Affiliate Marketing no image

Yayınlanan Tarih 1 Nisan 2010 | E-Kazanç Ekibi

35 adet yorum

Online kazanç Kitapları

Şu anda Türkiye’de internet kullanıcılarının  internetin olanaklarını kazanca dönüştürmeleri için gizemli ve kimse tarafından bilinmeyen bilgiler içerdiği iddaa edilen birkaç e-kitap satılmaktadır.

-Google Kazançları

-Para Babası

-Online Darphane

-Reseller book       vb.vb.

Şimdi sizlere bu kitaplarda yer alan bilgilerin aslında çok basit ve her zaman her yerde bulunabilir bilgiler olduğunu ispatlayacağız.

Bu Kitaplar bugün özellikle Amerikada lazies (tembeller ) olarak tanınan ve oturduğu yerden para kazanan kişiler tarafından büyük reklam bütçeleri ayrılarak google da tanıtılmakta ve satılmaktadır.Amerika ve diğer ülkelerde clickbank,click2sell,sfi popülerken Türkiye’de ise xticaret bu döngüyü yönetmektedir.

Özellikle google kazançları kitabının çok fazla konuşulması benzer e-kitapların yazılmasına yol açtı ve bugün türkçe e-kitap sayısı bir hayli artmış durumda.

Xticaret dijital ürünlerin alışverişini sağlayan aracı bir sistemdir.Ödemeler xticarete yapılır ve ürün teslimatı yine xticaretin kontrolünde gerçekleştikten sonra kitap sahiplerine ve satış ortaklarına para ödenir.

Bunlara benzer 100’lerce ingilizce e-kitap okudum.Belli bir zaman geçtikten sonra her kitap muhakkak şu websitesinde ücretsiz dağıtılır.

http://www.getyourbonuses.com

İndirip okuduklarınızın çoğunda aslında pekte büyütülecek kadar önemli bilgilerin olmadığını gördüğünüzde sizlerde benim gibi şaşıracaksınız.Fakat insanın doğal yapısı gereği merak edilenin gizemi her zaman çekici gelmektedir.Bu kitabı satan insanların genelde kitabın içeriğinden çok az bahsetmeleri  merak duygusu yaratmaya çalıştıklarına  büyük bir kanıttır.

Bugün alıcıyı ürün hakkında olağandışı ideler üretmeye yöneltmek isteyen satıcılar ,alıcıda merak duygusunu oluşturmayı bir pazarlama stratejisi olarak görmektedirler.

Neden Google Adwords?

Cevap çok basit aslında.Çünkü clickbank,click2sell,xticaret gibi sistemlerde yer alan dijital ürünleri pazarlamak için daha iyi bir seçenek bulamazsınız.Google adwords, ortaklık linkinizi gizlemenize olanak sağlamaktadır.Böylece internet kullanıcısı ortaklık linkinizi değil ,ürünün ilişkili olduğu websitenin url’sini görür.

Google adwords ile  clickbank ve xticarette satış ortağı olmak istediğiniz ürün için üretilen özel ortaklık linkinizi reklam ile tanıtabilir ve satın alınan her üründen komisyon alabilirsiniz.

Bu e-kitapların google’dan bu kadar bahsetmelerinin yegane nedeni google adwords ile ürün pazarlamaktır. Google size etkili reklam oluşturmak için tüm bilgileri ve ipuçlarını veriyor.Bunun için gizemli hiçbir bilgi yoktur ve buna gerekte yoktur.Bu ekitapta anlatılanlar Google’nın reklam politikaları ,işleyişi vb  detayların ötesine geçemez.Bunu aklınızda tutmakta fayda görüyorum.En etkili adsense ve adwrods  kullanımını gerçekleştirmek için sadece ilgili programlar için belirtilmiş kullanım kılavuzlarını okumanız yeterlidir.

Google adwords ile etkli reklam kampanyaları oluşturmak konusuna daha geniş kampsamda değineceğiz.

HANGİ ÜRÜNLERİ SEÇMELİYİM?

Daha etkili bir satın alma gerçekleştirmek için seçeceğiniz ürün kesinlikle bir e-kitap olmamalı.Clickbankta çok özel ürünler bulunmaktadır.Örneğin dropshipping  kaynaklarının lideri olan salehoo üyeliğini clickbank aracılığıyla satın alabiliyorsunuz.Bir diğer örnek ise  wordpress tema satıcısı olan wpremix.com ürünlereini clickbank aracılığıyla satmaktadır.Bu ve benzeri ürünleri seçip satışını gerçekleştirerek para kazanbilirsiniz.Sonuç itibariyle alıcılarınız  ihtiyacını karşılarken siz de bunu gerçekleştirdiğiniz için komisyon alacaksınız.

Clickbank,click2sell,sfi ve xticaret sistemleri ve google adwords ile ürün pazarlama hakkında bilmek istediğiniz herşeyi bu makaleye yorum yazarak belirtebilirsiniz.sorularınızı cevaplandırmaktan mutluluk duyarız.

Tags: , , , , ,


Yazar Hakkında35 Adet Yorum Yapılmış Online kazanç Kitapları için

 1. mehmet says:

  ben bu sfi nin ne işe yaradığını anlayamadım, malum ingilizce lazım. Bununla ilgili biraz bilgi verirseniz sevinirim
  teşekkürler

  • admin says:

   Öncelikle e-kazanc.com ‘u kullandığınız için Teşekkür Ederiz…
   SFİ 1998 yılından bu yana gelişmiş link takip sistemi ile dijital ve gerçek ürünler için üretilen özel linkler aracılığıyla üyelerin yaptığı satışlardan belli bir miktar komisyon dağıtarak online iş alanında öncü firmalar arasında yer almaya devam etmektedir.

   SFi dijital ürünler yanısıra (e-kitap,website,hosting) gerçek ürünler de satmaktadır(cep telefonu,bilgisayar,deterjan,parfüm).SFİ ağına katıldıktan sonra bu ürünlerin satıldığı tripleclick sitesinde yer alan ürünleri ,her ürün için üretilmiş özel link aracılığıyla pazarlıyorsunuz.

   Bu sistemi kullanmak için ileri düzeyde ingilizce bilginiz olması gerekiyor.Aksi takdirde e-kazanc.com olarak tavsiye etmiyoruz.İlgili websitesi :
   http://www.sfi4.com

 2. tezza says:

  I am reading this article second time today, you have to be more careful with content leakers. If I will fount it again I will send you a link

  • admin says:

   What are you threating me with?
   Be more specific,so we can solve your problem in a better way.As i have seen ,you have a problem with our contents.So type your main problem for that we can help you about it

 3. selami says:

  ya bunların Allah belasını versin,kitabı aldık içinde gerçektende bildiğimiz şeyler çıktı.Sanırım birazda merakımızın kurbanı olduk.Fakat inanın o kadar çok abartılı reklam ile karşılaştım ki ,yani kim ola benim yerimde inanırdı.kitapların hepsinde de clickbank ta ürün seçme ve bunu google adwords reklamlarıyla satış yapmak.bir sürü param gitti google adwrodste.Yazıklar olsun.Bu ülkede bunlara izin veriliyor.Ben yetkilileri bu konuda araştırma yapmaya davet ediyorum.

 4. Deniz says:

  Selami Bey, benimle iletisime gecer misiniz ?

  pretty_child@turkstorm.org

 5. özkan says:

  arkadaşlar iyiki varsınız…tam ben de almak üzereydim bu kitaptan yorumlarınızı okudum.çok teşekkür ederim herkese…

 6. zafer says:

  bende almayı düşünüyordum. sitelerinde öyle ballandıra ballandıra anlatıyorlarki insanın hemen alası geliyor siteye 2 TANE KİTABI ALAN ADAMIN VİDEOSUNU KOYMUŞLAR ADAMLAR KAZANDIKLARINI İDDA EDİYORLA DOĞRULUK PAYI VARMIDIR

 7. irfan says:

  Selamlar, ben bir kaç ay önce askerden geldim onun öncesinde network marketing ile ilgileniyordum tekrar internete girmeye başladığımda bu affiliate sistemini gördüm gerçekten güzel bir sistem tabi biraz işi öğrenmek gerekiyor.
  Bu kitap satanları vs ne var ise inceledim hiç bir kitap almadım zaten detaylı incelenirse işin ne olduğu anlaşılıyor ki bende ne yapıtıklarını zaten anlamıştım ve gördüm ki kitaplarında verdikleride hiç öyle özel bir bilgi değil satıcı direk clickbank üyeliğini anlatıyor adwords anlatıyor nasıl reklam vereceksin tabi ki ücretli maalesef anlatılanlar bu kadar, tabi işi sana detayları ile öğretiyorsa kitabı aldıktan sonra eyvallah ama bunun için zaten kitap almana gerek yok 🙂
  Hepsi için geçerli olmayabilir belki ama hazır açıklamalar alınıp kitap haline getiriliyor ve satışa çıkarılıyor ne kadar basit, tabi işi ciddi anlamda öğrenmiş deneyim sahibi olmuş kişiler kendi tecrübelerini kişilere aktarıyor olabilir ki sanırım vardır böyle bir iki kişi öyle umuyorum 🙂
  Burada görünen nedir biraz kapalı tutalım kitabı merak etsinler çok kazanacaksın al bunu zenginsin havası oluşturup satış yapmak, halbuki arkadaş bu iş böyle böyle google adwords ile reklam vereceksin yine yatırım yapacaksın vs vs denilse zaten satış yapamayacak ki kitabın içeriğini de bir anlamda vermiş olacak 🙂

 8. Mustafa says:

  en başta tuğçe hanımla aynı durumdayım bende
  bende bir öğrenciyim ve sırf ordaki etkileyici sözlere kapılıp kitabı almamın farz olduğunu düşünenlerden biriyim
  maddi durumu iyi olmayan biriyim ve bilgisayar üzerinde çok fazla zaman geçriiyorum
  bunu kazanca dönüştürmek için araştırmalar yaptım ve maşallah her yol google kazançları saçmalığına çıkıyor
  öyle büyük bir hayal kırıklığı ki
  kimse verdiği 80 liraya acımaz
  ama yer igelir üç kuruş çok büyük para olur sizin için
  ben öyle bi zamanda bu kitabı aldım
  ve içinde hiç birşeyin olmadığını gördüm
  clickbanktaki ürünleri google adwordste yayınlıyorsun işte anahtar kelimeler girip insanların seni bulmasını sağlıyosun falan filan birsürü vız vız
  ama bunların hangisi paraya değer bir bilgi
  şöyle baktığımız zaman bu musa erdoğmuş olacak **** ve onun peşindne gelen diğer KİTAP YAZARKARI bize sadece google ın adresine girme bilgisini sattılar
  resmen durum böyle ve insana asıl bu koyuyor
  öyle büyük bi kandırmaca ki insan yaptığı aptallığa mı yansın onca ümidin sonunun hüsran olmasına mı yansın…
  ben musa erdoğmuşa hakkımı helal etmiyorum
  çünkü bana sattığı BİLGİ adı altındaki fasafisolar için en sıkışık zamanımda bi para verdim ve ümitlendim
  lütfen arkadaşlar lütfen bu saçmalıklara kapılmayın
  google kazançları başta olmak üzere bilgi diye sattıkları şeyler google da arayıp direk girebileceğiniz şeyler
  ister 8 lira olsun ister 800 lira ama bunlara para kazandırmayalım artık derim ben
  gerçekten yaşanılan ümit kırıklığı koyuyor insana en çok…

 9. Bilal says:

  Az kalsın bu kitaplardan birini bende alıyordum. Acele karar vermeyim dedim ve incelemeye başladım. Clickbanka üye oldum ürün incelemesi vs kanımca yeterli ingilizce olmadığı için 3-4 günlük maceramda başarı elde edemedim henüz. Çözene kadar uğraşacağım fakat çok fazla para kaptırmadan. clickbank vb siteleri bilmem ama bu işin erbabı xticaret musa para babası alayı aynı tayfa bana göre.
  Her dala sıçramış sözde forumlarla açıklama yapar gibi gidip insanları üye linkleriyle yönlendirip parasına para katarken sizde bir umutla kazanırım diye tıklayıp duruyorsunuz. Sahte kazanç tabloları var ( Dileyen youtube da izlesin ki zaten bu konularla aşinayım kralını yaparım :)). Mantıklı düşünseniz ya. ayda 10.000 dolar kazanacağım ve gidip bu işlerle uğraşacağım yok e-kitap yok forum bizim millet elini sürmem. Bunlar gerçekten dolandırıcı. Umut tacirliği yapılıyzr. En son yazarlardan birine yazdım. Sen bana bir ayda bırak 1000 doları, 100 dolar kazandır ben senin kitabına 10.000 tl vereceğim diye. Tık yok bidaha bir yazı gelmedi. Varsa kazandırırım diyen çıksın. Yukarıdaki yazıdada yazdığı gibi clickbank muhabbeti e kitap felan hikaye, ürün satmak banada mantıklı geliyor. 1 kaç gün içinde bunu deneyeceğim. Bakalım ne olacak. Aman zaten günü zor kurtarıyoruz bırakın bu üç kağıtçılar sürüsünü bunun bir yolu varsa inanın bulurum şu ana kadar tek yolu ihtiyacı olan insanları kandırıp süslü laflarla bu 2-3 kitabı satmak. Başka bir icraat göremedim. Saygılarımla

 10. Bilal says:

  Ha bu arada denemek isteyen olursa Kitaplara vereceğiniz parayı adwordse yatırın bir blog açın clickbanktan ürünü seçip türkiye harici avrupa ve amerika gibi ülkere reklam basın. Hiç olmazsa bir umut deyip bekler sonucu görürsünüz.

 11. hüseyin says:

  hep aynı hikaye.. hep aynı milletten para götürme politikası. neymiş kazan kazandır politikası güdülüyormuş.. madem öyle bedava versenize bu kitapları.. mademben okadar kolay kazanacağım sonunda bensana kazandığımın yüzde 50 sini veriyim. hep boş laf inanmayın bu sahtekarlara 10 yıldır hep inanmaya çalışırım inanırmda, kitabıda alırım hala boş. bu arkadaşların hepsi bu boş kitapları benimgibi salaklara satıp kazanıyor. benim gibi salaklarda saçma saban sitelere üye olup ingilizce gelen mailleri anlamaya çalışıp, paypala malpala üye olup hiç gelmeyeecek olan paraları bekleyip durur

 12. Rıdvan says:

  Bu siteyi hazırlayanların ellerine sağlık, insanları doğru yönlendiriyorsunuz. teşekkürler…

 13. kuzey says:

  bende acaba alsammı diye bir an düşünmedim değil.. iikide almamışım diyorum zaten internette affiliate- satış ortaklığı ile ilgili bilgiler var.herifler aynı şeyleri merak ve kazanma duygusu oluşturup umut tacirliği yaparak insanları kandırıyorlar.. illada kitap alınacaksa 10-15 tlye kitaplar var.aynı şeyleri anlatıyorlar.. yada sadece nette araştırarak para vermeden bu bilgiler edinilebilir.. bu sitede anlatılandan daha fazlasını anlattıklarını sanmıyorum.. saygılar..

 14. Yücel says:

  Bu E- Kitap satarak insanlara zenginlik vaat eden insanların bir sahtekar bir dolandırıcı olduğundan emin olablirsiniz.
  Madem ki kendi kitaplarında zenginliğin yolu yazıyormuş, o halde bu yazarlar niçin kendileri o bilgileri uygulayıp da zengin olmuyorlar ve Kitap Satma işine yöneliyorlar?! Sahtekar bunlar sahtekar!

 15. Emre says:

  az önce “google kazançları” diye bi site gördüm hadi lenn dedim bi araştıralım neyin nesidir Nihayet herkesin anlayabileceği şekilde açıklayan bi siteye ulaşabildim. Sağolasın 🙂

  Genelde benim gördüğüm satılacak ürün için bir site açılıyor.. Devamlı içerik girişi, SEO, hatta yeri geldiğinde adwords, böylelikle insanlar sizin sitenize ulaştıktan sonra asıl satış yapılan yere yönlendiriliyorlar.. Artık kimisi satıştan yüzde veriyor kimisi de adsense gibi tık başı ödüyor..(mesela 1000 dolarlık bişey satın alan müşteri bul, 50 dolar sana kalsın gibi)

  Kitaba gelince Sıradan bir insanın bir kitap okuyup beyin ameliyatı yapabilmesi gibi birşey olmuş bu.. Genel manada affiliate sistemlerinin para kazandırdığı ortada… Mesela Benim ürünümü de satın ben de para vereyim gibi.. Amaaa benim ürünümü satın alacak kişiye ulaşmak bir kitapla sadece günde 2 saatle mümkün mü?

  Affiliate sistemlerinden çok para kazanan insanlar sırlarını pek paylaşmazlar genelde.. Hatta hiç paylaşmazlar, adamlar senelerini vermiş deneme yanılma ile o yolları keşfedene kadar..

  Btw what the hell tezza is talking about?

 16. Mehmet Civan Yıldırım says:

  Merhaba arkadaşlar,

  Bende “Google Kazançları” adlı kitabın kurbanıyım,
  ben bu kitabı öğrencilik yıllarımda cebimde 100 lira aylığım varken 80 liraya almıştım.
  Amacım öğrenciliğim süresince emekli memur olan babama yük olmamaktı ve bir saflık yapıp aldım.

  Arkadaşlar inanın bu tarz kitaplarda bilgi yok, adamlar zaten bu kitapları kendi kafalarından yazmıyorlar, yazılmış makale ya da yabancı dilde yazılmış kitapların Türkçe çevrimlerini yapıp onu satıyorlar, zaten “Google Kazançları” kitabının ikincisinde adam bunu açıklıyor ve diyor ki :
  Bir konuda uzman olamsanız bile bir kaç makale okuyarak ya da sözcükleri değiştirerek bir e-kitap ya da sesli kitap haline getirip satabilirsiniz.

  Emin olun Musa Erdoğmus adlı vatandaşta kitabını bu şekil hazırlamıştır.

  Düşünsenize bu şekilde bir e-kitap hazırlıyorsunuz ve fiyatı 80 lira ile satışa sunuyorsunuz, satış ortağınında komisyonunu çıkardığınızda size 48 lira kaldığını düşünün ve bu kitaptan 1000 adet satıldığını düşünün -ki xticaretteki satış ortaklarının sayısı 6000’ni aşmış durumda-

  Hasaplayalım 1 e-kitap =48 x 1000 = 48000 TL

  Anlaşıldığı gibi bu tarz kitaplar size ayda 4 bin TL kazandırmasada emin olun yazarına kazandırıyor.

  Bu tarz bir site oluşturduğunuz için çok teşekkürler.

  Saygılarımla.

  Mehmet Civan Yıldırım

 17. YUSUF says:

  arkadaşlar bu affilate kitabını ücretsiz olarak temin etme imkanımız var mı yani türkçe olarak PDF formatında.ben de kitabı para vererek almayı hiç düşünmüyorum bu kadar yorumları dinledikten sonra bide afillate işinde nasıl bir başarı elde ederim hangi yolları izlemem gerek beni bu konuda aydınlatırmısınız abilerim ben de bu işte yeniyim madem böyle bişey var o zaman bizde öğrenelim

 18. ibrahim says:

  allah razı olsun kardeşler hepinizden az kalsın bende bu sahte kitabı alıyodum ula eferem size

 19. hakan says:

  bende bir ara almayı planlıyordum,bu yazıdan ve yorumlardan sonra vazgeçtim
  musa erdoğmuş bu işi başkaları da kazansın diye yapıyormuş madem o kadar iyi niyetlisin o zaman e-kitabı bedava dağıt

 20. bediş says:

  teşekkürler

 21. gülgül says:

  AÇIKLAMALARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER. İNSANLARIN HAYALLERİNİ SÖMÜRENLERİ GÜN IŞIĞINA ÇIKARDINIZ. NEREDEYSE KAPILIP PARA VERECEKTİM.

 22. sedat says:

  selamınaleyküm admin içimin rahat olmasını istiyorum artık şu soruma cevap verirmisin bu insanlar anket kitapları kazandırmıyosa madem hala niye buı anket expert ,anket listesi çok satıyor yayından kaldırılmıyor artı millet şikayet ediyorsa xticaret mi kaldırmıyor teoman arslan teobook sahibi bedava anket listesi kitap veriyor dolduracağı ankette 10 ile50 dolara kazan diyor 80 tane güvenli şirket diyor http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx bu liinke bak buda böle diyor anlamıyorum gerçekten kazanılıyor mu yoksa yetim parasımı yiyorrlar birde abd ıp numarası al kendini türk iken abd li göster profilini zenginleştir gör bakalım gelen aneteri diyorlar hocam snin her lafına kabulüm bu sorulaımı yanıtladı kurtalıyım bu zifirik duygu ve düşüncelerden 800 tl maaşa çalısan biri olarak madem 200 şirket varsa 20 dolar her ay kazandırsa 4000 dolar yapar haksızmıyım cevap verirseniz memnun olurum

  • admin says:

   @sedat
   Öncelikle O tür site linklerini paylaşmamanızı rica ediyoruz.Anketle para kazanmaya gelince.Lütfen gidip söyledikleri anket sitelerine tek tek üye olun.Tabi sizden kayıt için para istemiyorlarsa. Ve sonucu kendiniz görün.Size baika ne diyebilirim.
   İp değiştirmeye gelince. Bu dürüst bir davranış değil kabul edersiniz ki. Yani Amerikalı olmayığ ta kendini amerikalı göstermek ve şirketlerin hedef kitlesiymiş gibi görünmek ve bundan kazanc elde etmek müslüman evladına yakışmaz.

 23. sedat says:

  doğru sölüyosunuz dürüst olmak gerekir o insan bana o anketi yabancıyım diye önderdi oysa ben türküm rabbim huzuruna ikimizde çıksak bu adam bana hakkını helal etmez suçlu duruma düşerim sevaplarım buna günahları ise bana yüklenir çünkü bana diyeceği şu olacak ben seni abb devleti olduğundan bu anketi yolldım oysa sen türksiün demesi bile haksız olduğum anlamına gelir

 24. serbest says:

  Gerçekten sizlere minnettarım. Ben 17 yaşındayım ve bu internetten para kazanma işleriyle uğraşmaya başladım önce tıkla kazan gibi şeylerle vakit kaybettim en sonunda bu e-kitapları gördüm. Zar zor babamıda ikna ettim haftaya alacaktım. Ben kitabı araştırırken sizin siteyi buldum yorumları okuyunca almamaya karar verdim.

  Admin sana bir sorum olacak siz daha çok google kazançları ve musa dolandırıcısı üzerinde durmuşsunuz. Ben size Çağatay BERKER in kazanç sistemi eğitim setini soracağım. Görünüş olarak içinde baya şey var. Clickbanktan tutun wep site yapımına seo ve google advers eğitimine kadar.

  Araştırmalarımda hiçbir kötü yorum bulmadın herhalde bunları da onlar yapmıştır. Sizlere mutlaka bunlar hakkında bilgi gelmiştir. Bunlarda dolandırıcımıdır biraz bilgi verirmisiniz???

 25. sevgi says:

  aldığıma cok pışmanın 90 tl mı sokağa attım hemde bu zamanda

 26. peri says:

  sayın admin. bize bildiğiniz az da olsa gelir getiren güvenilir kazanç yollarından bahsedermısınız?

 27. ercüment says:

  Sayın SEVGİ, musa nın setini mi aldınız ? uyguladınız mı ? ya da sitede uygulayan var mı ?
  Arkadaşlar seti alınca tamam bilgiler ulaşılabilecek bilgiler , onu anladım . Ama sonucunda ne oldu hiç paradan bahseden yok ? kazanan var mı 50-100 her ne ise ?

 28. maadur says:

  ayenen ben de bu kitabı alan enayilerden biriyim 5 kuruş kazanamadım daha çok kaybettim.

 29. ibrahim güler says:

  ben google kazançları-para babası- ve ismini unuttuğum bir kaç kitap daha satın aldım, hiç bir faydasını görmedim, bu tür kitaplardan para kazananlar bu tür kitapları yazıp çizip satanlardan başkası değil,aklım başıma sonradan geldi, anlattıkları kadar çok para kazanılabiliyorsa neden kendileri o yollardan kazanmak yerine kitap satmaya uğraşıyorlar. onların amacı insanların para kazanması değil, kendileri ne idüğü belli olmayan allı pullu yazılarla insanları kandırarak esas kendileri oturdukları yerden para kazanıyorlar.

 30. merakli says:

  Bilgiler için gerçekten teşekkürler,bende nerdeyse alıyordum,peki admin sizin tavsilerinize nasıl ulaşabiliriz?

 31. fatih says:

  sadece iyi bir iş yaptığınızı söylemek istiyorum,teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑