bu yayınları almış olduğunuz insanlarının keselerini doldurmaya yardımcı olmuş olursunuz. Uyanık olalım böyle boş vaatlere kanmayalım. Denildiği gibi olsa bugün dünyada tek bir tane bile yoksul insan göremezsiniz. İnternet üzerinden değilde normal el ile doldurulan anketlerde bildiğim kadarı ile anket başına 40 kuruş gibi bir rakam ödeniyor oda anket düzgün doldurulmuş ve anketi isteyen firmanın beklentilerine cevap verebiliyorsa. Kalanını siz düşünün. Kanmayalım, böylesine basit tuzaklara düşmeyelim.

 5. Hasan says:

  Farklı konularda belirttiğim gibi internet üzerinden kazanç sağlamak imkansız değil, akıllı ve öğrenmeye açık olduğunuz sürece kazanabilirsiniz. Önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum, bu bilgileri öğrenmek için bir kaynak satın almanıza gerek yok piyasada çeşitli kazanç türleri ile ilgili bir çok e-kitap bulunmakta bunlardan özellikle uzak durun. Değerli adminimiz bizler için e-kazanc.com’da piyasada bahsi geçen o ücretli yayınların içeriklerinin daha fazlasını sitesinde yayınlamakta ve hepsi güvenilir kaynaklar. Eğer internet üzerinden kazanç sağlamak gibi bir düşünceye sahipseniz bence başlangıçınızı burda belirtilen sistemleri uygulayarak yapabilirsiniz. Hepinize başarılar.

 6. Mert says:

  Yazı için teşekkürler.Ben anketlistesi.com sitesinden ekitap aldım 45TL karşılığında.Giderse gitsin mantığıyla girdim yani.Ama sorun şu ; şirketler ödeme yapıyor veya yapmıyorlar orası ayrı ama site yöneticileri tamamen sıfır ilgi.Bir kez daha düşünün derim bu tarz işlere.Tek yararı e-kitabın listeyi vermesi o listede 45TL etmez.Ha daha yeni yeni üye olmaya başladım eğer maddi bir kazanç sağlarsam ne ala.

 7. Muhammet says:

  Herkese mrb a mert para kazandırıomu kazandırmıo mu ve ne kadar site var bende araştırdım ama güvenip de alamadım öncelikli sorum buydu.ikinci sorum ise siteler sana anket yolluolar mı

 8. Mert says:

  Şimdi şöyle kesinlikle üye olmana gerek yok bi kere boşuna 45 TL verme.Oradakilerin çoğu boş beleş siteler gereksiz yani.Para kazandırıyor ama nasıl öyle sitede yazıldığı gibi 30dkda 75$ kazanın gibisinden bişey yok.Ben henüz 40 TL para kazandım(2 farklı hesap açtığım için) 2 farklı siteden ama min 25 $ birikmesi gerekiyor sitede ancak öyle para çekebiliyorsun.Yani evet kazanç var ama zengin olunacak gibi değil site fake tamamen.5 günden beri üyeyim ben kitaptaki uluslararası tüm firmalara ama öyle anket gelmedi bakalım..

 9. Mert says:

  Ha buarada söylemeyi unutmuşum 45 TL e-kitap parası verdik ya onu çıkartmaya çalışıyorum gerisi yalan bide ayda bi karton sigara parası çıkarsa ne ala bakalım ama öyle pat pat diye anket gelmiyor ben hevesli girdim sıkıldım bakmıyorum şuanda ilgilenmiyorum yani.

  Aklında bulunsun..

 10. kenan says:

  slm survey head minimum ödeme ne kadar

  • admin says:

   minimum ödeme 25 dolardır.Daha fazla anket almak için panelde bulunan tüm anketleri doldurmalısınız.Bunlar sizi daha iyi tanımak için hazırlanmış anketlerdir.Ayrıca bunlardan da para kazanırsınız.Ödemelerinizi paypal aracılığı ile çekebiliyorsunuz

 11. Mert says:

  Uğraşmaya değmezz..

 12. şafak says:

  surveyhead da para ödemesi nasıl yapılıyor? tam bilgisi olan biri anlatabilir mi?

  • admin says:

   paypal a 25 dolar olunca ödeme yapılıyor.25 dolar olunca kullanıcı panelinizde paypal logosuna tıklayın gerekli bilgileri girdikten sonra paranız hesabınıza yatırılıyor.

 13. Halil says:

  Merhaba Admin Kardeşim,
  Öncelikle iyi niyetine inandığım için, uyarılarına can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bende az kaldı cazip tekliflere takılan balıklardan oluyordum, yazını okuyana kadar. Malesef, daha iyi hayat şartlarında yaşamak isteyen yada yaşamak için kazandığı 3-5 kuruşa ek bişeyler daha kazanayım diyen çalışkan ama bi o kadarda iyi niyetli,saf insanımızı bu tür hokkabazlar kolay aldatıyor. Vicdandan mahrum, sadece toprağın üstünü düşünerek yaşayan bu sürüngenler hiç düşünmezler kul hakkı diye bişey var ve bu toprağın birde altı var.
  Uyarılarınla hem sevap işledin hem insanlık. Herkese saygı ve sevgiyle.

  • admin says:

   Hamdolsun bilgimizi Allah’ın emri üzerine iyiyi ve doğruyu tavsiye ederek kullanmaya çabalıyoruz.Halil bey Güzel yorumunuz için minnettarız.Saygılarımızla…

 14. Mesut says:

  bu paylaşımlarınız ve uyarılarınız için size çok teşekkür ederim

 15. halil says:

  madem bi işe yaramıyor alan birisi paylaşabilirmi bu kitabı

 16. hakan says:

  SADECE AMERİKA SAKİNLERİ

  # 1 . MySurvey Para kazanın bu online anketler paneli ile online anketler 2 alışkanlıklar , artı ücretsiz deneme ürünleri alarak . para kontrol yoluyla gönderilecektir dönüştürmek noktalarında Pays . Eğer bir araştırma , sık sık olacak ile ilgili olmayan bile bir şeyler ödemek olarak bu benim en sevdiğim online anket paneldir. En iyi yanlarından biri ve FREE STUFF göndermek hala bazen ücretsiz deneme ürünleri görüşleri için ödediği olduğunu . Gönderir sık anketler .

  # 2 . Palm Research
  Para kazanın 1 $ her at araştırmalar, günde 2 anketler online çekici . Ayrıca meşru anketin % 10 sizin sevk arkadaşlar kazanmak para kazanmak .

  Take 2 Paid Anketleri Günlük !
  Katılmak 2 günlük Anketlerde Star anket alınan 1 $ başına Bakın arkadaşlar ve daha fazla para kazanmak Ödemeler Paypal veya Check üzerinden yapılan

  # 3 . CashCrate araştırmalar, yarışmalar, online alışveriş ile para kazanın ve nakit teklif tamamlamak için ödenir. Tüm ve meşru iyi açıklanmıştır . Kolay bir yol sallanan artı sevk programı para kazanmak için çok para kazanmak için tüm arkadaşlarınıza söyleyin zaman . nakit indirimler tam olarak ödemesine tarafından sortable vardır. Take günlük anketleri, çok para ve oyun oynamak kazanmak için . Yaptığın herşey biraz para kazanır. Sorularınız varsa, foruma göz atın.

  #4. Treasure TrooperSüper eğlenceli ve kolay bir şekilde online para anketleri alarak kazanmak için , artı diğer oyunlar ve yarışmalar . Kolay, JUST günlük anketler alarak 75 $ + ayda yapmak . Sadece yarışmalar ile para kazanmak , oyunlar , anketler , nakit sağlayan ve daha tamamlamak için , ödeme ancak Tavsiyelerinizin % 20 kazanmak hayat ve 2 katta kazançlarının % 5 kazanç ! Yeni bir program izleme para . Faturalarınızı dan seri numaraları girin. Biri birini girmek için bulur , onlar tavsiye olarak kayıt olacak

  # 5 . PlanetPanel Planet Panel online anketler almak için para alın. Star nakit ödül ve ödül online anketlere fikirlerinizi artı online Planet Panel forum doldurmak için . Kişilerinizi sayfanıza diğer Planet Panel üyeleri ile forum ya da özel mesaj yoluyla , Converse ve eklemek gör. Ödenen Paypal üzerinden .

  # 6 . Mindfield önemli konular çeşitli Teklif görüş ve Mindfield nakit ödüller almak

  # 7 . NPD NPD meşru bir pazar araştırma şirketidir özellikle MALE görüşleri farklı konularda bir dizi üzerinde bakıyor. NPD oldukça sık anketler gönderir ve eğlenceli bir şekilde online anketler almak için para elde etmektir.

  # 8 . Lightspeed Araştırma Panel Lightspeed Araştırma tüm farklı konularda çok sayıda araştırma sunan bir anket paneldir. Bir e-posta alacaksınız ve hak her anket için , sen Paypal nakit veya ödül olarak dönüştürülebilir puan alırsınız.

  # 9 . MyView MyView özellikle erkek arıyor , ama herkes katılabilir . Ne görüşünüz? MyView anketlere ve dergi test film screener katılabilir kapakları ve nakit ödeme katılmak Surfers

  # 10 . ClixSense Para kazanın okuma reklamları, e-postaları okumak için , artı diğer büyük yarışmalar ve anketler ödenir. Ücretsiz katılabilmek için, artı üyelik yükselterek daha da para kazanabilirsiniz. ortaklık programı ile de ödeme nakit para alın

  # 11 . Opinion Outpost kontrol tamamını anket için uygun üzerinden nakit olarak öder. Gönderir oldukça sık anketler . Ücretsiz online anket ödedi

  # 12 . American Consumer Opinion Amerikan Tüketici Fikir panel nakit çek tamamını anket için uygun üzerinden öder. Anketler çok sık değildir. Ücretsiz online anket ödedi

  # 13 . Global Test Market dönüştürmek puan Pays kontrol gönderilen nakit . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi

  # 14 . Greenfield Online

  Greenfield Online oldukça sık anketler gönderir meşru bir anket şirketidir. Bazı hak kazanmak için zor , böylece her zaman güncel mümkün olduğunca Profil anketleri tutmak emin olun

  # 15 . Survey Savvy nakit Pays kontrol yoluyla gönderilecektir . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  16 . Opinion Square hediye kartları, elektronik için puan Pays için nakit ve teşekkür olarak zaman zaman nakit ödül . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi

  # 17 . Ipsos noktalarda Pays mal ve hediye kartları takas gerekir. Katılmak anında her tamamlanan anketin oyunu kazanmak . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 18 . Permission Research Ücretsiz oyun siteleri, bedava ekran koruyucular, bir şans 100.000 $ nakit para kazanmak için artı ücretsiz online dosya yedekleme

  # 19 . Surveys.com nakit Pays Paypal vasıtasıyla da gönderilebilir. daha anketleri size katılmak , daha fazla fırsat size sunulmaktadır. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 20 . AOL Opinion Place Seçtiğiniz yolları bir dizi Pays ; benim favori Paypal nakit olduğunu . daha anketleri size katılmak , daha fazla fırsat size sunulmaktadır. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 21 . Your2Cents 1 $ ile 5 $ tamamlanan anket başına anlık kazanmak Pays ; bazen çok daha fazlası. Ayda 2-6 araştırmaları. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 22 . LightSpeed Panel Para kazanın , puan için online anketler alınması ve daha sonra senin geniş bir seçim ile , hem de nakit Paypal üzerinden puan dönüştürmek

  # 23 . Survey Spot Anket Spot para kazanmak için online anketler ton vardı. piyangolar bazı ödeme ve bazı ödemek para ve e-posta her iki şekilde belirleyecektir .

  KANADA SAKİNLERİNE ANKET YAPTIRANLAR

  # 1 . Palm Research
  Para kazanın 1 $ her at araştırmalar, günde 2 anketler online çekici . Ayrıca meşru anketin % 10 sizin sevk arkadaşlar kazanmak para kazanmak .

  # 2 . CashCrate araştırmalar, yarışmalar, online alışveriş ile para kazanın ve nakit teklif tamamlamak için ödenir. Tüm ve meşru iyi açıklanmıştır . Kolay bir yol sallanan artı sevk programı para kazanmak için çok para kazanmak için tüm arkadaşlarınıza söyleyin zaman . nakit indirimler tam olarak ödemesine tarafından sortable vardır. Take günlük anketleri, çok para ve oyun oynamak kazanmak için . Yaptığın herşey biraz para kazanır. Sorularınız varsa, foruma göz atın.

  # 3 . Treasure Trooper Süper Süper eğlenceli ve kolay bir şekilde online para anketleri alarak kazanmak için , artı diğer oyunlar ve yarışmalar . Kolay, JUST günlük anketler alarak 75 $ + ayda yapmak . Sadece yarışmalar ile para kazanmak , oyunlar , anketler , nakit sağlayan ve daha tamamlamak için , ödeme ancak Tavsiyelerinizin % 20 kazanmak hayat ve 2 katta kazançlarının % 5 kazanç ! Yeni bir program izleme para . Faturalarınızı dan seri numaraları girin. Biri birini girmek için bulur , onlar tavsiye olarak kayıt olacak

  # 4 . PlanetPanel Planet Panel online anketler almak için para alın. Star nakit ödül ve ödül online anketlere fikirlerinizi artı online Planet Panel forum doldurmak için . Kişilerinizi sayfanıza diğer Planet Panel üyeleri ile forum ya da özel mesaj yoluyla , Converse ve eklemek gör. Ödenen Paypal üzerinden .

  # 5 . ClixSense Para kazanın okuma reklamları, e-postaları okumak için , artı diğer büyük yarışmalar ve anketler ödenir. Ücretsiz katılabilmek için, artı üyelik yükselterek daha da para kazanabilirsiniz. ortaklık programı ile de ödeme nakit para alın.

  # 6 . Mindfield önemli konular çeşitli Teklif görüş ve Mindfield nakit ödüller almak

  # 7 . Synovate Synovate at atın anketleri ve piyango para, 1000 $ veya daha fazla kazanmak için girilir !

  # 8 . Greenfield Kanada sakinleri Greenfield Online ödeme için anketler almak için kaydolun. Bu oldukça sık anketler gönderir meşru bir anket şirketidir. her zaman güncel olası daha sık anketler için de para çevrimiçi yapmak gibi profil anketleri tutmak emin olun.

  # 9 . Opinion Outpost kontrol tamamını anket için uygun üzerinden nakit olarak öder. Gönderir oldukça sık anketler . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 10 . American Consumer Opinion kontrol tamamını anket için uygun üzerinden nakit olarak öder. Anketler çok sık değildir. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 11 . Survey Savvy nakit Pays kontrol yoluyla gönderilecektir . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 12 . Opinion Square hediye kartları, elektronik için puan Pays için nakit ve teşekkür olarak zaman zaman nakit ödül . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 13 . Ipsos noktalarda Pays mal ve hediye kartları takas gerekir. Katılmak anında her tamamlanan anketin oyunu kazanmak . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 14 . Surveys.com nakit Pays Paypal vasıtasıyla da gönderilebilir. daha anketleri size katılmak , daha fazla fırsat size sunulmaktadır. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 15 . Your2Cents 1 $ ile 5 $ tamamlanan anket başına anlık kazanmak Pays ; bazen çok daha fazlası. Ayda 2-6 araştırmaları. Ücretsiz online anket ödedi.

  İNGİLTERE VE BÖLGESİ SAKİNLERİNE

  # 1 . Palm Araştırma Para kazanın 1 $ her at araştırmalar, günde 2 anketler online çekici . Ayrıca meşru anketin % 10 sizin sevk arkadaşlar kazanmak para kazanmak .

  # 2 . CashCrate araştırmalar, yarışmalar, online alışveriş ile para kazanın ve nakit teklif tamamlamak için ödenir. Tüm ve meşru iyi açıklanmıştır . Kolay bir yol sallanan artı sevk programı para kazanmak için çok para kazanmak için tüm arkadaşlarınıza söyleyin zaman . nakit indirimler tam olarak ödemesine tarafından sortable vardır. Take günlük anketleri, çok para ve oyun oynamak kazanmak için . Yaptığın herşey biraz para kazanır. Sorularınız varsa, foruma göz atın.

  # 3 . Treasure Trooper Süper Süper eğlenceli ve kolay bir şekilde online para anketleri alarak kazanmak için , artı diğer oyunlar ve yarışmalar . Kolay, JUST günlük anketler alarak 75 $ + ayda yapmak . Sadece yarışmalar ile para kazanmak , oyunlar , anketler , nakit sağlayan ve daha tamamlamak için , ödeme ancak Tavsiyelerinizin % 20 kazanmak hayat ve 2 katta kazançlarının % 5 kazanç ! Yeni bir program izleme para . Faturalarınızı dan seri numaraları girin. Biri birini girmek için bulur , onlar tavsiye olarak kayıt olacak

  # 4 . PlanetPanel Planet Panel online anketler almak için para alın. Star nakit ödül ve ödül online anketlere fikirlerinizi artı online Planet Panel forum doldurmak için . Kişilerinizi sayfanıza diğer Planet Panel üyeleri ile forum ya da özel mesaj yoluyla , Converse ve eklemek gör. Ödenen Paypal üzerinden .

  # 5 . ClixSense Para kazanın okuma reklamları, e-postaları okumak için , artı diğer büyük yarışmalar ve anketler ödenir. Ücretsiz katılabilmek için, artı üyelik yükselterek daha da para kazanabilirsiniz. ortaklık programı ile de ödeme nakit para alın.

  # 6 . Mindfield önemli konular çeşitli Teklif görüş ve Mindfield nakit ödüller almak

  # 7 . Synovate Synovate at atın anketleri ve piyango para, 1000 $ veya daha fazla kazanmak için girilir !

  # 8 . Greenfield Kanada sakinleri Greenfield Online ödeme için anketler almak için kaydolun. Bu oldukça sık anketler gönderir meşru bir anket şirketidir. her zaman güncel olası daha sık anketler için de para çevrimiçi yapmak gibi profil anketleri tutmak emin olun.

  # 9 . Opinion Outpost kontrol tamamını anket için uygun üzerinden nakit olarak öder. Gönderir oldukça sık anketler . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 10 . American Consumer Opinion kontrol tamamını anket için uygun üzerinden nakit olarak öder. Anketler çok sık değildir. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 11 . Anket Savvy nakit Pays kontrol yoluyla gönderilecektir . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 12 . Opinion Square hediye kartları, elektronik için puan Pays için nakit ve teşekkür olarak zaman zaman nakit ödül . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 13 . Ipsos noktalarda Pays mal ve hediye kartları takas gerekir. Katılmak anında her tamamlanan anketin oyunu kazanmak . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 14 . Surveys.com nakit Pays Paypal vasıtasıyla da gönderilebilir. daha anketleri size katılmak , daha fazla fırsat size sunulmaktadır. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 15 . Your2Cents 1 $ ile 5 $ tamamlanan anket başına anlık kazanmak Pays ; bazen çok daha fazlası. Ayda 2-6 araştırmaları. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 16 . NOP Surveys.com Eğer bir rekabet içine ne zaman kayıt £ 1.000 kazanmak için girilecektir. Üyelik ücretsiz ve kayıt kolaydır … o 3 dakikadan az sürüyor! Her anket tamamlamanız için bazı nakit teşvikler yanında iPoints kazanacağım ! Yani, şimdi katılmak ve SAY sahip başlayın! Kayıt olun. İngiltere’de yaşayan sadece

  # 18 . Ciao UK Para kazanın Ciao İngiltere için online anketler çekici . Üye Ol ve şimdi para kazanmaya başlayın

  AVUSTRALYA SAKİNLERİNE

  # 1 . MySurvey Para kazanın bu online anketler paneli ile online anketler 2 alışkanlıklar , artı ücretsiz deneme ürünleri alarak . para kontrol yoluyla gönderilecektir dönüştürmek noktalarında Pays . Eğer bir araştırma , sık sık olacak ile ilgili olmayan bile bir şeyler ödemek olarak bu benim en sevdiğim online anket paneldir. En iyi yanlarından biri ve FREE STUFF göndermek hala bazen ücretsiz deneme ürünleri görüşleri için ödediği olduğunu . Gönderir sık anketler .

  # 2 . Palm Research
  Para kazanın 1 $ her at araştırmalar, günde 2 anketler online çekici . Ayrıca meşru anketin % 10 sizin sevk arkadaşlar kazanmak para kazanmak .

  Take 2 Paid Anketleri Günlük !
  Katılmak 2 günlük Anketlerde Star anket alınan 1 $ başına Bakın arkadaşlar ve daha fazla para kazanmak Ödemeler Paypal veya Check üzerinden yapılan

  # 3 . CashCrate araştırmalar, yarışmalar, online alışveriş ile para kazanın ve nakit teklif tamamlamak için ödenir. Tüm ve meşru iyi açıklanmıştır . Kolay bir yol sallanan artı sevk programı para kazanmak için çok para kazanmak için tüm arkadaşlarınıza söyleyin zaman . nakit indirimler tam olarak ödemesine tarafından sortable vardır. Take günlük anketleri, çok para ve oyun oynamak kazanmak için . Yaptığın herşey biraz para kazanır. Sorularınız varsa, foruma göz atın.

  # 4Treasure TrooperSüper Süper eğlenceli ve kolay bir şekilde online para anketleri alarak kazanmak için , artı diğer oyunlar ve yarışmalar . Kolay, JUST günlük anketler alarak 75 $ + ayda yapmak . Sadece yarışmalar ile para kazanmak , oyunlar , anketler , nakit sağlayan ve daha tamamlamak için , ödeme ancak Tavsiyelerinizin % 20 kazanmak hayat ve 2 katta kazançlarının % 5 kazanç ! Yeni bir program izleme para . Faturalarınızı dan seri numaraları girin. Biri birini girmek için bulur , onlar tavsiye olarak kayıt olacak

  # 5 . PlanetPanel Planet Panel online anketler almak için para alın. Star nakit ödül ve ödül online anketlere fikirlerinizi artı online Planet Panel forum doldurmak için . Kişilerinizi sayfanıza diğer Planet Panel üyeleri ile forum ya da özel mesaj yoluyla , Converse ve eklemek gör. Ödenen Paypal üzerinden .

  # 6 . Mindfield önemli konular çeşitli Teklif görüş ve Mindfield nakit ödüller almak

  # 7 . NPD NPD meşru bir pazar araştırma şirketidir özellikle MALE görüşleri farklı konularda bir dizi üzerinde bakıyor. NPD oldukça sık anketler gönderir ve eğlenceli bir şekilde online anketler almak için para elde etmektir.

  # 8 . Lightspeed Araştırma Panel Lightspeed Araştırma tüm farklı konularda çok sayıda araştırma sunan bir anket paneldir. Bir e-posta alacaksınız ve hak her anket için , sen Paypal nakit veya ödül olarak dönüştürülebilir puan alırsınız.

  # 9 . MyView MyView özellikle erkek arıyor , ama herkes katılabilir . Ne görüşünüz? MyView anketlere ve dergi test film screener katılabilir kapakları ve nakit ödeme katılmak Surfers

  # 10 . ClixSense Para kazanın okuma reklamları, e-postaları okumak için , artı diğer büyük yarışmalar ve anketler ödenir. Ücretsiz katılabilmek için, artı üyelik yükselterek daha da para kazanabilirsiniz. ortaklık programı ile de ödeme nakit para alın

  # 11 . Opinion Outpost kontrol tamamını anket için uygun üzerinden nakit olarak öder. Gönderir oldukça sık anketler . Ücretsiz online anket ödedi

  # 12 . American Consumer Opinion

  Amerikan Tüketici Fikir panel nakit çek tamamını anket için uygun üzerinden öder. Anketler çok sık değildir. Ücretsiz online anket ödedi

  # 13 . Global Test Market dönüştürmek puan Pays kontrol gönderilen nakit . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi

  # 14 . Greenfield Online

  Greenfield Online oldukça sık anketler gönderir meşru bir anket şirketidir. Bazı hak kazanmak için zor , böylece her zaman güncel mümkün olduğunca Profil anketleri tutmak emin olun

  # 15 . Survey Savvy nakit Pays kontrol yoluyla gönderilecektir . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  16 . Opinion Squarehediye kartları, elektronik için puan Pays için nakit ve teşekkür olarak zaman zaman nakit ödül . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi

  # 17 . Ipsos noktalarda Pays mal ve hediye kartları takas gerekir. Katılmak anında her tamamlanan anketin oyunu kazanmak . anketleri Frekans Profil belirlenir ve demografi . Ücretsiz online anket ödedi.

  # 18 . Permission Research Ücretsiz oyun siteleri, bedava ekran koruyucular, bir şans 100.000 $ nakit para kazanmak için artı ücretsiz online dosya yedekleme

  # 19 . Surveys.com nakit Pays Paypal vasıtasıyla da gönderilebilir. daha anketleri size katılmak , daha fazla fırsat size sunulmaktadır. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 20 . AOL Opinion Place Seçtiğiniz yolları bir dizi Pays ; benim favori Paypal nakit olduğunu . daha anketleri size katılmak , daha fazla fırsat size sunulmaktadır. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 21 . Your2Cents 1 $ ile 5 $ tamamlanan anket başına anlık kazanmak Pays ; bazen çok daha fazlası. Ayda 2-6 araştırmaları. Ücretsiz online anket ödedi.

  # 22 . LightSpeed Panel Para kazanın , puan için online anketler alınması ve daha sonra senin geniş bir seçim ile , hem de nakit Paypal üzerinden puan dönüştürmek

  # 23 . Anket Spot Anket Spot para kazanmak için online anketler ton vardı. piyangolar bazı ödeme ve bazı ödemek para ve e-posta her iki şekilde belirleyecektir

  yukarıda vermiş olduğum liste tamamen benim araştırmalarım ama ne yazık ki 1 yada 2 tanesi türkiyeden anketör kabul ediyor.5. sınıf ülke olduğumuz için maalesef bu işler türkiyeye bol.mert isimli arkadaşımızında kitaptaki bilgileri paylaşmasında bir sakınca yoktur korkmana gerek yok müşteri dağılacak bölünecek diye saygılar

   

   

   

  • admin says:

   Teşşekkürler başarılı ve faydalı bir çalışmaya imza atmışsınız.Bizimle paylaştığınız için ve toplumsal farkındalığa katkı yaptığınız için tekrar teşekkür ederiz.Saygılar…

 17. hakan says:

  yukarıda vermiş olduğum şirketlerin hepsi dünya çapında bilinen şirketler ama maalesef TÜRKİYE’den üye kabul etmiyorlar.peki bu kitapları satan arkadaşlar marstan mı buldular 250 tane şirketi.google arama motoruna all the paid survey sites yazın hepsi karşınıza çıksın bu kadar basit en azıNdan BEDAVA..

 18. tuncay says:

  http://www.onlinesurveyspaid.com/international-paid-surveys.htm burada bazı siteler verilmiş türkiye oolanlar da var

 19. Enes says:

  Bende google da birşey araştırırken anketten para kazanılacağına dair iddada bulunan reklamlar gördüm.Sonra gerçekliği konusunda arştırma yaptım.5-6 siteye üye oldum fakat ne gelen var ne giden. 1-2 gün oldu üye olalı.benim düşüncem şöle oldu her anket en az 5 Dolar verse ve bu 6 siteden en az limiti doldursam okul harşlığımı çıkarırım diye.Acaba bu düşüncem doğrumu.Birsürü insan ayda 300-400 dolar kazandığını söylüyor.(Hem yabancı hem türk sitelerinde yazanı söylüyorum) Önceden buraya yorumda bulunan arkadaşlara ve admine söylüyorum kendileri kazandığı miktar ne oldu bu işe kafa yormaya değermi? TEŞEKKÜRLER;

  • admin says:

   bugüne kadar ödeme sınırını aşacak kadar anket göndeen ve ödeme aldığım tek anket sitesi surveyhead.com dur.Üye olup kazanabilirsiniz.Ödeme limiti 25 dolardı şu anda 20 dolara düşürülmüş.

 20. Yasin says:

  meraba arkadaşlar bende bu konuyu araştırıyorum bir kaç gündür ama para kazananların hiç biri buralara yazmıyor nedense sadece kazanmak isteyenler… eğer ben şu kadar kazandım ve işte göstergem diyebilen var mı? bide bunlar devlet sırrı değilya şu 45 tl lik kitabı bi gösterde biz de görelim her alanda paylaşımcı olan internet bu alanda mı dondu kaldı sadece. haa paylaşsan senin kazancında düşecek değilya…!!!!!!!!

  • admin says:

   Beyefendi anket şirketlerinin listesi dedikleri şey yabancı bir sürü üyeliği paralı olan siteler.Yani para verip bu kitabı alacaksınız.Ondan sonra da her siteye kayıt olmak için para vereceksiniz.Sağlam güvenilir siteler olsa insan yine verebilir ama araştırmalarımızda görüyoruz ki ödeme limitine yakın anket gönderimi durduruluyor ve böylece siz ödeme limitini geçmediğiniz için ödeme alamıyorsunuz üstüne hiç bir hak ta iddaa edemiyorsunuz.

 21. Yasin says:

  hımm. teşekkürler bilgi için…

 22. erik says:

  Büyük bir hevesle 45 tl lik anket listesi kitabını aldım.
  (Para kazanıp köşeyi dönücazya)
  Yorumlarım.
  *Arkadaşlar sadece anket sitelerinin adını vermişler. Bu isimlerde hiçbir açıklama yok.(Bu site ne kadar ödeme yapıyor, ne sıklıkla anket gönderiyor? Türkiyeyi kabul ediyormu)
  *Sadece anket listeleri var. isimlere 45 tl ödüyorsunuz.Gerisini sizin çözmeniz lazım
  *Sitelere kayıt olmak okadar kolay değil. çook zaman alıyor ve siteler ingilizce.
  *Sitelerin çoğu ne olduğu belli değil.
  *Bence işe yarar anket sitesi 10 nu geçmez.
  *Zar zor kayıt oluyorsunuz bekliyorsunuzki anket mail bombardımına uğruycaksınız.ama bekle bekle arayan soran yok.
  *Son olarak anladımki tamamen kandırmaca zaman kaybı. Ben net olarak söylüyorumki bu tuzaga düşmeyin.

 23. Mertkan says:

  adminim surveyhead hakkında geniş bir bilgi verirmisiniz lütfen ne olduğunu nasıl olduğunu öğrenelim güvenilir demiişsiniz anlatınki bizde öğrenelim şimdiden teşekkürler…saygılar

  • admin says:

   Surveyhead.com ödemeleri zamanında yapan bir anket şirketidir.Yazıda anlatıldığı üzere anket doldurarak ödeme alt limitini geçmeye çalışıyorsunuz.Geçtikten sonra paypal adresinize 1 ay içerisinde paranız yatırılmış oluyor.Daha başka anlamadığınız nokta neresidir.Belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 24. Mertkan says:

  Peki güvenilir olduğunu anladım fakat anketleri onlar mı gönderiyor ve neye göre ne sıklıkla gönderiliyor.Saygılar

 25. Enes says:

  Slm.Ben survey head gibi 6-7 siteye daha üye oldum profil bilgilerimi de tam doldurdum fakat 2-3 hafta oldu 1 tane bile anket gelmedi.Bunun nedeni nedir.Zamanımızı boşyere mi harcıyoruz bilgisi olan söylerse sevinirim.

  • admin says:

   Surveyhead.com güvenilir olmasının yanısıra Türkiye pazarını hedef olarak seçen anketler olmadığı zaman size anket göndermez.Yazılarımızda buna değiniyoruz sıksık.Türk halkını hedef kitle olarak gören çok fazla yabancı şirket olmadığından dolayı,yaptıkları pazar araştırmalarında Türk halkının fikirlerini almayı gerekli görmüyorlar.İşte anket kitaplarının yalanını ispatlayan br nokta da budur.

 26. emre says:

  verdiğin 2 siteye baktım fakat türkçe olmadığı için anlmadım bana tam net açıklama yapabilirmisin az bi miktarda olsa para kazanabilirmiyim

 27. TARIK says:

  ADAM HAKLI İÇERİĞİNİ BİLMEDİĞİN, DENENMEMİŞ, VE SAĞLAM PARA VAAD EDEN BİR KİTAP ÖRNEĞİ 49 TL TAMAM ADAM BEN KAZANDIM SENDE KAZAN DİYOR OLABİLİR. AMA ADMİNİN DEDİĞİ GİBİ MADEM ÖYLE BİR TANE SİTE VERSİN KAZANALIM 100 TL VERELİM ONA 90 TL KİTAP PARASI. AMA ÖNCE GÜVEN VERSİN YOKSA HİKAYE.

 28. TARIK says:

  AYRICA BİŞEYE DAHA DİKKAT ÇEKMEK İSTERİM BAZI SİTELERE ÜYE OLURKEN O KADAR ÇOK BİLGİ VERİYORSUNKİ ADAMLAR ZATEN ORADAN KÜÇÜK BİR BİLGİ ÇIKARMIŞ OLUYORLAR. YANİ ANKET GELMEZSE BUNUDA DÜŞÜNMEK LAZIM. AMA BENCE SABAHTAN AKŞAMA KADAR FACEBOOK TA DOLAŞMAKTANSA GİDİP O SİTELERE ÜYE OLMAK İYİDİR.

 29. beyazıt says:

  öncelikle ADMİN e sonsuz teşekkürlerımı sunarım böyle bir çalışma yapıp bizleri dogru ve gerekli bilgilerle aydınlattıgınız için bende üye oluyordumkı siz beni aydınlattınız ALLAH da sizi ve gönlünüzü aydınlatsın

 30. Kaan says:

  öncelikle merhabalar. adminim ben surveyhead’e üyeyim. yeni bir üyelik alsam ve onun ülkesini USA ya da ingiltere yapsam gelir mi bol bol anket? yani denedin mi demek istedim. bana ve arkdslara bir öneride bulunursan iyi olur.

  yazın için teşekkürler.

  • admin says:

   Öncelikle adresiniz Usa veya İngiltere de değilse bu davranış dürüst bir davranış olmayacak ve kazanacağınız para da helal sayılmayacaktır.Ayrıca çoğu anket sitesi Usa veya İngiltere de yaşamadığınızı otomatik saptayabiliyor.

 31. BABA says:

  Admin senin Allah’ına kurban. Milleti bilinçlendirdiğin için eyvallah.

 32. kenannn says:

  arkadaşlar ben bugün 2 tane siteye üye oldum admin arkadaşım da bunları araştırırsa çok sevinirim.
  benderimki.com
  inquision.com

  bunlar türkçe siteler ve bana epey mantıklı geldiler.
  kitap olayına girmiyorum bile tamamen sömürü amaçlı olduğu aşikar zaten : )

 33. kenannn says:

  haklısınız geliri beklemekten değil ama internette boş vakit geçirirken belki kumbara gibi 2-3 ayda bi 50 lira getirse bile şans:)
  fakat bu sitelerde de para aktarımı için T.C kimlik numarasını istiyolar.bunlarla ilgili sorun daha önce yaşanmış mı diye araştırdım bulamadım.
  bu tip konularda bildiğiniz sıkıntı yaşayan birileri varsa lütfen bildirin.

  • admin says:

   Söylediğiniz sitelerde bu tür problemler yaşayacağınızı zannetmiyorum.Birçok kişi kullanıyor ve bugüne kadar hiç şikayet eden kimseye rastlamadım.

 34. Burak says:

  admin
  Yorum Yaptı. Zaman: 01-08-2010
  bugüne kadar ödeme sınırını aşacak kadar anket göndeen ve ödeme aldığım tek anket sitesi surveyhead.com dur.Üye olup kazanabilirsiniz.Ödeme limiti 25 dolardı şu anda 20 dolara düşürülmüş.

  diyorsun.sandığım kadarıyla bu site Türkiye’yi kabul etmiyor dedin o halde sen nasıl aldın.Veya bu parayı alırken nekadar emek harcadın zor oldumu olmadımı açısından diyorum ?

 35. Mehmet says:

  Benim surveyhead üyeliğim var.Az önce baktım,mail gelmiş.Bir anket doldurdum-ilk anketim- 3küsür dolar kazandım.Şu an toplamda 10tl var surveyhead hesabımda.
  Sorum şu olacak;bankada hesabı olmayan,kredi kartı kullanmayan birisi paypal kanalı ile parasını alabilir mi?İlla banka hesabı olması mı gerekir?Aslında paypal nedir hiç bilgim yok.Para yavaş yavaş biriksin diyorum ama alamayacaksam mantığı olmaz.Hadi diyelim hesap açtım bi bankadan,surveyhead benden hangi bilgileri isteyecek? Hesap numarasını isteseler zarar gelir mi??
  Böyle bir konuyu aydınlatma çalışmalarınız için ve vereceğiniz cevaplar için çok teşekkürler…

  • admin says:

   paypaldaki paranızın elinize geçmesi için sizin adınıza bir banka hesabı olması gerekiyor.
   Surveyhead sizden banka hesap bilgilerinizi istemez.Orada biriken paranızı paypala aktardıktan sonra paypaldan banka hesabınıza aktarıyorsunuz.Hesap numaranızı paypala vermenizin hiçbir zararı olmaz.

 36. akay says:

  burak olayı yanlış anlamışsın admin surveyhead haricinde güvenilir olana rastlamadığını ifade ediyor istersen bir makaleyi oku derim

 37. sevcan says:

  sevgili admin
  öncelikle anketlerle ilgili paylaşmış olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim.yazılarınızı okumasaydım ben de yarın bir e kitap alıp dolandırılacaktım.teşekkürler.ancak size bir sorum var.internette reklam oku para kazan türünden işler doğru mudur?bunlardan az da olsa en azından bir öğrenci harçlığı çıkarılabilir mi?veyahut sizin önerebileceğiniz basit yoldan internetten para kazanma yolu var mıdır?
  teşşekürler…

  • admin says:

   Merhaba öncelikle birinci soruna cevap vereyim.
   Reklam oku kazan sistemlerini ben zaman kaybı olarak görüyorum.Öyle ki reklam okuma başına veya reklama tıklama başına çok komik rakamlar ödeniyor ve okunacak veya tıklanacak reklam sayısı çok sınırlı.Buna birde koydukları ödeme sınırları da eklenince çok uzunca bir süre ödeme alamıyorsunuz.
   İkinci sorunuza gelince;
   Ziyaretçilerimize genelde iki kazanç yöntemi anlatıyoruz.Birincisi affiliate sistemler (satış ortaklığı) ikincisi ise web yayıncılığı.Affiliate sistemlerle para kazanmak arama motorları reklamcılığı da dahil olmak üzere uzman seviyesinde bir pazarlama bilgisinin yanısıra belli bir miktarda sermaye gerektirmektedir.Web yayıncılığı en az masraflı para kazanma yöntemidir.Bunu yapabilmek için ise domain (alan adı) ve host (sitenizin barındığı sunucu) sağladıktan sonra bilginiz olduğunu düşündüğünüz herhangi bir kategoride bilgiler sunabilme de yeterli olmanız gerekiyor.Web yayıncılığında gelirleriniz reklamlardan sağlanır.Bu nedenle ziyaretçi sayınız bu açıdan hayati bir önem taşımaktadır.
   Başka sorunuz varsa cevaplamaktan memnun oluruz.

 38. OĞUZHAN says:

  sayın admin öncelikle teşekkür ederim bende surveyhead.com a üye oldum ve ilk anketimi doldurdum.peki burada biriken paraları paypala nasıl aktarıyoruz bilgi verirsen sevinirim. ayrıca anket doldurtan başka sitelere nasıl ulaşabiliriz.

  • admin says:

   Merhaba Oğuzhan bey,
   Surveyhead.com dan paranızı çekebilmek için hesabınızda 20 usd birikmiş olmaı gerekiyor.20 usd yi geçtikten sonra “rewards” sayfasında “cashout” yazan bir botun görünecek.O botuna bastıktan sonra ödemeniz paypal hesabınıza gönderilir.Ödeme almak için paypal ile ilişkili mail adresinize bir onay maili gelebilir.Mailde ki linke tıklayıp onaylayınız.

 39. metin says:

  bir haftadır internette gezinirken böle bir şey gördum
  turkiye anket veren firmlar cok mu sayı varmı tsk

 40. OĞUZHAN says:

  evet gerçekten oldukca az boş vakit öldürüyorsun

 41. ahmet says:

  selam sayın admin. öncelikle tesekkür ederim bende senin sayende köşeden döndüm az kaldı alcaktım bende kitabı. 🙂

  şu site hakkında bir bilgin varmı öğrenmek istiyorum

  http://www.paidsurveysetc.com/

  simdiden teşekkür ederim…

  • admin says:

   Merhaba,
   Siteye üyelik ücretli.Yabancı ülkeler için bir gelir kaynağı olabilir ama Türkiye için böyle bir kazanç söz konus değil.Pazar araştırmalarına çok nadiren dahil edilen bir ülkeyiz.Sonuç olarak satın almanız tavsiye edilmez.

 42. sinem says:

  cashfiesta sitesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?? bu konuda bizleri bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler..

  • admin says:

   Sinem hanım,
   Biz bu tür sistemleri sadece zaman kaybı olarak görüyoruz.Bu nedenle tavsiye etmiyoruz.Ama size kısaca bahsedeyim cash fiesta pait to surf sitelerinden biridir.8 seviyeye kadar üye referansınız olabilir.special offers bölümünde pu an kazanabilmek için bazı ürün veya hizmetlere para ödeyerek satın almanız istenir.Bazen de bazı sitelere ücretsiz üye olurken de puan kazanabiliyorsunuz.
   cashfiesta üyelik yükselmesi special offers a bağlantılıdır.Saat başına kazanacağınız miktarda en fazla 1 dolar olup yine üyelik seviyenizle bağlantılıdır.yani en yüksek üyelik seviyesine ulaştığınızda saatte 1 dolar kazanırsınız.
   Yine tekrarlıyorum.Tavsiye etmiyoruz.Bununla kaybedeceğiniz zamanı ücretsiz bir blog açıp her gün 1 saatinizi ayırıp özgün içerik ekleseniz kısa sürede reklamlardan iyi ve sürekli bir gelir elde edersiniz.

 43. koray says:

  peki admin kardeş bu blog işini nasıl yapıyoruz o konuda yardımcı olurmusun hangi yolları izlememiz gerekli blog için

  • admin says:

   Bir domain ve host alacak paranız yoksa size blogger.com dan bir blog açmanızı öneririm.Blog yazarlığı doğru stratejiler üretilince ciddi paralar kazandırabilir.En çok bilginiz olduğunu düşündüğünüz bir alan üzerine yazmaya başlayabilirsiniz.Türkiye toplumunun sosyo ekonomik özellikleri gözönünde tutulduğunda bilgi arayan bir toplum olduğumuz hemen ortaya çıkacaktır.Bu tür bir toplumda bilgi servis etmek en iyi mesleklerden biridir.yazılarınızın özgün ve güncel olmasına dikkat edin.Öte yandan seo ile ilgili araştırmalar yapın.Para kazanmak için bir websitesi açmak ve özgün içerik girmek tek başına yeterli değildir.

 44. sinem says:

  cevap için çok çok teşekkürler.

 45. Murat says:

  saygıdeğer admin bu sitelerin hiçbirinde com.tr uzantısı görmedim bu o sitlerden hiçbir yasal hak talep edemeyeceimiz anlamına mı geliyor( örneğin e kitabı begenmezseniz geri iade diyor ben memnun kalmadım ve paramı vermiyolar haklarında şikayette bulunabilirmiyim?)

  • admin says:

   Bundan önce garantinin kapsamını tanımlayan maddeleri iyice okuyunuz.Yasal olarak bir işlem başlatmak için taahhüt edilenin gerçekleşmemesi durumunun daha önce kabul etmiş sayıldığınız maddelerde ifade edildiği gibi olması gerekiyor.Ama ne yazık ki o maddeleri çoğu kişi okumaz.

 46. selma demirtaş says:

  allah sizlerden,bu siteden böyle bir konu açtıgınız için razı olsun.az kalsın bende alacaktım bu e- kıtabı.çaresizlik insana herseyı yaptırıyor malesef.bizlerın bu madureyıtınden kar cıkaran o ş……..de allah bıldıgı gıbı yapsın.
  çooook tesekkureler.saygılar

  • admin says:

   Evet malesef insanların umutları onların beslendiği şey.Bunların usta diye adlandırdığı bir kişinin kitabı tesadüfen elime geçti ve aynen şöyle yazıyordu ” onlarda (sizler yani alıcılar) merak duygusu uyandırın.Kitabınızı alarak para kazanabileceklerine inansınlar”
   Malesef bu gerçek.

 47. cemile says:

  ya ben şimdi surveyhead.com a üye oldum bi anket doldurdum fakat başka anket doldurmam için ne yapmam gerekiyor daha doğrusu nasıl yapıcam bu işi anlamadım ben? bana anlatabilirmisiniz

 48. cemile says:

  ya daha doğrusu doldurmmu onuda bilmiorm bi anket yaptım ama bu siteninmi bilmiorm. hesapta 5$ var var ya işte anlatın nasıl olcak hangi aşamaları izlemem gerek? anketler sadece mail adresime gelicek o şekildemi doldurcam nasıl olcak?

 49. admin says:

  Cemile hanım,
  Surveyhead zaten üye olan herkese 5 dolar hediye ediyor.Anket doldurmak ingilizce bilmeniz şart.Anketler mail adresinize gönderilir.Mailde verilen linki tıklayarak anketi doldurursunuz.Anket bitiminde hesabınıza anket bedeli eklenir.
  Fakat şunu unutmayın.surveyhead ve diğer tüm anket siteleri Türkiye’ye çok çok nadir anket gönderirler.Bu nedenle fazla bir para beklememenizi öneririz.

 50. cemile says:

  tşk ederim verdiğiniz bilgiler için.. pekii tavsiye edebileceğiniz başka siteler var mı acaba oralara üye olsak?

 51. towelie says:

  Selam öncelikle bu yazı bu işle ilgili araştırma yapan insanlar için çok aydınlatıcı olmuş. Kaç gündür bu işin dolandırıcılık olduğunu bana gösteren bi yazı arıyordum bunun karşıma çıkması beni mutlu etti, çok teşekkür ederim bu sebeple. İkinci olarak, surveyhead’e ben de üye oldum ve anket gelmedi beklediğim gibi:) There are currently no profiles for you to complete. Check back again soon as new profiles are added regularly. Böyle diyor ama profil bilgilerim tam. Acaba bi yerlerde ayrıntılı bi şeyler yazmak gerekiyor da ben mi kaçırdım?

 52. sema says:

  selam admin ..napolyon hakkındada bilgi verirseniz çok enun olurum..ve şu tc nosu konusunda benimde kaygılarım var..şimdiden teşekkürler…

 53. admin says:

  @Towelie,
  Profil sayfanızda sizi daha iyi tanımak adına hazırlanmış anketler var.onları doldurduysanız başka yapabileceğiniz bişey yok.Türkiye pazarını kapayan bir anket olmadığı sürece size anket gönderilmez.Yani pek bişey beklemeyin.
  @Sema,
  Napolyon un güvenliği konusunda endişe etmenize gerek yok.Ama Napolyon da diğer tüm tıkla kazan,reklam oku kazan sistemleri gibi tek başınıza pek para kazandıracak bir sistem değil.Bu tür sistemlerde alt grub diye tabir edilen davet ettiklerinizden ve onların davet ettiklerinden oluşan grubunuzun geniş olması gerekiyor.

 54. gül says:

  admin gercekten allah razı olsun o kadar arastrdım yorumlar okudm son noktayı senınle koymus oldum .son donemde LEYLA BİLİR ile ılgılı haberlerı okuyunca etkılendım almaya karar vermıstım ayda 10000 tl kazanıyor yazıyor ama sayende vazgectım.dedıgınız gıbı bende benderımk sitesıne ue olustum hatta aradılar kabul edıldınız dıe gelmeye de baslamıstı ama uzun zamandır bakmadım cok buyuk paralar yok ama az da olsa katkı saglr cunku fazla vakıt ayırmanıza gerek yok

 55. halil says:

  bende üni öğrencisiyim.bi umut deneyecektim.Allahtan bu siteye girdim.bu blog açmak çok daha mantıklı ama blog açmak için ve o blogu kontrol etmek için belli programları bilmek gerekiyormu???

  • admin says:

   Blog yayıncılığı işini profesyonel yapmak istiyorsanız size bir domain ve host alıp wordpress sistemini kurmanızı öneririm.Wordpress kullanımı kolay ve hızlı bir içerik yönetim sistemidir.

 56. ayşe says:

  arkadaşlar madem öyle üye oldugunuz site isimlerini paylaşında akmasada damlar bizde sebeplenelim. boş durmaktan iyidir. şimdiden sağolun. ve sanada çok teşkkrlr admin sayende o aptal kitabı almaktan vazgeçtim.

 57. ayşe says:

  bide admin şu yan taraftaki reklamın forex i anlatırmısın teşekkürler

 58. emrzl says:

  peki admin bişey sorcaktım surveyhead sitesinde hesabım 20$ oldu ama benim paypal hesabım yok parayı nasıl çekicem…

  • admin says:

   paranızı nakit olarak sadece paypal ile alabiliyorsunuz.İsterseniz paranızı online oyunlar ( farmville ,yoville vb.) için kredi satın almada kullanabilirsiniz.Yada isterseniz panelde “donation” kısmında yer alan kuruluşlara bağış olarak verebilirsiniz.

 59. MURAT says:

  İyi günler admin abi.şimdi şunu sorayım size.okuduğum kadarıyla Türkiyeye çok az anket gönderiliyor diyorsunuz..peki biz kendimizi orda abd vatandaşı olarak göstersek bize daha çok anket gelirmi? ya da en baştan bizim ıp adresimizden Türkiye’de olduğumuzu anlıyorlarmı?

  • admin says:

   @murat
   evet otomatik olarak sistem sizin abd dışından bağlandığınızı tespit edebiliyor.Ayrıca kendimizi amerika vatandaşı gibi göstermek dürüst bir davranış değildir.

 60. Elvan says:

  Sevgili admin,
  Bu yaşımda, bunca hayat deneyimiyle az kalsın ben de $49 ödeyip sisteme dahil olacaktım. Üstelik şimdiye kadar hiç bu tür para tuzaklarına rağbet etmemişken, neden bu seferki beni cezbetti bilemiyorum. Söz konusu gelirlerin doğruluğunu araştırmak üzere Google’da “Leyla Bilir”i aradığımda da karşıma bu yazışmalar çıktı. İyiki de çıkmış. Teşekkür ederim.
  Satırlarınızdan, güzel etiklerinizin olduğu çok net anlaşılıyor. Düzgün çizginiz için de hem kutluyor, hemde teşekkür ediyorum.

 61. can says:

  hocam ben surveyhead a kayıt oldum 5 dolar da kazandım ama halen hiç anket gelmedi neden acaba hocam nadiren mi geliyoo acaba tşkler şimdiden

 62. can says:

  arkadaşlar surveyspot uye oldum.bana mesaj geliyor başladığımda ülkelerin bayrakları ekran anket gelmiyor.ilgilenen olursa memnun ulurum.özelikle admin

 63. Selami says:

  Merhaba Admin surveyspot Üyeliğimi 13 .12.2010 da gerçekleştirdim. Sistemin işleyişini ve nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyorum ör; mail bana ne şekilde geliyor veya ben mailleri surveyspot’ın içinde görmeliyim veya bunun için bir süre aralığı varmıdır yardımcı olursanız aydınlatılmış oluruz şimdiden teşekkür ederim…

  • admin says:

   @selami
   surveyspot anketleri diğer anket siteleri gibi mailinize gelir.surveyspot ta aynı zamanda hesabınızda bulunan “take a survey” botununa tıklayarak ta anketlere ulaşabilirsiniz.

 64. nur says:

  türkçe olan anket sitesi yokmudur?

 65. bülent says:

  hocam merhaba oncelikle size durustlugunuzden ve yardım severliginizden dolayı cok teşekur etmek istiyorum bende cok araştıran biriyim ama o kitapları satın almada teledut ediyordum ve almadım da sizin yazılarınızı okudukca iyikide o tuzaga duşmemişim diyorum size sorum şu daha dogrusu bi kac sorum olacak bende surveyhead de uye oldum ve aşagıdaki profillerden en ustekini yarımda olsa doldurdum ertesi gun bir anket geldi daha sonra profillerin hepsini doldurdum ve ondan sonra hic anket gelmedi biryerlerde yanlışlık yapmış olabilirmiyim bir ikincisi CLICKBANK ve PİLMUS sistemleril ile ilgili bilginiz varmı biraz anlata bilirmisiniz turkiyeden katılım mumkunmu
  (emeginize saglık)şimdiden cok teşekur ederim saygılar

  • admin says:

   @bülent
   hayır bir yanlıilık yapmamışsınız.Anket gelmemesi yada çok az gelmesi o kadar normal ki.Bunu sürekli vurguluyoruz.Türkiye pazar araştırmalarında hedef ülke seçilmiyor pek fazla.Yani anket gelmemesi normal.Zaten anket kitabı satanlar hakkında yazdıklarımızı okursanız neden onları dürüst bulmadığımıza gerekçe olarak o nedeni gösterdiğimizi görürsünüz.
   Clickbank ile ilgili bilgilere sitemizin arama çubuğunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

 66. Burak says:

  Sevgili admin,
  Sorum satış ortaklığı ile ilgili olacak. Bu işi yardımcı kitaplar almadan google üzerinden kaynaklar yardımıyla yapmak mümkün mü?

 67. admin says:

  @Burak
  sitemizde arama yaparak yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.Zaten gerisi size ve çalışmanıza kalıyor.

 68. cüneyt says:

  vay be !bukadar zamanımızı çalıyorlar,anket listesi kitabını aldım ve 2gündür zar zor sitelere kayıt oldum şikayet etme hakkımız yokmu bunları admin?ve orada proksi ayarları var bu proksi ıp için yaramazmı işe yardımcı olursan sevinirim.

  • admin says:

   @cüneyt
   şikayet etme hakkınız her zaman vardır.Fakat öncelikle kitap sahibi ile iletişime geçip iade etmek istediğinizi söyleyin.Bunu mail aracılığıyla yapın.sonuca bağlı olarak eyleminizi geçekleştirin.
   Proxy olayını ise anlamadım.İp değiştirip başka ülkeden gözükmeyi kastediyorsanız bu dürüst bir davranış değil ve dinimiz açısından da kul hakkına girer.

 69. cüneyt says:

  teşekkürler admin iyiki seninle tanıştım askere gidecektim bu şekilde insanların zamanını çalıyorlar sağol.

 70. Burak says:

  admin peki clickbank kullanıyorsak para çekmek için paypal a ihtiyacımız varmı.ve de ben pek clickbank tan bişey anlıyamadım ürünü satmak konusunda:S ürüne tıklıyoruz bi site çıkıyo falan..sitenizdede araştırdım ama bulamadım satışın nasıl yapıldığını:S yardımcı olabilirsen sevinicem gerçekten

  • admin says:

   @burak
   satışın nasıl olduğu sitemizde detaylı anlatıldı.Clickbank ürünlerinin hemen yan tarafında “promote” yazar ona tıklayın.İngilizce biliyor olmanız şart yoksa lütfen bu işle zaman kaybetmeyin.

 71. Mahmut says:

  Admin , sevaba girdin valla helal olsun sana bende alacaktım az daha bu kitabı.”bendebilirim” sitesinden ayrı olrak türkçe olan ve kazandıran birkaç tane site adı verebilirmisin?

  • admin says:

   benderimki.com adlı anket sitesi kullanıcılarımız tarafından kullanılıyor.Fakat genel olarak yorumlar olumsuz yönde.Deneyip kendiniz görebilirsiniz.

  • admin says:

   @mahmut
   benderimki.com adlı anket sitesi kullanıcılarımız tarafından kullanılıyor.Fakat genel olarak yorumlar olumsuz yönde.Deneyip kendiniz görebilirsiniz.

 72. Selami says:

  şu ana kadar bir tane anket gelmedi. gelen ise sadece reklam içerikli yabancı mailler ve hangisiie girsem benden para talep eder menüleri var ne yapmalıyız admin ? siteye üye olduk 54 tl miz gitti ama hiç bir hareket yok.. işleyişini detaylı şekilde izah ederseniz çok sevinicem. aksi durumda kandırıldığımı düşünüp üzülücem… lütfen yardım…admin

  • admin says:

   @selami
   kitabı size satanlarla iletişime geçerseniz daha verimli bir yardım alırsınız.Zira size ne sattıklarını size nasıl yardımcı olabileceğimizi bilmiyoruz.

 73. Şükrü says:

  Arkadaşlar 11 tane siteye üyeliğimvar yaklaşık 1 haftadan beri(benderimki,napolyon,surveyhead,vb.).. Hiç birinden bir tl’lık bile e-mail almadım.boşuna vaktimi harcamışım.

 74. Selami says:

  bakın survey’ üye olduk olurken 54 tl ödedik olur iken size kit gelecek denildi , arkasından ise kit/kitap için ayrı bir ücret talep etti ben tuzak olduğunu düşünüp onun için para vermek istemedim. şu an kitap veya kit mi almam gerekiyor.

 75. Oğuz says:

  Selamlar
  Bu tarz olaylara hiç itibar etmememe karşın bu konuda birçok kişi gibi ben de bu yazıdan sonra direkten döndüm.
  Fakat mantıklı gelmesinin bir sebebi, yakın zamanda bir sokak anketi doldurmuştum, beni bir ajanstan aradılar; british american tobacco firmasıyla anlaşmalı olan bu ajans bizleri belirli evrak işlerinden sonra oraya yönlendirdi.
  Birer gün aralıkla toplamda toplamda 4 gün, hergün 15er dakika piyasaya çıkmayan sigaraları hakkında fikir beyan etmek suretiyle -rakam veriyorum ki net anlaşılayım- anketin 2 hafta sonrasında 1.750 lira yatırdılar hesabıma.
  Ben de heralde bunları tek bir çatı altında görebilme ihtimalim vardır.
  Ama korkarım öyle değilmiş…
  İyi çalışmalar ve teşekkürler

 76. admin says:

  @oğuz
  beyefendi bahsettiğiniz miktar çok yüksek.Piyasa araştırması 3-5 kişi ile yapılamayacağından ve sağlıklı bir sonuç veremeyeceğinden çokça bir katılımın gerçekleştirilmesi zorunludur.Bunun için katılan herkese 1750 tl verilemeyeceği kanaatindeyim.

 77. suna says:

  mrh öncelikle insanları aydınlattığınız için tşk.bende bişey öğrenmek istiyorum survey sucout diye bi anket sitesi var burası ne kadar güvenli birde 35 dolar para istiyor üyelik karşılığı.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.yani üye olmalımıyım vereceğim paranın karşılığını alabilirmiyim

 78. sertaç says:

  admin ben bu kitap olayının anlamadım bu kitap ne için lazım ki bana bi açıklarmısın. Bide ben bu işi yapmaya kalksam cebimden ne kadar para çıkar. cevabın için şimdiden teşekkür ederim

 79. admin says:

  @sertaç
  Bu kitap çeşitli anket sitelerinin bir listesi.Türkiye vatandaşları için bu tür bir işi tavsiye etmiyoruz.

 80. admin says:

  @Suna
  Türkiye vatandaşları için bu tür bir işi tavsiye etmiyoruz.

 81. ahmet says:

  selam sayin admin
  bu site hakkında ki görüslerinizi ögrenebilir miyim?

  googlekazanclari.com

 82. ahmet says:

  sen büyük adamsın admin allah senden razi olsun.

 83. mehmet says:

  sn admin paypala hep nasıl açabilirim ve bi sakıncası varmı kararsız kaldım tşler

  • admin says:

   @Mehmet
   paypal.com/tr adresinden yönergeleri takip ederek hesap açabilirsiniz.Paypal şu anda en güvenli ödeme alma ve gönderme yöntemidir.

 84. suna says:

  IPSOS kmg firması nasıl …forum doldururken tc kimlik vs istiyor güvenilirmi acaba

 85. bulut says:

  admin abi bu önerdikleri kitapları almayalım öyle değil mi?tuzak değil mi?

 86. sedat says:

  dürüst ve doğu bir insansın yüce rabbim yüzünü 2 cihandanda güldürsün admin

 87. aleyna says:

  Merhaba.

  Bu tarz bizleri bilgilendiren sitelerin olması gerçekten önemli.

  Konumuza dönücek olursak ben böyle bir kitap almadım ama almak üzereydim. Çok şükür bu site akıllandırdı beni.

  Teşekkür ederim.

  Yalnız ben bir kaç tane site buldum 2 tanesini siz önermişsiniz zaten.

  yellowsurveys.com

  surveyhead.com

  Focuslinesurveys.com

  Napolyon

  Ben derim ki.com

  Şu napolyon.com la ilgili bi bilginiz var mı ?

  Bi de Türkiye de bu anket işinin fazla olmadığını anket şirketlerinin Türkiyeye fazla anket yollamadığını söylüyorsunuz. Ben sürekli yurtdışına çıkıyorum ve bu ziyaretler arasında laptopumu oralardan aldım. Ve ip numaram sürekli yurt dışına çıktığım için yabancı.

  Bu şekilde bu anket sitelerine kaydolsam daha çok anket alabilir miyim ?

  Bilgileriniz için Teşekkürler.

  En kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim Saygılarımla.

 88. Sevgi says:

  survey sucout adlı anket şirketine üye olup, ankat doldurarak para kazanmak için önce 50 dolar üyelik parası istediler. sonra hiç anket gelmedi. üstelik kimlik bilgilerimi aldılar. paramı geri almak için veya başka bie zarar durumunda ne yapabilirim

 89. süleyman says:

  ben bu surveryscoutresaerch sitesine üye oldum fakat benden herhangi bir para talep etmediler üye olurken.

 90. yaşar says:

  Arkadaşlar bu işlere( finans kurumları ve anket firmaları gibi ) para tırarak abone olmak kesinlikle yanlış bir iştir. Hele de bu işleri öğrenmek için kitap falan almak da son derece yanlıştır çünkü internet te her bilgiye ulaşmak mümkün. Yapılan ödemeler bir kişi için çok para olmasada bunların bir hesapta toplanacağı rakamı düşünemiyorum bile……Helede dolandırılmak insana ağır gelir……. AMAN DİKKAT..

 91. zekeriya says:

  kitab bu işi yapmak için zorunlu bir şey değildir ben aldım keklendim kitabın içinde bir çoğunuzun bildiği başta survey head olmak üzere anket firmaları var internette biraz dolaşın zaten herkezin bildiği global marketing focus line vb bunlar ücretsiz üye yaptığı gibi başlangıç için 5 dolar para veriyorlar kitabtada zaten bu sitelerden başka bir şey yok .birde ücretli abone yapan siteler var

 92. zekeriya says:

  kitab bu işi yapmak için zorunlu bir şey değildir ben aldım keklendim kitabın içinde bir çoğunuzun bildiği başta survey head olmak üzere anket firmaları var internette biraz dolaşın zaten herkezin bildiği global marketing focus line vb bunlar ücretsiz üye yaptığı gibi başlangıç için 5 dolar para veriyorlar kitabtada zaten bu sitelerden başka bir şey yok .birde ücretli abone yapan siteler var ama tavsiye etmem verdiğinizi almak için ne kadar anket beklersiniz bilemem. bizde bu işi fırsatçılığa çevirenler çok

 93. Uğur says:

  Ben SurveyHead’a üyeyim. Bir şirket daha önce 2$ anket gönderdi. Sonra da “Bizimle misiniz” cinsinden soru sordu “Evet” dedim. Aradan 1 hafta geçti, TAM 20$’lık ANKET gönderdiler! Şok oldum, özene bezene tamamladım. 3-4 güne anketimi onayladılar. 25$ min. ödeme tutarını aştım bu şekilde. Parayı PayPal’a istedim, beklemedeyim. 1 hafta oldu. Ödenince foto gösteririm… İyi günler…

 94. inanmayın says:

  Bunların hepsi palavra inanmayın sakın…Maksat e-posta adreslerini toplamak ve sattıkları kitap,cd vs para kazanmak…

 95. adem says:

  Sevgili uğur. Survey head den ödeme alamadın herhalde ki yorum yapmamışsın 🙁

 96. Ali says:

  la kiteplara boşuna para vermeyin anket siteleri türkiyeye anket yollamıyor ben 1 senedir üyeyüm survey head a para duruyo çektirmiyorlar üst limit olunca bi tane bile anket alamazsınız boşuna üye olmayın zamanınıza yazık gidin iş arayın çalışın bu işlerle boşuna uğraşmayın bunlar bize ekmek yedirmezler

 97. fatih says:

  arkadaşlar ben yıllardır anekt doldur kazan reklam ızle kazan tıkla kazan gıbı sacmalıklarla uğrastım dıdındım durdum ama hep husran oldu sonucu AMA SIMDI BIRKAC SISTEM BULDUM GERCEKTEN %100 KAZANC SAĞLANIYOR BENDE ALLAHTAN KORKAR KUL HAKKI YEMEM ILGILENENLER VARSA internetkazanci34@hotmail.com MAIL ATIN ANLATAYIM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑