Web Yayıncılığı no image

Yayınlanan Tarih 24 Nisan 2010 | E-Kazanç Ekibi

1 adet yorum

Domain Alırken Bunlara Dikkat

En başta niçin bir domain aldığınız konusunda objektif olmalısınız.Gerçek  iş dünyası için markalar müşterilerinin kolay hatırlayabilecekleri,çekici bir isim tercih ederler.Burada ki fikrin temelinde müşterilerin sizin markanızı  nasıl telafuz edecekleri konusunda onlara kolay bir yol sunma isteği yer alır.Hala kullanıcıların isminizi adres çubuğuna elle yazdığını unutmayın.Onları fazla yormak istemzsiniz değil mi?

İşte size domain alırken işinizin geleceği için  göz önünde bulundurmanız gereken  5 kural:

1. Bir domain Adı kaydederken ,hizmet verdiğinizi ülkenin  dilinde kaydetmeniz gerekir.Eğer hizmetiniz Türkiye’ye hitap ediyorsa ingilizce bir domain adı size hiçbirşey kazandırmaz.

2. Çok uzun  ve çok fazla tekrar eden karakter içeren  domainlerden  kaçının.Çok uzun domainler  kolay hatırlanabilir olmadıklarından,bu durum  işinize negatif bir şekilde etki edecektir.

3.Asla .com dan şaşmayın..com uzantısı en popüler alan adı uzantısıdır.

4. Başka markaları domain içinde kullanmayın.Örneğin eğer pantolon satıyorsanız ,www.enucuzlevisburada.com gibi bir alan adı  başınızın levi’s firmasıyla  derde girmesine neden olacaktır.

5. Olabildiğince belirleyici olmalısınız.Ne yaptığınız veya ne sattığınızı tam olarak anlatabilen bir  domain seçmelisiniz.

Tags: , , , , , , ,


Yazar Hakkında1 Adet Yorum Yapılmış Domain Alırken Bunlara Dikkat için

  1. webanalyzer says:

    birde her firmadan domain alınmaması gerekiyor.Bundan bahsetmemişsiniz ben eklemiş olayım 😀 .Teşekkürler faydalı yazınız için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑