Web Yayıncılığı no image

Yayınlanan Tarih 15 Haziran 2010 | E-Kazanç Ekibi

3 adet yorum

İngilizce Website=Daha Fazla Kazanç

İngilizcenin giderek tüm dünyada hızla yaygınlaşmasıyla daha fazla ticari bir değer kazanması web yayıncılarının ingilizce içerikli websiteleri oluşturma sebeplerini de belirlemektedir.

Yapılan araştırmalar ingilizce içerikli websitelerinde sunulan adsense reklamlarının diğer dillerde yayın yapan websitelerine oranla 5 ile 10 kat arasında daha fazla kazanç sağladığını ortaya koymuştur.

Tıklama başına kazanç temelli çalışan  google adsense programına katılan website sahipleri , ingilizcenin geniş bir kitleyi ilgilendiren bir dil olması ve dolayısıyla reklam veren sayısının ve kar oranının o oranda artması gerçeğine dayanarak ingilizce içerikli siteler oluşturma yoluna gitmişlerdir.

İngilizcenin yayın dili olarak seçilmesinin yanısıra yayın yapılan kategorinin de kazanç miktarını belirlediği  bir diğer önemli ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır.En çok kazandıran website kategorileri bunlardır:

*Sağlık ,Diyet

*forex

*güzellik,bakım,estetik

Tags: , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında3 Adet Yorum Yapılmış İngilizce Website=Daha Fazla Kazanç için

  1. tuncay says:

    bir site acmak ,için wordpres joomla phpbb3 gibi sunucular var acaba bunlardan hangisi daha kullanışlı ve pc kasmayan yada sizin öneriniz varmı

  2. tuncay says:

    aklın yolu wordprress olmuş teşekkurler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑