Ekonomi Haberleri no image

Yayınlanan Tarih 27 Şubat 2010 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Kredi Kartı İle Yapılacaklar Ve Yapılmayacaklar

Hiçbirimiz kredi kartımızı nasıl kullanmamız gerektiğini bilerek doğmadık.Fakat kredi kartı kullanma kurallarını bilmek çok önemlidir. Tercihlerinizi yapmadan önce sizler için hazırladığımız yapılacaklar ve yapılmayacklar listemize bir göz atmanızı öneririz.

Yapılmayacaklar:

*Günlük ihtiyaçlarınızı gidermek için Kredi Kartı kullanmayın.Ekmek,şeker,gazete ve petrol alınmaması gerekenler listemizde. Kredi kartınızı nakite bir alternatif olarak kullanmak,sizi hızlı bir şekilde borç altına sokacak kötü bir alışkanlıktır.Düzenli ve sürekli alışverişleriniz için kredi kartınızı evde unutun

*Sadece aylık minimum tutarı ödemek huyunuzdan biran önce kurtulun.Sadece minimum ödeme tutarını ödemek borcunuzun büyümesinden başka bir işe yaramaz.Bir çoğumuzu bu yöntemi zaman kazanmak için yapıyor.Fakat ödeyebildiğiniz kadar ödemeniz sizin faydanıza olacaktır.

*Kredi kartınızı, limitinizin yettiği herşeyi satın almak için kullanmayın.Onların parasını ay sonunda ödeyeceğiniz gerçeği aklınızın bir köşesinde kalmalı.

Yapılacaklar:

*Gerçekten ihtiyacınız olan ürünleri satın almak konusunda akıllıca bir karar vermelisiniz.Hepimiz aslında “ihtiyacı olmak” kelimesini gerekli gereksiz kullanmaktayız.Kredi kartınızı sorumluluk bilinci ile kullanmak “ihtiyacı olmak” ve “istemek” kelimelerinin farkını anlamanızı sağlar.

*Kredi Kartı sağlayıcınızın zamanında yapamayacağınız ödemeleri önceden bilmesini sağlayın.Kredi Kartı Kullanırken ödemeleri zamanında yapmamak yapabileceğiniz en kötü davranış. Birçok banka bu konuda yardımcı olmaktadır.Basit bir şekilde arayın ve durumunuzu belirtin.

*Harcamalarınızı toplam limitinizin %30 ile sınırlandırın.Yüksek limite sahip olmak aynı zamanda yüksek miktarda borçlu olmak ihtimali anlamına geldiğini unutmayın. Düşük miktarları yönetmek her zaman daha kolaydır.

*Düşük faiz miktarları için kredi kartı sağlayıcınız ile görüşün.Bu durumu herm kredi kartı alırken hemde kredi kartı ile harcama yaparken göz önünde bulundurun.Periyodik olarak bankanızın faiz oranlarını değerlendirmelisiniz.

Tags: , , , , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑