Affiliate Marketing no image

Yayınlanan Tarih 28 Nisan 2010 | E-Kazanç Ekibi

129 adet yorum

Google Adwords İle Otomatik Kazanç

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, metin  ve  grafik  bazlı bir reklam modelidir. Oluşturulan reklam , genellikle belli limitler içinde kullanılan  satırlardan oluşmaktadır: “Reklamın başlığı”, “Reklamın açıklaması”, ve “ilgili sitenin adı”.

Google adwordsün en çekic yanı  reklamınız ilgi çektiği için tıklanıyor olmasıdır.Google adwrods reklamları oluştururken her tıklamaya belli bir fiyat belirleyebilirsiniz.Belirleyeceğiniz “tıklama başına ücret” reklamınızın gösterilme sıklığına doğrudan etki edecektir.Rekabetin çok olduğu internet ortamında sizden 1 kuruş fazla “tıklama başına ücret” belirleyen bir rakibinizin reklamı sizden önce yayınlanır.

Google Adwords İle Nasıl Reklam Oluştururum ?

Öncelikle bir adwords hesabı oluşturmanız gerekecek.Bunu yapmak için  http://adwords.google.com.tr adresine giderek  Şimdi başlayın botununa tıklayarak gerekli adımları izleyin ve  bir hesap oluşturun.

Hesabınızı oluşturduktan sonra bilgilerinizle giriş yapın. Resim1

Resim 1 de gördüğünüz gibi 1.Campaigns tıkladıktan sonra 2. new campaign tıklıyoruz.Karşımıza çıkan ekrandan sırasıyla :

Campaign name :  reklam kampanyanıza bir isim verin.

Locations:  Burası önemli.Bu kısım sattığınız ürün veya hizmetin dünyanın hangi ülkesindeki insanlara hitap ettiğini belirlemeniz için önemlidir.Bulunan seçeneklerden birini veya birkaçını seçebilirsiniz.

Networks and devices :  Bu kısma karışmamanızı öneririz.Reklamınız mevcut tüm google ilişkili websitelerinde ve uygulamalarında görünür.

Bidding and budget : Bu kısım  günlük bütçeniz ve tıklama başına ne kadar verebileceğinizi belirlediğiniz bölümdür.Şayet tıklama başına verebileceğiniz miktarın google tarafından otomatik olarak belirlenmesini istiyorsanız (Automatic bidding to try to maximize clicks for your target budget )  seçeneğini seçili hale getirin. Fakat bu seçeneği önermiyoruz.Bu nedenle (Manual bidding for clicks)  seçeneğini seçili hake getirin.Bir sonraki adımda ne kadar verebileceğimizi belirleyeceksiniz.

Budget  kısmına ise günlük en fazla ne kadarlık reklam vermek istediğinizi belirleyin.Örneğin günlük bütçeniz 25 TL ise  boş alana 25 yazın.

Bunları yaptıktan sonra   save and continue botununa tıklayın ve bir sonraki adıma geçin. Resim2

Resim 2 de gördüğünüz gibi burada reklamınızı oluşturacaksınız.bunun için sırayla:

Ad group name:  Herhangi bir isim girebilirsiniz.Reklam grubunuzun adı bu.

Hemen altında bulunan kısımda ki  text ad, image ad ve display ad builder seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.Biz text ad kısmını kullanacağız.Bunun için text ad  seçeneğini seçili hale getirin. Alt kısımda ise reklamınızın başlığını ,açıklamasını ve sitenin adını belirleyeceğiniz bir alan var.Burada sol tarafta yaptığınız değişikliklerle  sağ tarafta anlık olarak reklamınızın nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Headline   kısmına reklamınıza bir başlık seçin. Örnek: Zayıflamak mı istiyorsun?  Örnek2:Limitsiz hosting 5 tl   vb.

Description 1 kısmı reklamınızı açıklamak için ilk satır , description 2 kısmı ise ikinci satır. Buraya yazabileceğiniz kelime sayısı sınırlı olduğu için  cümlelerinizi kurarken özenli olmalısınız.

Destination URL   bu kısım reklama tıklayanların gitmesini istediğimiz webssayfasının adresini yazdığımız kısımdırBu bir ortaklık linki olabilir veya kendi sitenizi tanıtıyorsanız sitenizin herhangi bir sayfası olabilir.

Örnek:  http://www.clickbank.com/satisortaklıgikodu.html

Örnek2: http://www.xticaret.com/hizmetlerimiz.html vb.

Display URL   bu kısıma reklamınızn altında görünmesini istediğiniz bir website adresi yazmalısınız.Burada dikkat edeceğiniz nokta  yazdığınız websitesi  hedef  url deki ile aynı website olmalı.Yoksa reklamınız kabul edilmez.

Örnek: www.ilgiliürününanasayfası.com

Örnek2: www.ilgiliürününanasayfası.net vb

Bir başka örnekle açıklayacak olursak  ortaklık linkiniz  http://www.websayfası.com/satisortaklıgikodu.html ise   ve bu özel link tıklandığında ürünün sayfası açılıyorsa ürünün ana sayfası yerine www.alininsayfasi.com yazamazsınız.Reklamınız kabul edilmez.Satış ortaklığı linki  www.hostingpaketiiii.com a yönlenmişse mutlaka display url de www.hostingpaketiiii.com olmalı.

Keywords Kısmına geldik.Bu kısım reklamımızın hangi anahtar kelime aramalarında   müşteriye sunulmasını istiyorsak o anahtar kelimeleri yazdığımız kısımdır.Örneğin domates satıyorsak  anahtar kelimelerimiz bunlar olabilir:   ucuz domates al, en ucuz domates fiyatı  vb. Keywords kısmı maliyeti düşürmemiz için önemli bir kısımdır.Reklamınız gösterilme sayısına oranla ne kadar çok tıklanırsa ve seçtiğiniz keywordler ne kadar az popülerse  o kadar az para ödersiniz.Her ne kadar  sabit bir  “tıklama başına ücret” belirlesekte çoğu zaman bundan daha az öderiz.Burada maliyeti düşürmek için iki tekniğimizi sizinle paylaşıyoruz.

1-Dar anlamlı keywordler seçin.Yani hosting paketi satıyorsanız, keywordleriniz  hosting olmamalı.Çünk hostng kelimesi çok geniş bir anlama sahiptir ve bu oranda da popülerdir.Onun yerine “ucuz ve kaliteli  hosting servisleri”  gibi bir keyword  daha az popüler ve dar anlamlı olduğu için bize daha az bir miktara mal olacaktır.

2-Keywordleriniz reklamınızın gövdesinde açıklamada veya başlıkta geçmeli.Böylece ilgili keyword arandığında reklamınız koyu renkle gösterilir ve buda tıklanma oranını yükseltir.Gösterilme sayısına oranla çok tıklanan bir reklam daha az bir miktara mal olur.

Placements kısmında ise reklamımızın hangi websitelerinde görünmesini istiyorsak o adresleri yazıyoruz  ki bu seçenek opsiyoneldir.Bunu kullanmamanızı öneririz.

Ad group default bids (Max. CPC) :Bu kısımda  her tıklamada ne kadar para verebileceğimizi yazmamız gerekiyor. Default bid kısmına istediğimiz herhangi bir miktarı numerik olarak giriyoruz.  Örneğin tıklama başına 20 kuruş vermek istiyorsak  0.20 yazmamız gerekecek.  Save ad group botununa tıklayarak devam ediyoruz.Reklamımızı oluşturduk.Artık reklamımızın onaylanmasını ve gösterilmesini bekleyeceğiz.

Google adwords reklamlarını xticaret veya clickbankta satmak istediğimiz ürünler için kullanabilir ve bu şekilde bir pazarlama gerçekleştirebiliriz.Otomatik kazanç olarak ifade edilen kazanç şekli budur.Adına sistem dedikleri  şey budur.Tabiki pazarlayabileceğimiz ürünler sadece xticaret ,clickbank vb sistemlerde bulunan ürünlerle sınırlı değildir.İstediğiniz herhangi bir affiliate programına katılarak ,oradaki ürünleri google adwords ile pazarlayabilir ve müthiş kazançlar elde edebilirsiniz.Şu anda en kazançlı affiliate sistemler konusunda araştırma halindeyiz.

Önemli: Başlangıç olarak bir denem kuponu kullanmanızı öneririz.Böylece google adwrods reklamlarını ücretsiz denemiş olursunuz.Deneme kuponları yeni ve  en fazla 14 günlük adwords hesapları için kulanılabilir.Bu nedenle adwords hesabı açmadan önce bir kupon edinmenizi ondan sonra hesap açmanızı öneririz.

Ücretsiz 80 Tl değerinde Google Adwords Kuponu İçin Tıklayın

Clickbanka üyelik ve diğer detaylar için şu konuyu inceleyiniz >>

http://www.e-kazanc.com/dijital-kazanclar.html

Anlamadığınız kısımları bu konu altında yorum yazarak sorabilirsiniz.

Tags: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında129 Adet Yorum Yapılmış Google Adwords İle Otomatik Kazanç için

 1. Mert says:

  İşleyiş mantığını tam anlıyamadım

  • admin says:

   Mantık basit bir şekilde affiliate programları google adwords ile pazarlamak.Yazıda google adwords ile nasıl reklam başlatılır ,maliyeti nasıl düşürürsünüz gibi bilgilere değindik.Bu yazıyı yazmamızdaki temel amaç bazı kişilerin bu bilgilerle insanlardan para koparması.Biz ücretsiz yayınlıyoruz.

 2. zafer says:

  bu reklamlar için illa paramı harcamız gerekiyo ürünlerimizi daha farlı yollarla tanıta biliyormuyuz?

  • admin says:

   Bu reklamlar için sermayenizin olması gerekiyor veya ilk defa kullanıyorsanız bir deneme kuponu temin edip şartlar çerçevesinde kullanabilirsiniz.Bİr diğer yöntem ise satılan ürünleri detaylarıyla tanıtan bir website oluşturmaktır.Bu şekilde de hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

 3. kerim says:

  peki bu deneme kuponlarını nerden bulabiliriz bildiğiniz siteler varmı ?

 4. melih can says:

  bo google adwordse reklam başı para mı vericez yani her reklamda cebimizden para mı qidicek?

  • admin says:

   Google adwrods ile reklam verdiğiniz zaman tıklama başına belirlediğiniz bir miktar ödersiniz.Örneğin bir hosting paketi pazarlıyorsanız; “linkinize tıklanma sayısı x belirlediğiniz tıklama başına ücret=ödemeniz gereken tutar.”

 5. hasan says:

  bu googe kazançları,Six Figure Yearly ve Online Darphane vb. kitapları tamamen bir aldatmacamı.ben 1 haftadır inceliyorum değişik birçok farklı siteden herkesin elinde bir birkaç bin dolarlık çekler,komisyon ekranları filan…ne kadar güvenebiliriz bu kitaplara…

  • admin says:

   Arkadaşlar,
   google ile ancak iki yoldan kazanç sağlayabilirsiniz;
   1-Google adsense programına katılarak website veya blogunuzda yayınlanan reklamlardan
   2-Google adwords reklamcılığını kullanarak affiliate sistemlerin ürünlerini pazarlayarak

   E-Kazanç kitapları size parayı nasıl yaratacağınızı öğretmiyorlarsa bunlardan başka size bir bilgi vermeleri mümkün değildir.1000 lerce kitap var piyasada şu anda ve hepsinin içeriği aynı.Google dan nasıl para kazanılır?
   Bu bilgileri sitemizden bulabilirsiniz.

 6. ersan says:

  google kazançları,online darphane gibi internetden para kazanma yollarını anlatan kitaplar ne kadar dogru ve yararlı?

 7. Mümin AYdın says:

  clickbanktan bir tane ürünün linkini aldık diyelim ama baktımda ürünlerin hepsi ingilizce tanıtımlı şimdi ben adword e ingilizce reklam mı vercem ? (ingilizcem reklam yazacak kadar ii deil.) türkçe yazmak pek mantıklı görünmüyor.
  acaba ne yapmalıyım?

  • admin says:

   ürün ingilizce tanıtımlıysa o halde ingilizce reklam vereceksiniz tabi.İngilizceniz iyi değilse tercüman desteği alabilirsiniz.

 8. Mümin Aydın says:

  Clickbankın türkçe versiyonu gibi olan bi site biliyor musunuz ? Türkçe affiliate sistemi bulamadım.

  • admin says:

   Affiliate (ortaklık) sistemi olarak size Türkçe Hosting firmalarını öneririm.
   Clickbank gibi işleyen ve türkçe olan xticaret var.Oradaki ürünlere dikkat etmenizi öneririm.Pazarlanabilir ürünler seçmelisiniz.E-kitap tarzı ürünleri pazarlamakla zaman kaybetmeyiniz.

 9. Taner Karadağ says:

  ben bi tane reklam yayınladım ama bitane bikaçtane daha denedim onaylanmadı diyor nedenide bir reklam grubu başına bir url diye bişey ne analama geliyor bu

  • admin says:

   Merhaba taner bey,
   reklam yayınlarken display url (görünen url) ile destination url (hedef url) aynı alan adına ait olmalı.Örneğin görünen url “abc.com” ise hedef url “abc.com/affiliate.html” vb. olabilir.

 10. mehmet says:

  reklamlar için bir bütçe ayıracaz demişsiniz. bunun ödemesini nasıl yapıcaz.

 11. mehmet says:

  günlük vereceğimiz reklam fiyatının az yada çok olmasının bize ne gibi yararı yada zararı olur

 12. mehmet says:

  soruma cevap bekliyorum

  • admin says:

   Günlük ayıracağınız reklam bütçesinden çok tıklama başına belirleyeceğiniz miktarın az veya çok olması reklamınızı doğrudan etkiler.Öyle ki rekabetin çok olduğu bir anahtar kelime de düşük fiyat vermeniz hiçbir tık almamanıza neden olabilir.

 13. egeliyem220 ege says:

  arkadaşım öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ancak yüzeysel olmuş sistemin genel kullanılışını anlatmışsın detay inmelisinki bu işi yapmak isteyen bizlerde yapabilelim mesala clikbank sitesinden link aldık neyapacaz onu, reklam linki yayınla nerden nasıl, deneme kuponu diyorsun ama web sitesi istiyor hani web sitesine gerek yoktu. ödeme için illede kredi kartımı gerekli. Birde bahsi geçen kitapta çeklerden bahsediyor banlanmaktan vs. eğer bizi bu konularda daha ayrıntılı bir şekilde aydınlatırsanız bizde buralara paralarımızı kaptırmayız. Hatta sırf bunun için bu kitabı alıp içeriğini yayınlıyabilirim. teşekkürler. Saygılar.

  • admin says:

   Beyefendi konunun yeterince açık olduğunu düşünüyorum.Adwordste nasıl reklamlarınızı yayınlayacağınız anlatılmış.Sadece clicbank değil tüm affiliate programlarda yer alan ürünleri bu şekilde pazarlayabilirsiniz.Ban olayına gelince;Google kazançları kitabı birçok kişi tarafından adwords ile yayınlanmaya başlayınca google bu tür reklam yayınlayan hesapları kapatmaya başladı.Google kazançları kitabının içeriğinde daha fazlası yok.İsterseniz alın okuyun.Kitapta anlatılanlar,yapmanız gerekenler olarak ifade edilenlerin hemen altında kendi affiliate linklerini yerleştirmiş olduklarını görürsünüz.Örneğin website kurmaya ihtiyacınız var demiş hemen altına şöyle bir link yerleştirmiş :” uygun fiyata website sahibi olmak için tıklayın” vb.Aslında kitaptan gelecek paradan çok o kitabı alarak tavsiye ettikleri linklerden gerçekleştireceğiniz satın alımlardan gelecek parayı istemektedirler.
   linki alıp ne yapacağınıza gelince.clickbankta ki linkin ne işe yaradığını nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız zaten bu işe girişmemenizi tavsiye ederim.linki alıp adwordste nasıl yayınlayacağınızı bu makalede ayrıntılı bir şekilde anlattık.
   Başka bir konu ise website.website affiliate programlarından para kazanmak için adwordsten daha etkili bir yöntemdir aslında.Ama o websitenizi tanıtmak içinde yine adwordse ihtiyacınız var.Tümü birbiriyle bağlantılı yani.

 14. Gökhan says:

  Selamlar

  sadece tıklanma başına ücret almak için, http://www….com uzantılı bir adres aldım, sonra adswordsden de bir hesap aldım. etkinleştirme ücretiyle birlikte tümünün toplam maliyet 40 lira. Sizin bir cümleniz var yukarıda,

  “Reklam giderlerinizin ödemesini tanımladığınız kredi kartınızdan otomatik çekiyorlar” şeklinde. Ben herhangi bir kredi kartı tanımlamadım, etkinleştirme ücreti olan 7 lirayı çektiğim kredi kartından mı sürekli bu ücret alınacak? Bu sorunun cevabı benim için çok önemli. Bir de aylık benim giderim ne kadar olur bu şekilde, sürekli bizden para mı çıkacak?

  Teşekkürler

  • admin says:

   evet.Reklam gideriniz 50 tl olduğunda kredi kartınızdan çekilecek.Herhangi bir kredi kartı tanımlamadım diyorsunuz.o halde hesabınız nasıl aktif oldu?Ayrıca sanırım birşeyleri yanlış anlamışsınız.Sizi msn den ekliyorum durumu daha iyi anlayabilmek ve yardımcı olmak için.

 15. fatih says:

  googlekazançlari.com diye bi sitede anket doldur para kazan diye bir şey okudum e-mail le herşeyini anlat ti bu site fakat e-kitap almak lazimmiş bir ücretle almami tavsiye eder misin? admin

  • admin says:

   Hayır tavsiye etmiyoruz.Sitemizi biraz daha detaylı incelerseniz gerekli bilgileri bulacaksınız.Teşekkürler.

 16. Hibe says:

  Selam. pay pal kullanımı ile ilgili bi yazı yayınlarsanız çok iyi olur .bir de kredi kartı tanımlaması ile ilgili problemim var msn eklerseniz sevinirim.

  • admin says:

   paypal kullanımı ile ilgili bir makalemiz mevcut.Problemlerinizi yorum olarak yazarsanız en kısa sürede cavp veririz.Teşekkürler.

 17. soner says:

  şimdi ben kendim için açmış olduğum web sayfamda o clickbank ürün liklerini yayınlamam netcesinde ne gibi olumlu sonuç alabilirim kiii sonuçta bu site yabancı sitler ve inglizce gerekli

  • admin says:

   İngilizce konuşan insnaları hedef alan bir ürün ise tabi ki ingilizce bir site açtığınızda ürünlerin satışına doğrudan aracılık etmiş oluyorsunuz.Böylece komisyon alırsınız.

 18. gökhan says:

  mesela ben gunluk bütcem 40 tl dedım hergunmu otomatık olarak kesılecek .ayrıca %100 kazanc saglıyormu zarar payıda varmı yanı hangı sartlarda kazanc saglayacam ben ve hangı sartlarda zarar edecem cvp.beklıorm TSK.

  • admin says:

   @gökhan
   hergün değil her 50 tl lik harcamada kesilir. Zarar etme ihtimaliniz tabi ki herzaman vardır.kimse size granati veremez.Fakat genelde kazançlı olduğu da bir gerçek.
   Hangi şartlarda zarar edersiniz ?
   Etkili bir reklam kampanyası oluşturmadığınızda kaybetmeniz kuvvetle muhtemeldir.Etkili den kastım; reklam metni ,reklam başlığı ,seçtiğiniz anahtar kelimeler,bütçe ,tıklama başına vereceğiniz ücret

 19. soner says:

  google adwords clikbank gibi sitelerin linkerini yayınlamasını engelliyor bu durmu aşmak için google banner gibi programa ihtiyaç var tabiki buda ücretli sizce ne yapmalıyım

  • admin says:

   Bu durumda bir website veya blog açıp ürünleri orada pazarlamanız ve adwords ile kurduğunuz site veya blogun reklamını yayınlamanız gerekiyor.

 20. metin says:

  adwords hesabı hemen aktif olmuyor galiba. ne kadar sürer inceleme faslı. bu konuda bilgilendirirmisiniz?

  • admin says:

   Adwords hesabı kredi kartınızı tanımladığınız andan itibren aktiftir.Fakat kampanya başlattığınızda bir inceleme süreci başlar.Reklamınız koşullara uygun ise kabul edilir ve tıklama başına belirlediğiniz ücrete göre ya gösterilir ya da uygun bir fiyat belirleyene kadar gösterilmez.

 21. metin says:

  sormak istediğim bir şey daha.
  siz iyi yADA kötü bahsettiğiniz bu e kazanç sistemlerinin hangisinden kazanç sağlıyosunuz acaba?
  yol gösterici olabileceğini düşünerek soruyorum. teşekkürler.

  • admin says:

   Ben birçok affiliate programından (yerli ve yabancı ) aktif olarak kazanıyorum.Forex ,hosting ,özel üyelikler gibi ürün ve hizmetlerin satışına aracılık yaparak kazanıyorum.

 22. gökhan says:

  mrhb ben bu işe yeni adım atacam bu işten para kazanmak istiyorum ama terettüdlerim var gogleo kazançaları kitabını alacaktım fakat verdiginiz degerli bilgiler sayesinde vazgeçtim bu işten benim gibi anlamayanların (bilmeyenlerin) para kazanma ihtimali ne kadar para ya ihtiyacım var hem ögrenciyim hemde gelecegim için bana cok faydalı olacagını düşündügümden bi zamandır araştırma yapıyorum gerçekten bu iş az sermaye cok para getirirmi vereceginiz ve verdiginiz bilgiler için cok teşekkür ederim

  • admin says:

   merhaba,
   Bu iş öncelikle sermaye ve bilgi gerektiriyor.İlk olarak hangi affiliate programına katılmanız gerektiğine karar verin.Hangi ürünleri pazarlayabileceğiniz konusunda düşünün,araştırmalar yapın.Daha sonra yapacağınız ilk şey bir blog veya site açmak olmalı.Burada satmaya karar verdiğiniz ürünler ( hosting , forex ,premium temalar,scriptler vb. olabilir) hakkında tanıtıcı yazılar yazacaksınız. Google adwords ü ister direk olarak affiliate linkinizi pazarlamak için kullanırsınız isterseniz de ürünleri tanıttığınız site veya blogunuzun reklamını yapmak için kullanırsınız.
   Bu işten para kazanılabilir tabi ki.Ama unutmamanız gerekir ki öncelikle bu işin sizin için doğru bir iş olup olmadığına karar vermelisiniz.

 23. Hüseyin Coşkun says:

  afifilate sitelerine üye olmak sanırım genelde paralı..xticaret.com en düşük 20 lira ile üye yapıyor..burda sormak istediğim madem parayla üye olacak isek bildiğiniz yararlı afifilate siteleri hangileridir?? ve x.ticaret.com da ödeme çek ilemi yapılmaktadır

  • admin says:

   Yok hayır affiliate sistemlere paralı üyelik diye birşey yok.Affiliate programlar %100 ücretsizdir. Xticaretin neden para istediğini de anlamadım.

 24. metin says:

  adwords hesabının askıya alınması ne demek?
  benim hesabımda böyle bir durum söz konusu. bende yeni yeni ilgileniyorum bu işle. bilgi paylaşımınız için teşk. bir de adwords kullanmadan blog ile nasıl reklamını yapabilirim seçtiğim ürünün? bunun için profesyonel blog bilgisine mi sahip olmak gerekiyo?
  çünkü görülen url hedef url nasıl olcak anlayamıyorum?

  • admin says:

   Hesabınızda kural dışı bir etkinlik görülmüşse hesabınız askıya alınır.Daha fazla bilgi için google ile iletişime geçiniz.

 25. Bora says:

  Şuan kenarda ayırdığım 200 lira kadar bir param mevcut ve kredi kartım var.amacım paramı mantıklı bir şekilde değerlendirmek.Yukarıda anlattığınız herşey açık ama hala bir soru kafamı karıştırıyor.Ortağı olucağımız ürünler gerçekten internetten alınan şeyler oluyormu.Çevreme baktığımda pekte bilgisayarla veya online shoppingle ilgilenen bir kitle yok.Bu işi yapmak için gerçek bir çevrem olması gerekiyormu ? Yoksa anlatılanları 4 4lük uygularsam başarıya ulaşırmıyım ??

  Şimdiden Teşekkürler..

  • admin says:

   @ Bora
   200 liranız varsa öncelikle bir domain ve host alıp wordpress tabanlı bir site kurmanızı öneririm.Toplam maliyeti size 50 tl gibi bir rakam olacaktır.Daha sonraki adım hangi affiliate programına katılmanız gerektiğine karar vermeniz olacaktır.İngilizceniz varsa yabancı pazarı hedef almanızı öneririm.Hedef kitlenizi çevrenizdeki insanlarla sınırlamayın.İnternetin gizemini çözdüğünüzde hedef kitlenizin ne kadar geniş olduğunu ve ne kadar büyük bir kazanç potansiyeline sahip olduğunu göreceksiniz.Gerçek çevrenizde en fazla 100 kişiye ulaşabilirken websiteniz sayesinde binlerce kişiye ulaşabileceksiniz.
   Adwords sistemini ise sitenizi tanıtmak için kullanın derim.

 26. Cem says:

  merhabalar;

  Bilinçlendirici mesajlarınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum. fakat görüyorum ki doğruları paylaşmanıza rağmen gizemli olaylar insanların dikkatini çekiyor. Sanırım insanlarımıza kısa yoldan para kazanmak yada kandırılmak hoşlarına gidiyor. ücretli kitaplarla(E-kitaplar) anlattığınız bilgiler sade bir vatandaş olmama rağmen bana mantıklı geliyor. Başarılarınızın devamını dilerim.

 27. oğuzhan says:

  öncelikle size teşekkür etmek istiyorum.iyi niyetli bir şekilde açıkça anlatmışsınız.tabi bilgi eksikliğinden kaynaklı bazı sorular kafama takılıyor.ben bu işe ciddi anlamda girmek istiyorum.aslında bilgisayar tekn.ve prog. mezunuyum fakat işin doğrusu kendimi geliştirebilmiş değilim.sizden şöyle bir ricam olacak.msn adresimi eklerseniz takıldığım noktalarda sizin bilgilerinizden yararlanmak isterim.iyi günler.

 28. gökhan says:

  mrhb bir blog ve websitesi açmadan sadece adwords hesabı oluştursak olmaz mı cok mu yetersiz kalır teşekkürler

  • admin says:

   @GÖkhan
   Websitesi ile affiliate programlarında ki ürünlerinizi tanıtarak pazarlamak adwords ten daha etkilidir.Bunu deneyimlerime dayanarak söylüyorum.Adwordsü websitenizin reklamını yapmak için kullanabilirsiniz.Böylece hedef ziyaretçi çekersiniz.

 29. mustafa says:

  mrb ben bu ıse atılmak ıstyorum değiniz bırkac işlemi yaptım ama advords te kampanya olustururken url adresı ıstıo benım ılla bı oraklık ve web sitesimi acmam lazım oaraya satmak sıtedığım urunu mu kopyalıcam ? lutfen yardım cı olursan sevınırım . 2 cısı yaptığınız calısma cok guzel. Bende bu kısılere para kaptırmak ıstemıorum o yuzden bu gıbı ıslere atılamadım . yardımızını beklıorum simdiden tskler…

  • admin says:

   @mustafa
   url kısmına ürününüze özel linkinizi yazınız.url kısmı ziyaretçiler reklamınıza tıkladığında yönlendirilecekleri sayfayı yazdığımız kısımdır.Şayet x affiliate programına katılmışsanız x affiliate linkinizi url kısmına yapıştırın.

 30. Serhat says:

  Konu hakkında gerekli çoğu bilgiye sahip olmamı sağladınız. Öncelikle bunun için teşekkür ederim. Sonra sorumu sormak istiyorum. Tecrübelerinize dayanarak cevaplarsanız, Clickbank üyeliği ve adwords reklamlarıyla kazanmaya ne zaman başlayabilirim? İlk zamanlar ne kadar kazanbilirim? Tahmini rakamlar söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  • admin says:

   @serhat
   clickbank ve adwords ile kazanmaya başlamak için öncelikle ingilizce bilmeniz gerekiyor.İngilizce diline hakim olmanız etkili reklam kampanyaları oluşturmanız için şarttır.Kazanç kitapları satanlar nedense bundan hiç söz etmezler. 🙂

 31. soner says:

  admin kardeşim ben şu adwords kuponunu alamadım web sayfam yok acaba ondan mı bana kupon vermiyorlar affilliate işini öğrenip yapmayı çok istiyorum yardımarınız için şimdiden çok teşekkürler….

 32. gökhan says:

  kayıt işlemlerini yaparken adres olarak ne yazmalıyım ögrenciyim okudugum yerin mi adresini yazacam yoksa memleketin adresini mi yazacam bilgilerinz için teşekkür ederim

 33. mustafa says:

  clickbank uye oldum ve bır urun secıp lınkını aldım ama adwords te bu linkı (url ) yı kabul etmıo ne yapmam laızm anlamadım

  • admin says:

   @mustafa
   google xticarette olduğu gibi clickbankta da bazı ürünlerin url sini engelleyebiliyor.Veya komple hiçbir ürünü kabul etmeyebiliyor.Buna alternatif olarak bir çözüm şu şekilde geliştirilebilir:
   ücretsiz bir blog veya bir website kurun ve ürünlerinizi orada tanıtın.Daha sonra da adwords te blog ve sitenizin reklamını yayınlayın.

 34. mustafa says:

  tsk ederımm cevremdekı ınsanlarada söylecğim cok faydalı bır site emeğine sağlık

 35. gökhan says:

  beyler işi iyi bilen biri varsan msnden yardımcı olabilirmi ?

 36. volkan says:

  selam admin clickbankte seçilen ürünleri nasıl pazarlayabiliriz adwords ten başka bil yolu yok mu bu işin.pazarlama hakkında biraz daha bilgi verirmisiniz?

 37. hami says:

  ben de tam bu kitabı almak için googla ismini yazmıştım ki sizin yazınız gördüm şunu söyleyeyim ben pc den fazla anlamıyorum malesef ve sizden önce beşka bi kitap aldım ve bana adresini yazdığım video sitesini kurdu ama beklediğim kazancı sağlayamadım benim sormak istediğim benim sitem video sitesi ben bu siteden cilikbank yada x ticaret ürünleri satabilirmiyim

  ve en çok merak ettiğim şey ben bu ürünleri kime satacağım bi türlü anlamadım :((

  • admin says:

   @hami
   sitenizin içeriğiyle ilgili clickbank ürünü seçip sitenizde pazarlamak size daha fazla kazanç sağlar.Sitenizden sadece clickbank değil herhangi bir affiliate programının ürünlerinide satabilirsiniz.Bu durumda satışlar otomatik gerçekleşir.Ziyaretçi sitenize girer,ürünün reklamını görür,ilgisini çekerse satın alır ve siz komisyon alırsınız.

 38. hami says:

  bi de ben şimdi google dsense den parayı nasıl alacağım çek mi gönderiyorlar yoksa banka ya mı yatırırlar

 39. hami says:

  ya bişey söylicem belki size çok komik gelecek ama belki clickbank üyesi olmadığım için ürünleri göremiyorumdur ama ben gerçekten ne satacağı mı merak ediyorum yani benim video sitem var ne satabilir ki müzik cd si mi ya da siz ne önerirsiniz

 40. bekir says:

  mrb bende clickbanka üye oldum ürünü sectim az cok ingilizcem var ama o ürünün kodunu nasıl yayınlayacamı bilmiyorum o linke tıklanıldıgında ben nasıl komisyon alcam tıklanma satıs fln bunları nereden görcem yardımcı olursanız sevinirim .

  • admin says:

   @bekir
   Ürünün kodunu (linkini ) istediğiniz şekilde yayınlayabilirsiniz.Örneğin sitenizde ürünü tanıtıktan sonra ” Ürünü satın almak için tıklayın” yazısına ortaklık linkinizi ilişkilendirirsiniz.Yada google adwords te kampanya oluştururken hedef url olarak kullanırsınız.Ürün satışlarınızı clickbank hesabınıza giriş yaptıktan sonra üstte yer alan menüden “reporting” kısmından takip edebilirsiniz.

 41. ramazan güney says:

  Merhaba web sitenizi bira geç buldum diyebilirim. Çünkü o E-kitaplardan bir tane satın aldım ve şimdi bu yazınızı inceleyince size gerçekten hak veriyorum. Aynen anlattığınız şeylerden farklı hiçbir ekstra bilginin olmadığı fasa fiso şeyler. Bu konuyu biraz daha genişletirseniz onlardan daha geniş kapsamlı bir e-kitap yazabilirsiniz 🙂 . Ve yukarıdada bahsettiğiniz gibi bu e-kitapların içindede hosting ve domainle ilgili ve diğer bilgilerle ilgili sizi tekrar yolmak için kendi referanslarının olduğu sitelere yönlendiriyorlar. İnternetten parayla daha böyle birşey satın almam tavsiyede etmiyorum.

 42. Ceyhun says:

  Bu google adwords te kelime ücretleri için ödeme yaparken kredi kartı olması zorunlu başka bir yöntem var mı bir de kazanılan paralar kredi kartı hesabına mı yatıyor?Cevap verirseniz sevinirim..Teşekkürler

  • admin says:

   @Ceyhun
   Merhaba değerli kardeşim,
   sen olayı tamamen yanlış anlamışsın.Google adwords size doğrudan para vermez.Para kazanmanız için sadece bir araçtır.Parayı satış ortağı olduğunuz firmalardan alırsınız.Bakın google adwords ile para kazanmada mantık basit bir şekilde şu:
   Elbise satan bir firma buldunuz.Bu firmanın satış ortaklığı programı var.Ve siz de katıldınız.Size özel bir link oluşturulur otomatik olarak.Bu link satışa sizin aracılık ettiğinizi saptamak ve satış adetini hesaplamak içindir.Siz bu linkinizi google adwords ile reklam kampanyası oluşturup yayınlıyorsunuz.(google adwords ile nasıl reklam oluşturulur öğrenmek için arama çubuğunu kullanınız.) Yayınladığınız reklam google da ilgili arama yapan kişilere gösterilir.İlgi çeken reklam tıklanır ve siz tıklayan kişiyi elbise firmasına götürmüş oldunuz.Böylece alışveriş yapan kullanıcı size komisyon kazandıracak.

 43. ebru says:

  merhaba.ben clıckbanka yenı uye olanlardanım.bu yolla para kazanmak gercekten mumkunmu urunlerı gorebılıyorum.ama nasıl satabılırım bılmıyorum.ılla googlede reklam vermek sartmı

  • admin says:

   @ebru
   illa google da reklam vermek şart değil.Ama parayla satılan kazanç ktapları bunu ön gördüğü için bir alternatif olarak etkili bir yöntemdir.Bunun yanında kendi sitenizi kurabilir ve rünleri orada tanıtarak satabilirsiniz.İngilizce biliyor olmanız şart yoksa ilgilenmemenizi tavsiye ederiz.

 44. Eren says:

  Merhaba Admin Kardeşim Benim Merak Ettiğim Bir Konu Var Adwords İsimli Reklam Vermeye Yarayan Sitedeye Reklam Veriyoruz Ama Bizden Bir Kereliğine Mahsus Para İstiyor Bunun Miktarını Söylermisiniz Yoksa Her Tıklanış Başınamı Para İstiyor

  • admin says:

   @eren
   şöyle açıklayayım size ;
   adwordse kredi kartınızı tanımladıktan sonra tıklama başına ücretler toplanır ve her 50 tl de bir kredi kartınızdan otomatik olarak çekilir.Harcayacağınız miktar size bağlı. Tıklama başına belirlediğiniz ücret neyse reklamınıza her tıkladığınızda o kadar harcamış oluyorsunuz.

 45. Özgür says:

  Öncelikle teşekkürler paylaşım için.

  Google Adwords de ürün ismi aratıldığında ilk 2 sayfada yeralması gerekli olduğunu tahmin ediyorum.

  Örneğin ,” Flight Simulator” ürününü satacağım ve Clickbank dan ilgili URL yi aldım. Sonra Google adwords de ,” Flight Simulator” yazıldığında ilk sayfada benim URL nin gelmesini istersem ve belirli bir reklam maliyetini karşılarsam bu üründen para kazanabilirim diye düşünüyorum.

  Bunun yerine blog veya internet sitesinden satmaya kalkarsam bu google ilk 2 sayfada çıkması çok güç olduğu için satışın çok zayıf olacağını düşünüyorum
  Bu konuda ki görüşünüzü merak ediyorum

  • admin says:

   @Özgür
   Evet site veya blog ilk kurulduğunda sıralamada gerilerde kalır.Google adwordsü direk clickbank ürününe yönlendirmek yerine kurduğunuz siteye veya bloga yönlendirirseniz hem sitenizin sıralamada yükselmesini sağlarsınız hem de alıcıyı ürün ile ilgili geniş açıklamanın olduğu sayfanıza yönlendirerek alıcıyı bilgilendirmiş oluyorsunuz.
   Google adwords ü her iki şekildede kullanabilirsiniz.Ama bana göre en verimlisi blog ve siteye yönlendirmek.

 46. mert says:

  ben bir blog sitesi kurcam burda clickbank dan satış ortaklığı yapacağım ürünün tanıtımını yapacam.. blog siteminde adwords de reklamını yapacağım. gerekli ingilizce bilgisinede sahibim. bnm merak ettiğim bu blog sitesinden 1 den fazla ürünün tanıtımını yapıp birden fazla ürünün satış ortaklığını yapabilir miyim… eğer oluyosa da sence bu satışı olumsuz etkiler mi? teşekkürler

 47. İDRİS TAŞOCAK says:

  Selamlar.
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  Bende 1 aydır araştırıyorum.
  Para kazanmak için zaman ayırarak ve ugrasarak min.ne kadar para harcamamız gerekir.
  Verdiğiniz bilgileri kullanarak az da olsa ne zaman kazanmaya başlarız.Gerçekten bir yan gelire ihtiyacım var.Vereceginiz bilgiler için teşekkürler.
  İyi çalışmalar.

 48. admin says:

  @İDRİS TAŞOCAK
  100 tl lik bir deneme kuponu temin ederek ücretsiz bir deneme gerçekleştirebilirsiniz.Kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.

 49. rıdvan says:

  Admin ben de bir kaç gündür bu yazdıklarını araştırıyordum ve bu işlerden hiç birşey anlamadım desem yeridir. Ama xticaret türkçe oldugu için ondan başlamak istiyorum. Ama benim sitem falan yok nasıl reklamını yapıcam ürünün.

  • admin says:

   @rıdvan
   siteniz yoksa bir site kurmakla başlayın. Xticareti kullanırken ürün seçimine dikkat etmelisiniz.Satmak için E-kitap dışında birşeyler seçmenizi tavsiye ederiz.

 50. NİHAL says:

  Merhaba;
  bu verdiğiniz bilgiler içn sonsuz tşkler uzun süredir bu iş için uğraşıyorum bir tane de daha önce farklı bir yöntem ile para kazanmak için e-kitap aldım fakat hiç bişiy yok.Yani o sayfalarca anlattıklarının hiç bir hükmü yok.google adwords sisteminde belki 10 tane reklam verdim ama hiç biri onaylanmadı.ve sebep olarak site politikası yazıyor.sanırım bu da yukarıda yazdığınız gibi google onay vermediği reklamlar.(farklı bir nedeni var sa bilgi verirseniz sevinirim)nasıl aşacağım diyordum bunu da sayenizde blogumda yayınlayacağım.sizi bu anlatımlarınız ve cüretkarlığınız için tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum.

  • admin says:

   @Nihal
   Google yaptığo son düzenlemeyle birlikte reklamı verilen sitelerde belli bir kalite standartı gözetmeye başladı.Affiliate marketing işiyle ilgileniyorsanız google adwrods ile kampanyasını oluşturmaya çalıştığınız ürün veya hizmet daha önce birçok kişi tarafından şikayet edilmiş olabilir.
   kendi siteniz için reklam vermek istiyorsanız sitenizin içeriği google adwords politikalarına uygun dizayn edilmiş olması gerekiyor.

 51. Murat says:

  Merhaba abi, bu görünür url ve hedef url yi bir türlü tutturamıyorum clickbank sitesinde ürünün promote tuşuna basıp onayladıktan sonra iki tane uzun site linki karşımıza çıkıyor onların herhangi birisi bile görünür url ye sığmıyor fazla geliyor (http www) leri bile kaldırsak yine sığmıyor acaba ne yapmalıyız başka bir yerden site bulup onu mu ekliyicez bi yardımcı olabilir misiniz? Saygılar

  • admin says:

   @Murat
   Görünür url ye onu yazmayacaksın zaten. Görünür url kısmına -hedef url yi tıkladığında açılacak sitenin linki-ni yazacaksın.Görünür url demek reklam metninin altında görünecek web adresi demek.

 52. Murat says:

  Mehaba admin size birkaç sorum daha olacak şimdi ben hedef url yerine clckbank reklamının promote tuşuna bastıktan sonra oluşan iki adresden altta olan büyük adresi yazdım sonra yanda oluşan reklama tıklayıp açılan reklamın adresini kopyaladım sonra ilk yazdığım hedef url yi silip yerine bunu yazdım sonrada bu adresi kırpıp ana adres olarak görünür url ye yazdım acaba bu doğru mudur? ikinci bişey olarak bütçe 10tl/gün dedim hergün 10 lira mı çekilecek benden birde tam 29 tane anahtar kelime yazdım kelimeler düşük kalite puanlar. Tıklama/gün:1-3 diyo maliyet de 5,5-10 Tl arası sizce bu işten randıman alabilirmiyim?

  • admin says:

   @Murat
   Evet doğru yapmışsınız.Fakat öncelikle durumunuzu iyice anlamam için şu soruları yanıtlayın lütfen:
   1-Seçtiğiniz clickbank ürünü hangi ülke veya ülkeleri hedef alıyor- Adwordste reklam oluştururken buna uygun bir kampanya mı oluşturuyorsunuz. Yoksa ürün ingilizce konuşanları hedef alırken siz bu reklamı türkçe mi oluşturdunuz ? Bu sorulara cevap vern lütfen.
   2-Google adwordste reklam oluşturmak konusunda bilgi düzeyiniz ve deneyim düzeyiniz nedir.Yeni başlıyorsanız tıklama başına ücret kısmını iyi ayarladığınızdan emin olun. Zira google adwords 1 tek tıklamaya bile 10 tl kesebilir hesabınızdan.

 53. Murat says:

  Reklamı ingilizce oluşturdum. Dil seçiminde belli başlı dilleri(İngilizce Fransızca Almanca Türkçeyi)seçtim. Bu uygulamayı ilk defa kullanmaya başladım. Tıklama başına olanı da 0,1 TL olarak ayarladım.Sizce uygun mudur? birde aslında ben Tıklama/Gün:1-3 e takıldım bu sadece 3 günde bir defa mı tıklanacak anlamına gelir? Eğer böyle bişey olursa satış çok zor olur.

  • admin says:

   @Murat
   1-3 seçtiğiniz anahtar kelimelerle ilişkili olarak tahmini bir tıklama oranını ifade eder.Satışını yapmak istediğiniz ürün ile ilgili aranan anahtar kelimeleri bulup eklemelisiniz.Bu tıklanma oranını arttırır.
   Tıklanma başına ücret belirlerken basit olarak ürün birim başına kazanacağınız miktarın % 1 i olarak bir ücret belirleyiniz.

 54. mel says:

  daha yeni görüyorum bu girişimi. ilk sorum:clickbanka yazılan bilgilerden adres yazılması tehlikeli midir?

 55. mel says:

  Ve sitelerden edinilen bilgiler yeterli midir ? Reklamı yapılan yardımcı kitaplardan alınmalı mıdır?

 56. mel says:

  ya clickbanka üyelikte iki kere kategori seçtim bir sorun olur mu ?

 57. alkan says:

  öncelikle yardımlarınız için teşekkürler ben bu marketplace daki reklamları facebookta nasıl kullanacam acaba anlamadımda

 58. alkan says:

  ürüne özel linkimizi oluşturmuş olduktan sonra ne yapacaz ya biraz karmaşık yani ben reklamı vermişmi oldum şimdi

  • admin says:

   @Alkan
   ürüne ait link üretildikten sonra o linki pazarlayarak ürünün satışına aracılık edeceksiniz.O linki ister sitenizde kullanın ister sosyal paylaşım aplarında istersenizde adwords gibi reklam ağlarında.

 59. alkan says:

  sosyal paylaşım aplarında nasıl kullanacam bu şekşlde yaparsam bir yere para vermem gerekirmi msela facebookta ve bu linki nasıl paylaşırım biraz yardımcı olursanız cok sevinirim

  • admin says:

   @Alkan
   *Facebookta kendi proflinizden paylaşabilirsiniz.Normal bir link paylaşır gibi.Bunun çin bir para ödemeniz gerkemez.Ama facebbok reklamları kullanmak istersenz bunun için facebooka para ödemeniz gerekir.
   *Adwords her 50 tl de bir fatura keser ve bu miktarı kredi kartınızdan otomatik olarak çeker.

 60. alkan says:

  birde adwords ta ödeme yapmanın alt sınırı ne kadar acaba neden kabul etmiyor

 61. mel says:

  yine ben 😀 . yeni sorum kafama takılan durum şimdi adwordsten reklam verdğimizde tıklanması mı sorun tıklanmaması mı ? anlayamadım. ve benim paylaştığım yerden satılan ürünlerden kar edeceğim değil mi?hiç reklam vermedim ve karım 0 bu da bol bol paylaşım gerektiriyor sanırım

  • admin says:

   @Mel
   Adwordste amacınız ürününüzü adwords aracılığıyla satmak.Yani reklamınızın tıklanması ve ürünün alınması gerekiyor.

 62. alkan says:

  yaa arkadaş şu işleri adam akıllı anlatsana ben bir yere para yatırmadan hangi sitelerden nasıl yapabilirim yada ne bileyim resimlerle güzel bir şekilde anlatsan yada beni ayrıntılı bilgi veren yada püf noktalarını bir anlatsan birde clinkbankda reklam alıyorum hem orada sadece beğen var nasıl linki paylaşabilirim

 63. mel says:

  sevgili admin satılması gerekiyor anladım fakat adwords te tklanan her reklam para kesiyor o zaman tıklanma satış olmadan zaralı değil mi ?o.O

  • admin says:

   @mel
   Tıklanma olmadan nasıl satış gerçekleşecek ?
   Para harcamadan satış gerçekleştirmek istiyorsanız şu metodu deneyiniz:
   1-Satacağınız ürün ile ilgili bir blog açınız
   2-Özgün içerklerle ürünü veya ürünleri tanıtınız.
   3-Sitenizi arama motorlarında görünebilir yapın.( Bu zamanla ve çalışmanıza oranla gerçekleşecektir)
   4-Sitenize gelen ziyaretçiler tanıtımları görüp ürünü almaya karar versin ve siz de komisyon kazanın.

 64. Çağatay says:

  Bir şey sormak istiyorum
  burada bu işe başlamadan önce para ödemeden küçük bir sermaye bir bütçe elde etmemiz mümkün mü yoksa bu yöntemleri uygulayamayacağım çünkü benim bu işe ayırdığım bir bütçe yok o yüzden bir bütçe elde edip de sonra başlıyayım para harcamaya?

 65. Çağatay says:

  İlgin için teşekkür ederim.

 66. muhammed says:

  Clickbank üzerindeki hangi kategorileri tavsiye edersin satış için? ya da ürün?

 67. Çağatay says:

  Arkadaşlar ben google adwords kampanyamı oluşturdum kampanyanın yanında yeşil bir yuvarlak var onun yanında da etkin yazıyor yani kampanyam etkin ama bir sorun var şu anahtar kelimelerin yanında konuşma balonu gibi bir işaret var işte o işarete tıklayınca küçük pencere gibi bir yer açılıyor orada da Reklamlar şu anda gösteriliyor mu?
  Hayır
  Bu reklam grubundaki tüm metin reklamlar reddedilmiş. Onaylanmayan reklamlarınıza ilişkin sorunları nasıl inceleyeceğinizi ve gidereceğinizi öğrenin. yazıyor ben tam 45 tane anahtar kelime seçtim ama hepsindede böle yazıyor bu sorunu nasıl çözebilirim bilmiyorum 100 TL lik bütçe hazırladım orada ama olmuyor boşa gidicek diye korkuyorum yardımcı olursanız çok sevirim şimdiden teşekkürler.

 68. ulkem says:

  ya google adwords a ulkembetil@windowslive.com ile üye oldm şifre de girdim … sonra

  http://adwords.google.com/ sitesine gidiorum

  İlk kez giriş yapmadan önce, lütfen e-posta adresinizi doğrulayın. Yönergelerin size e-posta ile iletilmesini istiyorsanız, burayı tıklayın. die yazı çıkıo

  normal hotmail.com dan hesaba giriş yapamıyorum nerden alcam linki

 69. selin says:

  Merhabalar admin bey ücretsiz deneme icin kupon formunu doldurdum ama mailime 24 saati geçmesine rağmen bir kod gelmedi. Sebebi nedir acaba ?

  • admin says:

   @Selin
   Tüm bilgileri doğru doldurduysanız birşey yapmanız gerekmez.Bir kaç gün içinde sonuç alamzsanız google ile iletşme geçiniz.

 70. selin says:

  forumda benden web sitesi istiyor bana ait bi web sitesi yok. Boş da bırakılmıyor. Orana ne yazmam gerekiyor acaba yardım ederseniz sevinirim.

 71. caner says:

  Artık adwords affiliate reklamlarını kabul etmiyor. Bİlginiz olsun

 72. Adnan says:

  merhaba admin.ben yeniyim bu adwordsta ve urun paylasiminda, benim gorunen ve hedef linklerde sorun yasiyorum ikisininde ayni olmasi gerekiyormus, clickbanktaki ürünün linkini koymak istiyorum ayri olunca kabul etmiyor.lutfen yardimci olabilirmisiniz. tskler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑