Web Yayıncılığı no image

Yayınlanan Tarih 23 Şubat 2010 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Google Adsense İpuçları

Şüphesiz Adsense, Ek gelir elde etmenin en kolay ve en eğlenceli yoludur.Google bu programın bütünlüğünü ve devamlılığını sağlamada çok ciddi ve çok katı bir dizi kurallar koymaktadır.Bu nedenle kullanım şartlarını iyi anlamalı ve uygulamalısınız.Google en ufak bir ihlale bile tölerans göstermez.Hesabınız anında kapatılır ve tüm emekleriniz boşa gider.

Sizler için birkaç İpucu araştırdık:

1-Google çok başarılı bir takip sistemine sahiptir.Websitenizde gerçekleşen tüm eylemleri büyük bir özenle takip ederler.Bu nedenle adsense programının tüm kurallarını iyice anlamalı ve bu kurallara uymalısınız.

2-Özgün,Tutarlı ve faydalı içerik ile websitenizi zenginleştirin.Ayrıca websitenizde olabildiğince farklı kategoride içerik yayınlamak,websitenizde yayınlanacak reklam çeşitliliğini arttıracak ve bu da adsense bakiyenize olumlu şekilde yansıyacaktır.

3-Ziyaretçilerinize ve reklamverenlere iyi bir çevre oluşturun.Websitenizi veya blogunuzu ziyaret eden kişilerin gerçkte ne aradıkları üzerine yoğunlaşın ve o yönde bir geliştirme yoluna gidin.

4-Websitenizde yer an içerikle tamamen alakalı olan keywordler kullanın.Daha fazla kazanmak için,içerikle ilgili olmayan keyword kullanımının google kurallarının yapılmayacakları arasında olduğunu unutmayın.

5-Reklamlarınız erişilebilir ve dikkat çeken bir yere yerleştirlmelidir.Yapılan araştırmalar Adsense gelirlerini etkileyen en önemli unsurun reklam yerleştirme  biçimi olduğunu ortaya koymuştur.

Google adsense programı kurallarına uyduğunuz sürece endişe etmenize hiç gerek yok.Arkanıza yaslanın ve kazancın tadını çıkarın.

Tags: , , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑