Web Yayıncılığı no image

Yayınlanan Tarih 18 Nisan 2010 | E-Kazanç Ekibi

1 adet yorum

Dofollow ve SEO ilişkisi

Bir websitenin popülerleşmesi için hiç şüphesiz arama motorları tarafından yüksek bir değerle sıralanması webmaster deyimiyle indexlenmesi gerekiyor.Bunu sağlamak için binlerce teknik ve yöntem bulunmaktadır.Bu yazıda dofollow linklerin bir websitenin indexlenmesine yaptığı etkiden bahsedeceğiz.

Dofollow nedir?

Dofollow link adından da anlaşılabileceği gibi temelinde  bir bağlantı yolunun (url) bir başka website tarafından takip edilmesi anlamına gelmektedir.Bir websitede yer alan bir başka sitenin linki basit bir şekilde  arama motorlarına o linkin değerli olduğunu söylemektedir.Arama motorları ise buna göre o linke bir değer biçmektedir.

Dofollow işleyiş sistemi  demokrasinin tam aksi gibidir.Demokraside  her oy eşit sayılırken,dofollow işleyişinde her oy (dofollow  link) eşit değere sahip değildir.

Dofollow Kullanımı

1-Websitenizle ne kadar çok ilgili,benzer içeriğe sahip bir başka siteden ,sitenize doğru bir link yönelirse,websiteniz o derecede doğal backlinke sahip olacaktır demektir.

2-Websitenize yönelen linkin bulunduğu websitenin pagerank değeri ne kadar yüksekse arama motorları websitenize  o oranda  değer biçecektir.

3-Linklerinizi yorum yada başka bir şekilde bir websiteye eklerken,websitenizle ilgili arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istediğiniz anahtar kelimeleri veya kelimeyi  Hoover text olarak kullanmalısınız.Hoover text linkinizin ne ile ilgili olduğunu gösteren kelime veya cümlelerdir.
Örnek Bir Kullanım:
<a href=http://www.e-kazanc.com>  Kazandıran Fikirler</a>

Yukarıda gördüğünüz kalın  yazı ile yazılmış kısım linkimizi tanımlamaktadır.Yani arama motorları buna göre linkimizi  “kazandıran fikirler”  kelimesi arandığında  sıralayacak ve kullanıcıya sunacaktır.Bloglara yorum yazarken isim kısmına anahtar kelimenizi yazarsanız ,o linkinizi tanımlayan kelime olacaktır.

Yorumlarla Dofollow link verebileceğiniz  blogları sizler için hazırladığımız özel arama motoru ile bulabilirsiniz.Sadece arama çubuğuna ilgili anahtar kelimeyi yazın ve aratın.Bloglara spam yorumlar yazmayın.Konularla ilgili  ve çok kısa olmayan yorumlarla kaliteli backlinklere sahip olabilirsiniz.

Dofollow blog arama motoru

Tags: , , , , , , ,


Yazar Hakkında1 Adet Yorum Yapılmış Dofollow ve SEO ilişkisi için

  1. mp3Dinle says:

    sağol gerçekten yararlı bir konu olmuş ellerine sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑