Affiliate Marketing no image

Yayınlanan Tarih 15 Temmuz 2010 | E-Kazanç Ekibi

4 adet yorum

Online Pazarlama Teknikleri

Bildiğimiz sıcak satışın aksine online ürün pazarlama,hem daha kolaydır hem de daha fazla alıcıya ulaşabilme imkanı vardır.Satış yapmak bir sanattır adeta ve kazanmak isteyen herkes bu sanatı iyi bilmek zorundadır.

Affiliate (ortaklık) programlarına katıldıktan sonra para kazanmak için satış yapmak zorundasınız.Bunun için öncelikli olarak şunları yapmak zorundasınız:

1. Satılacak malları tanımak.
2. Satın alacak insanları tanımak (hedef kitle)
3. ürünü etkili bir şekilde tanıtmak

“Etkili bir şekilde tanıtmak” tan kastım tanıtımdan sonra her 50  kişiden en az 1 kişinin ( %2 ) ürünü satın almasını sağlamaktır.Yoksa başarısız sayılırsınız.

Online pazarlama da en etkili yöntem hiç şüphesiz google adwords reklam programıdır.Google adwords ortaklık linkinizi kullanarak reklamlar vermenize olanak sağlar.Böylece yayınlanan reklama tıklayarak ürün satın alan her alıcı size belli miktarlarda komisyon kazandırır.

Google Adwords ‘te yeniyseniz Bedava denemek için 80 tl değerinde Ücretsiz Google Adwrods Kuponunu buradan temin edebilirsiniz

Online pazarlama da en etkili ikinci yöntem,ürün ile doğrudan ilgili içeriği olan bir website yayınlamak.Örneğin hosting firmalarının  ortaklık programına katıldıysanız “hosting inceleme” veya “hosting indirim kuponları” içerikli bir website yayınlayabilir ve alıcıları firmaya yönlendirerek gerçekleşen her satıştan komisyon alabilirsiniz.

Tags: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında4 Adet Yorum Yapılmış Online Pazarlama Teknikleri için

 1. nipple says:

  affiliate kodumuzu kullanarak web sitemiz olmadan da adwords ile müşteriyi doğrudan ürün sitesine yönlendirebiliyoruz değil mi? bir ara adwords artık buna izin vermiyor gibi bir şeyler duymuştum.

  • admin says:

   Tabi ki kullanabilirsiniz.
   Yanlız dolandırıcı olduğu ihbar edilen affiliate ürünlerini pazarlarsanız google hesabınızı banlar.Bazı dolandırıcı,umut tacirliği yapan e-kitapları pazarlayanların hepsinin hesabı banlandı.Bunlara dikkat ederseniz bir sorun çıkmaz.

 2. nipple says:

  clickbank ürünleri için herhangi bir banlanma riski bulunuyor mu?

  • admin says:

   Clickbankta satılan kazanç e-kitaplarının çoğu için bu risk söz konusu.Fakat satmak için başka ürünler seçerseniz (hosting,tema,logo tasarımı,özel üyelikler vb) böyle bir risk yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑