Ekonomi Haberleri no image

Yayınlanan Tarih 22 Temmuz 2010 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Milyar Dolarlık Çevrimiçi Reklam Pazarında Farkedilmek

2011 itibariyle çevrimiçi reklam pazarının işlem hacminin 50 milyar dolar olması bekleniyor.Bu şaşırtıcı istatistikler hala online reklamcılığı denemeyenler için yeterli bir kanıt.Peki bu pazarda yer almak ve farkedilmek için neler yapılmalıdır?

  • Bağlantı – Reklamlarınız insanlara ulaşıyor mu?Bu en önemli adımdır.Eğer hedef kitle hizmet veya ürününüzü görmüyorsa,muhtemelen başarısız olacaksınız.Hedef kitleye ulaşmadan önce onların gerçekte kim olduklarını ve neye ihtiyaç duyduklarını doğru bilmeniz  gerekiyor.
  • Dikkat Çekme–Reklamınız yeteri kadar dikkat çekici mi?Reklamlarınıza bir sıradan bir insan gözüyle bakmayı deneyin.Sizce reklamınız gören kişiler neden etkilensin ve tıklasın? .Ortada bir gerçek var ki; o da reklamınız çekici değilse tıklanmaz gerçeğidir.
  • İlgi– Reklamlarınız ilgi çekici olmalı.Bu tam da onların istediği şeyi onlara sunmak anlamına gelir.Hiçkimse kendisine ilginç gelmeyen bir reklama tıklamaz.İster görsel ister text reklam olsun mutlaka ilgi çekici bir tarzda olmalı.
  • Hareket – Onları harekete geçmek için teşvik edin.Etkileyici metinler veya görsel öğeler kişiyi tıklamaya veya satın almaya yönlendirir.

Tags: , , , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑