Web Yayıncılığı no image

Yayınlanan Tarih 2 Eylül 2010 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Google Sandbox

Google sandbox google nın geliştirdiği bir filtre sistemidir.Adsense den daha fazla kazanmak için spam sitelerin artması google’ı böyle bir çözüm üretme yoluna götürdü.Sandbox filtresi webmasterların adeta kabusu.Sandbox filtresine takılmanın çeşitli sebepleri var:

Karşılıklı Link Değişimi

Seo uzmanları karşılıklı link değişiminin google sandbox filtresine takılmanın önemli bir nedeni olduğunu söylemektedir.Bunun yerine çapraz link değişimi tavsiye ediliyor.

Yeni Siteye Link Satın almak

Yeni açılan siteye çok fazla link satın almak veya link verdirmek te yine sandbox filtresine takılma nedenlerinden biri.Ayrıca  sitenize link verdirdiğiniz sitenin sizin sitenizle benzer içeriğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Spam Yorumlar

Sitenize dofollow link kazandırmak için başka sitelere yapılan alakasız,rahatsız edici,link yığını yorumlar spam olarak adlandırılır.Bu tür bir eylem yorum yaparken eklediğiniz site adreslerinin sandbox filtresine yakalanma riskini arttırır.

Sahip Olduğunuz Siteler Arası Link Değişimi

Seo uzmanları sahip olduğunuz site veya bloglar arasında link değişimi yapmanın sandbox filtresine yakalanma riskini arttırdığını söylemektedir.

Tags: , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑