Web Yayıncılığı no image

Yayınlanan Tarih 19 Mart 2010 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Online Kazanç Ve Forumların Gücü

Forumlar birçok kişinin önemsemediği muthiş pazarlama potansiyeli taşıyan tanıtım araçlarıdır.Şaşılacak derecede güçlü olan forumlar doğru kullanılırsa websitenize veya blogunuza birçok reklam şirketinden daha kaliteli trafik çekebilir.Bunu yapabilmek için imza (signature) doğru bir şekilde düzenlenmiş olmalıdır.Çünkü imzanız ne zaman bir konuya cevap yazsanız veya konu açsanız hemen alt kısımda görünür.Forum kurallarını ihlal etmeden,imza kısmına linkinizi veya banner görselinizi yerleştirebilirsinz.

Bu konuda unutulmaması gerekn en önemli nokta;ne kadar konu açar yada yorum yaparsanız websitenize o kadar çok trafik çekersiniz. Kaliteli konular açmak size kaliteli hit kazandıracaktır.Böylece websitenizde verdiğiniz hizmet veya ürünü pazarlamak için daha fazla şansınız olacaktır.Fakat imza kısmınıza kesinlikle “hemen al” “hemen tıkla” gibi ibareler koymayın.

Popüler forumlarda açtığınız konular tabi ki daha fazla hit kazandıracaktır.Ayrıca buralarda açtığınız her konu veya yaptığınız her yorum size kaliteli backlink olarak geri dönecektir.Kaliteli backlink google pagerank değerini arttırmak için en önemli unsurdur.Google da birinci sayfa ve alexada yükselmek için çok önemli bir tekniktir.

Reklam için bütçesi olmayan ve yeni başlayan webmasterlar hizmetlerini bu yolla tanıtarak başarılı sonuçlar elde edebilirler.

Tags: , , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑