Ekonomi Haberleri no image

Yayınlanan Tarih 27 Nisan 2010 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Arkadaşlık Siteleri ve Sahte Profiller

Yapılan araştırmalara göre  normal hayatta çekingen ve içine kapanık bireylerin,bir ilişki kurma ihtiyaçlarını  karşılamak için internette ki arkadaşlık sitelerini sıklıkla kullandıklarını ortaya koymaktadır.

Genel olarak ücretli olan arkadaşlık sitelerinin sahipleri tarafından  son günlerde webmaster forumlarında açılan ilanlar bizi hayrete düşürüyor.İsim vermekten kesinlikle büyük bir titizlikle kaçan bu şahıslar,forumlarda ilan vererek sahte bayan profili oluşturmaları için çalışacak kişilere para ödemektedirler.

Arkadaşlık sitelerinde mesaj göndermek ve üyelerin birbirleriyle iletişim kurmaları ücretli üye olmalarını gerektiriyor.Sahte profiller yaratılmasının asıl nedeni  üyelerin ücretli üyelik satın almaları ve bundan kacanç sağlamaktır.

Özellikle sahte bayan profilleri oluşturulmakta ve erkek üyelerin ücretli üyelik satın almaları yoğun bir stratejik etki altında teşvik edilmektedir.Asıl tehlikeli olan şey aslında gördüğü bayan üye ile iletişim kurabilmek için ücretli üyelik satın alan kişinin aslında bir “bot” ile görüşmesidir.

Artan  bu ahlaksız davranışlardan dolayı e-kazanc.com olarak sizleri uyarmak istiyoruz.Peki dolandırıcı arkadaşlık sitelerini nasıl farkedersiniz?

1-Üye olur olmaz size hemen karşı cinsten mesaj geliyorsa

2-Mesajlarda profilinizi öven söylemler varsa

3-Sık mesaj alıyorsanız

Bu tür durumlarda dikkatli olmanızı ve kesinlikle ücretli üyelik satın almamanızı öneririz.

Tags: , , , , , , , ,


Yazar HakkındaYorumlar kapalı.

Yukarı Çık ↑