Genel no image

Yayınlanan Tarih 21 Haziran 2015 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Grand Option inceleme

Grand Option site incelemesini mağdur yatırımcılarından gelen yoğun mesajları sebebiyle yazıyoruz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Grand Option sitesi mağdur yatırımcıları sebebiyle kapatılma kararı çıkan 24option.com sitesinin kapatılması sonrası açılan bir paravan sitedir. 24 option gibi ileriki dönemde kapatılma durumu olursa yatırımcıların mağdur olma ihtimali çok yüksektir.

Ek olarak alexa.com verilerine bakarak sitenin İsrail kaynaklı bir website olduğunu da çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Website detaylarına girersek;

Grand Option sitesi sitesinden aldığımız bilgilere dayanarak Rodeler Limited adlı şirket tarafından işletilen bir yatırım şirketidir. Şirketin Güney Kıbrıs’ta kurulu olması 24 option tarafından açılan paravan site olmasından sonra dikkat edilmesi ve uzak durulması gereken en önemli konudur. Güney Kıbrıs bir ada olması sebebiyle vergi kaçırma ve yasadışı yatırım işlemleri için en kolay para aklanan bir yer olarak bilinir. Bu noktada şirketin sitesinde Güney Kıbrıs denetimine tabi olduğu belirtilmektedir ancak Türk vatandaşı olunması sebebiyle bu denetim bir anlam ifade etmemektedir. Bu sebeple de kesinlikle yatırım yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Şirketin reklamlarını ele alacak olursak 24 option ile aynı site olduğunu direk anlaşılmasını sağlamaktadır. Şirket reklamlarını birçok sitede, Google ve facebookta görebilirsiniz. Bu tarz şirketlerin mağdur yatırımcıları sayesinde normal bir yatırım şirketine göre çok daha fazla para kazandıkları için reklam konusunda son derece cömert oluyorlar. Şirket reklamlarının hiçbiri yatırım konusunda, yatırım araçları ve piyasa konusunda değil, insanların umutları sömürme ve gerçek dışı kar ve kazanç hikayeleri ile doludur. Maalesef Türk milleti olarak hızlı ve kolay para hikayelerine inanma noktasında saflık derecesinde kolay kanıyoruz. İnternetten alınan aynı insan resimleri yanına şu kadar kar sağladım bu kadar para kazanıyorum, maaşımı ikiye katladım şeklindeki reklamları oltaya takılan yem niteliğinde olup hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Şirketin yukarıda açıkladığımız gibi bir reklam stratejilerinin olması yatırımcılarına bakış açısını da açıkça ortaya koymaktadır. Bazı aldatıcı reklamlarından örnek vermek gerekirse;

“Sadece 1 işlemde 2280 usd

Bir öğretmen olarak tek maaş ile geçinmek çok zor. GrandOption.com ile tanıştım ve anında para kazanmaya başladım. Üstelik öğrenmem çok kısa sürdü. Siz neden denemiyorsunuz?

Derya M. / 28, Öğretmen”

Tabiki özendirici kolay ve hızlı para kazanma hayalleriyle anında hesap açtırmaya yönelik bir reklam. Ancak Derya adına bir öğretmenimiz var mı tabiki yok. Tamamiyle şirketin Türkiye’de Derya, İngiltere’de Celine, Almanya’da Helga şirketin aldatmaya yönelik kullandığı isimler.

Bunlara ek olarak yatırımcılardan gelen karlı pozisyon silinmeleri, gerçek dışı fiyatlamalar, onaylanmayan para çekimleriyle ilgili detay vermeye gerek duymuyoruz.

Sonuç olarak sizlere güvenilirlik açısından soru işaretlerinin ve mağdur yatırımcıların olmadığı şirketlerle yatırım yapmanızı öneriyoruz. Artık internette her şirketle ilgili detaylı inceleme ve kullanıcı yorumlarını rahatça bulabilirsiniz. İkili opsiyon piyasası şirketleriyle ilgili diğer incelemelerimiz de size doğru şirket seçiminde yardımcı olacaktır. Şimdi sözü Grand Option yatırımcılarına bırakıyoruz. Yazılan tüm yorumlar için hesap numarası ve ekran görüntüsü istendiğini unutmayın.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑