Faydalı Bilgiler no image

Yayınlanan Tarih 9 Mayıs 2011 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Sınırsız Hosting Tuzağına Düşmeyin

Sınırsız hosting web yayıncılığına yeni girmiş kişilere çok cezbedici gelebilir.Oysa işin içine girdiğinizde sınırsız hosting diye pazarlanan hosting paketlerinin aslında hiçte sınırsız olmadığını görürsünüz.

Temelinde bir sunucunun yüzlerce kişiye paylaştırıldığı  shared web hosting  “paylaşımlı web barındırma” aylık ortalam 4 dolar gibi bir ücretle satılıyor.Sınırsız site barındırma,sınırsız mail adresi,sınırsız veritabanı vb. gibi özellikler bu tür hosting paketlerinin özellikleri olarak gösteriliyor.Birçok webmastera çekici gelen bu özelliklerin aslında hiçte sınırsız olmadığını siteniz biraz tanınıp ziyaretçi kazanmya başladıktan sonra öğreniyorsunuz.Bir bakıyorsunuz ki siteniz erişime kapanmış. Özellikle yaygın bir içerik yönetim sistemi olan wordpress kullanılan sitelerde sunucu CPU aşımından dolayı siteleri kapatabiliyor.

Eğer bir sunucuda birden fazla website barındırıyorsanız sınırsız diye satılan hosting paketlerini tavsiye etmiyoruz.Siteleriniz büyüdükçe site taşımakla uğraşacaksınız.Ayrıca sunucu çökmesi sonucu kapalı kalan siteler büyük bir hit kaybına uğruyor.

Tags: , , , , ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑