Affiliate Marketing no image

Yayınlanan Tarih 20 Aralık 2010 | E-Kazanç Ekibi

5 adet yorum

Satış ortaklığı ve Sosyal ağlar

Özellikle kullanıcı sayısı  10 milyonları bulan facebook ve diğer sosyal paylaşım ağlarının taşıdığı kazanc potansiyeline önceki yazılarımızda değinmiştik.Pazarlamada strateji üretirken temel amaç ulaşabileceğiniz müşteri sayısıdır.Pazarlama yeteneğinizin satışa dönüşmesi için ulaştığınız insan sayısı önemlidir.

Sosyal paylaşım ağları “arkadaş” edinmenize ve tüm arkadaşlarınıza tek bir yerden ulaşmanıza olanak sağlar.Bu önemlidir çünkü arkadaş statüsünde ki kişiler sizin potansiyel müşterileriniz.O zaman daha fazla arkadaş daha fazla kazanç demek.Sosyal ağlar ve satış ortaklığının entegresi ile para kazanmak için birinci adım e-sosyalleşmek !

Bugün 2000 arkadaşı bulunan profiller satış ortaklığından günlük ortalama 100 dolar kazanabiliyor.Yapmanız gereken iyi bir firmanın veya birkaç firmanın satış ortaklığı programına dahil olmak ve profilinizde ürün veya hizmetlerini tanıtarak satışa aracılık etmek.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında5 Adet Yorum Yapılmış Satış ortaklığı ve Sosyal ağlar için

 1. hami says:

  benim face de 2000 arkadaşım var ben bunlara ne satabilirim acaba bi de clickbank la face de satış yaparken reklam parası ödüyormuyuz acaba

  • admin says:

   @hami
   reklam parası niye ödeyesiniz ki.ürün satışı için ihtiyacınız olan kitleyi arkadaş listenizdeki insanlar oluşturuyor.
   Hangi ürünleri satacağınız konusunda ise ciddi bir analiz yapmalısınız.Arkadaşlarınızın hepsi veya bir kısmı yabancı ise kullanabileceklerini veya faydalı olacağını düşündüğünüz ürün veya ürünler seçebilir ve ortalık linkini profilinizde paylaşabilirsiniz.

 2. hami says:

  hayır hepsi türk malesef türklere bişey satamayız mı yani :((

  • admin says:

   @hami
   Bunu ön kestirmek zor.Satılabilir.Bunun için arkadaş listenizdeki kişilerin satın alma eğilimlerini bilmeniz gerekiyor.Bunun için anket düzenleyebilirsiniz.

 3. izmirlee says:

  clickbank ve amazon gibi sitelerden nasıl gunde 100 dolar kazanacagımızı en ıyı hangı kaynaktan ogrenebılırz turkce ıngılızce kaynaklar olabılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑