Web Yayıncılığı no image

Yayınlanan Tarih 14 Eylül 2010 | E-Kazanç Ekibi

9 adet yorum

Sosyal İmleme Sitelerinin Faydaları

Toplam 6 website ve blog  ile yaptığımız çalışmada çalışma kapsamına alınan 6  sosyal imleme sitesine  eklenen 3 sitenin eklenmeyen 3 siteye  oranla daha fazla gelişme gösterdiğini gözlemledik.

Sosyal imleme sitelerine eklenen sitelerimizde  özellikle alexa da %100 ile 200 arasında bir gelişme  söz konusuyken eklenmeyen sitelerimizde ki gelişme %50 ile %70 arasında sınırlı kaldı.

Çalışma süresince tüm sitelere de özgün içerik sağlanmıştır.Eklenen içeriklerin güncel ve aranan konular olmasını da göz önünde bulundurarak şu sonuca varabiliriz;güncel ve özgün konu eklendikten sonra sosyal imleme sitelerinde paylaşılan website veya bloglar ciddi anlamda bir ilerleme kaydediyor.

Çalışma kapsamına aldığımız imleme siteleri aşağıdadır:

www.stumbleupon.com

www.digg.com

www.duvvar.com

www.reddit.com

www.delicious.com

www.technorati.com

Çalışmamızın tüm blog ve site sahiplerine faydalı olması dileğiyle.İyi çalışmalar bol kazançlar.

Tags: , , ,


Yazar Hakkında9 Adet Yorum Yapılmış Sosyal İmleme Sitelerinin Faydaları için

 1. yılmaz says:

  duvvar’ı uzun süredir kullanıyorum gerçekten çok yararı oluyor , digg reddit.com gibi sitelerde indexte baya yararı oluyor yazı güzel olmuş okudum ama ben kazanç elde edemedim hiç sayfamdan hitim var fakat kazan elde edemiyorum malesef

  • admin says:

   Merhaba Yılmaz bey,
   sözkonusu eylem her ne kadar doğrudan kazanca etki etmese de arama motorlarında ki sıralamanızı yükseltmesi nedeniyle dolaylı olarak kazancınızı etkilemektedir.

 2. yılmaz says:

  mesela google aramalarında yükselmek için backlink vs kasıyorum ben , değişik sitelere yorum bırakıyorum link bırakıyorum bunun aramalarda yararı olurmu veya bu yukarda yazdığınız sitede otomatik backlink uygulaması var sitelere sizin adınıza yorum atıyor bu sözcüklerde yükselmemi sağlarmı bu arada bloğunuz çok güzelmiş faydablı bilgiler var

 3. yılmaz says:

  veya siz bu kadar tecrübeye sahipsiniz sizin seo ile alakalı yoldan bir kazancınız varmı veya bu siteden?

  • admin says:

   Elbette kazanıyoruz.Link satışları ,reklam alanı satışları,tanıtım yazıları,satış ortaklığı gelirleri gibi çeşitli yollardan para kazanıyoruz.Seo doğrudan para kazanmanıza etki etmez ama dolaylı olarak para kazanmanıza yardımcı olur.Google da birinci sayfada çıkan bir web sitesi ile ikinci sayfada çıkan bir websitesinin kazancı tabi ki aynı olamaz.

 4. ByFabs says:

  Duvvarı buralarda görmek güzel 🙂 Emeğinize Sağlık hocam 🙂

 5. Revision says:

  digg ve duvvar kullanıyorum baya başarılı ikiside özellikle duvvar pr3 backlink veriyor doğrudan bu yeni olayını çok sevdim digg’de sayfasını yeniledi tam ajax yaptı biraz kasıyor ama paylaşım yapmak daha kolay yazı için teşekkürler

 6. sohbet says:

  İyi günler öncelikle. Hocam bu imleme sitelerine atacağımız yazıların özgün mü olması gerekiyor. Yoksa kendi sitemizde yazdığımız yazıları atsak da olur mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑