Dropshipping no image

Yayınlanan Tarih 9 Aralık 2009 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Dropshipping Nedir

Dropshipping  ürün stoklamadan,herhangi bir tedarikçinin stokladığı ürünleri satarak bunun sonucunda bir kazanç elde etmeye  yönelik bir iş modelidir.Dropshipping  şu şekilde çalışmaktadır:Ürünü satan kişiyle irtibata geçersiniz,o size fiyat verir,siz ürünü satarsınız,satıcıya ödeme yaparsınız ve satıcı sizin adınıza müşterinize ürünü postalar.

Avantajları:

Ürün stoklamak zorunda Değilsiniz:Dropshipping  modelinde başkasının adına satış yaptığınız için stoku da tedarikçiniz yapar.Böylece ürün paketleme ve kargolama gibi işlemlerle siz değil tedarikçiniz ilgilenir.

Evden Yapılabilir Bir İş Modelidir: Dropshipping modelinin en güzel taraflarından birisi de evden yapılabilir bir iş olmasıdır.

Dezavantajları:

Stok durumunu bilmezsiniz:Sattığınız ürünün stok durumunu bilmediğiniz için bu müşterilerinizle sorun yaşamanıza sebep olabilir.

Güven:Hiç tanımadığınız bir insana güvenip onun adına ürünleri satarsınız.Peki ya satıcı ürünleri alıcılara göndermiyor veya eksik gönderiyorsa?Bu müşterilerinizle problem yaşamanıza sebep olur.
————————————————————————————————————————————-

Tags: , , , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑