Ekonomi Haberleri

Yayınlanan Tarih 4 Mart 2013 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Carlos Slim, Dünyanın En zengin İnsanı Ünvanı Tehlikede

Dünyanın en zengin ismi olan Carlos Slim, şirketlerinin son zamanlarda yaşadığı zorluklar sonrası bu ünvanını kaybedebilir

Dünyanın en zengin insanı ünvanını elinde bulunduran Carlos Slim, Latin Amerika ülkelerinin telekomünikasyon alanında Slim’in ezici üstünlüğüne karşı harekete geçmesi ve Avrupa’daki yatırımlarının beklenen getiriyi sağlamaması ile bu ünvanı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Düyanın en zengin 2. ismi olan Bill Gates ile arasındaki varlık farkı geçtiğimiz hafta 4.8 milyar dolara daralan Lübnan göçmeni ailenin oğlu Slim geçtiğimiz hafta net varlığının 10’da birini kaybederek 71 milyar dolara geriledi.

Slim’in amiral gemisi olan America Movil SAB’nin Latin Amerika ve özellikle Meksika’da olan üstünlüğü yasa yapıcılar ve regülatörlerin daha sıkı önlemler istemesiyle tehlikeye girmiş durumda.

Templeton Emerging Markets Group Başkanı Mark Mobius, “America Movil’in karşılaştığı zorluklar Meksika’da başlıyor çünkü üstünlüğüne karşı yükselen bir direnç var. Rekabet içerisinde olduğu şirketler güçlendikçe America Movil Meksika’da zorluklar yaşayacak ve geçmişte elde ettikleri kazançları elde edemeyecekler” ifadelerini kullandı.

Tags: ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑