Dropshipping no image

Yayınlanan Tarih 13 Aralık 2009 | E-Kazanç Ekibi

2 adet yorum

Dropshipping yaparken Dikkat etmeniz Gerekenler

Türkiye’de gelişmemiş olan dropshipping ticaret metodunu kullanmak için ister istemez yabancı sistemlerden yararlanmak zorundasınız.Bu işi ciddi anlamda yapacaksanız bunlara dikkat etmelisiniz:
Yabancı Dil Bilen Eleman Çalıştırın:Gerektiğinde uluslararası firmalarla görüşme yapabilecek birinin mutlaka sizinle çalışması gerekiyor.

Salehoo Toptancı Rehberini Kullanmak size kazandırır:İngilizce biliyorsanız  salehoo üyeliği tam size göre.Binlerce toptancıya birinci elden ulaşabilir,ucuza alıp satarak kar edebilirsiniz.Salehoo üyeliği ücretlidir.Daha fazla bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Escrow hizmeti veren sistemlerle Çalışın:Escrow sisteminin mantığında alıcıyı  garanti altına alan  bir düşünce vardır.Alıcı ürünü alır,satıcı gönderir,alıcı ürünü aldıktan sonra onaylar ve daha sonra para satıcıya aktarılır.Dropshipping yaparken escrow hizmeti veren sistemlerle çalışmanızı öneriyorum

Tags: , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında2 Adet Yorum Yapılmış Dropshipping yaparken Dikkat etmeniz Gerekenler için

 1. mehmet says:

  Ben şunu öğrenmek istiyorum. Bu dropshipping olayını fazla bilgi olmadan da yapabilirsiniz diyorlar. Yani sıradan bir kullanıcı bunu yapabilir mi? Bu olay sadece ebaya entegre bir paket almakla yapılabilir mi? Yoksa işletme sahibi kişilere daha mı uygundur? Yani internetten herşey tozpembe gösteriliyor, şunu yap parayı kaldır şeklinde reklamların sınırı yok. Bu biraz da insanların iş umutları ile oynamak değil mi?
  Bu siteyi daha gerçekçi buldum, o nedenle daha gerçekçi bir cevap alacağımı umuyorum. Teşekkürler.

 2. admin says:

  Dropshipping ticaret modeli herkes tarafından aşağıdakiler yapmak koşuluyla rahatlıkla yapılabilir;

  1-Güvenilir bir tedarikçiyi bulmak

  2-Ebay,amazon,sfi vb sistemlerde satış yapabilmek veya mağaza açmak.Aynı zamanda email pazarlama,direk pazarlama konularında bilgi sahibi olmak avantaj sağlar.

  3-Hedef kitlenize bağlı olarak ,ilgili yabancı dili biliyor olmak.İngilizce en çok kullanılan dildir.

  4-Ürün fabrika fiyatı ,kargo ücreti ve oluşabilecek diğer masrafları doğru hesaplamak ve ona göre bir satış fiyatı belirlemek.

  Dropshipping ticaret modeli kolay olması sebebiyle ne yazık ki birçok dolandırıcı tarafından kandırma aracı olarak kullanılmaktadır.Çünkü başarılı bir sistem ve insanların inanması daha kolay.Bu nedenle tedarikçi seçimlerinde çok dikkatli olmanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑