Affiliate Marketing no image

Yayınlanan Tarih 19 Şubat 2011 | E-Kazanç Ekibi

6 adet yorum

Teobook nedir

Teobook  diğer kazanç kitaplarının aksine sıfır reklam gideri ile garantili kazanç vaadeden oldukça iddialı yeni bir e-kitap.Her ne kadar farklı olduğu söylense de bu kitap ta diğer ekitaplar gibi xticaret,clickbank gibi “affiliate ağları” aracılığıyla dijital ürün satışından bir komisyon kazanmayı öngörmekte ve bunu vaadetmektedir.

Teobook kitabı ve vaadettikleri üzerine biraz konuşalım.Teobook diğer kitapların aksine size hiçbir reklam gideriniz olmadan ayda 1000 ile 3000 tl arasınbda sabit bir gelir elde edeceğinizi iddaa etmektedir.Peki bunu nasıl yaparsınız ?

Öncelikle sabit bir geliri size kimse garanti edemez.Öte yandan sıfır sermaye ve reklam gideri ile para kazanmanız için bir websitenizin olması gerekirken ,bu websitenizin ziyaretçiye ulaşması için “Seo” diye tabir edilen arama motoru optimizasyonu tekniklerini uygulamanız gerekiyor.Yani siteniz hedef anahtar kelimelerinizde ( evden para kazan,çalışmadan kolay para kazan vb.) google ,yahoo gibi arama motorlarında ziyaretçiye sunulacak,sitenizi gören ziyaretçi sitenizi ziyaret edecek.Sitenizde önceden hazırlamış olduğunuz ürünlerin tanıtım yazılarını okuyacak ve bir satın alma gerçekleştirecek.Böylece siz de komisyon kazanacaksınız.Zaten siteyi ziyaretçiye ulaştırabilmeyi başarırsanız xticaret ve clickbank a ihtiyacınız yoktur.Çünkü böyle bir site kolaylıkla sponsor bulur ve finanse edilir.

*Bu tür kitapların sitelerinde gösterilen kazanç ekran görüntüleri sattıkları kitapların satışından elde ettikleri kazanc görüntüleridir.Bu yükek derecede yanıltıcıdır.

**Bu tür e-kitapların kısa süreliğine indirim söylemi kişiyi bu fırsatı kaçırmama düşüncesine iter.Halbuki bu bilinçli yapılan ve dünyada ki tüm e-kitap vendorları tarafından kullanılan bir tekniktir.Bu kitap kısa süreliğine 100 tl yerine 50 tl gibi geçici indirim ifade eden cümleler kişiyi yanıltacak ve kişi kısa süre sonra bitecek bu indirim fırsatını kaçırmak istemeyecektir.Oysa günler hatta aylar sonra siteyi ziyaret ettiğinizde “Kısa süre sonra bitecek” indirimin hala btmediğini görürsünüz.

***Teobook kitabı size seo konusunda bir yardım sağlayabilir.Sitenizin arama motorlarında bulunabilirliği konusunda size destek sağlayabilirler.Fakat şu unutulmamalıdır ki etkili bir SEO çalışması ciddi anlamda zaman ve paraya ihtiyac duyar.

Tags: , , ,


Yazar Hakkında6 Adet Yorum Yapılmış Teobook nedir için

 1. kadir says:

  bana yardımcı olurmusunz sizce internettn para kazanmk için neler yapmalıym hangisine güvenmeliyim

  • admin says:

   @Kadir
   İnternetten para kazanmanın en etkli yolu web yayıncılığıdır.Buna isterseniz basit bir blog ile başlayın isterseniz profesyonel br site ile.Ama kesinlikle bir yere gelirsiniz.Bilgili olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda yazılar yazarak blogunuza ziyaretçi çekin.Facebook twitter gibi sosyal ağları da kullanarak blogunuzun ulaşılabilirliğini arttırın.Günlük zyaretçi sayınız arttığında ster sponsor reklam alın isterseniz de google adsense programına katılın.

 2. Gürsel YİĞİT says:

  Bir Teobook üyesi olarak yazınıza yorum yazmak gereği duydum. Teobook sizin de savunduğunuzu anladığım, ( 14.10.2010 tarihinde yazmış olduğunuz makalenize dayanarak ) blog yazarlığı ve Affiliate marketing’ i bir arada kullanarak internetten para kazanma yöntemlerinin anlatıldığı, üyelerin bilgi ve becerilerini paylaştıkları ücretli bir FORUMDUR, e- kitap değil. Tabii ki bu bilgiler sır değil ancak takdir edersiniz ki belki aylarca sürecek olan araştırmalar sonucunda ulaşılabilecek olan bilgilere ve daha önemlisi tecrübeye Teobook ile daha kısa sürede sahip olmak mümkün.
  Belirttiğiniz gibi blog yazarlığı SEO çalışmaları ile sürekli olarak başabaş yürütülmesi gereken bir olay ve bu bir süreç.Kimse kısa sürede internetten köşeyi dönmeyi vaad etmiyor, edemezde.Vaat edenler de zaten zaman içerisinde silinip gidecektir.Emin olun ben dahil birçok Teobook üyesi blogger arkadaş yazdığımız makaleler ile internetten para kazanmanın ne olup ne olmadığını açık bir dille ele alıyoruz. Teobook veya herhangi bir başka ürün hakkında yazı yazarken sadece gerçekten fikir sahibi iseniz görüş belirtiniz.Teobook forumunun şu an itibariyle 445 üyesi var ve üye olupta Teobook’ dan memnun kalmayan üye, herhangi bir onaya gerek kalmadan konu açarak fikirlerini veya umduğunu bulamadığını belirtebilir.Bu durum bu tarz ürünler için pek de alışık olunmayan bir olaydır.Kaldı ki ilki dün gerçekleştirilen web seminerleri ile her üye fikir beyan edebilir,soru sorabilir,kendini geliştirebilir.Kişinin para kazanıp kazanamaması tamamem yaptığı çalışmanın boyutuna bağlı bir durum.Sizi de Teobook forumu üyesi olarak görürsek seviniriz.Umarım bu yorumumu yayımlarsınız. Teşekkürler.

  • admin says:

   @Gürsel Yiğit
   Fırsat eşitliği ilkesini gözeten bir yayıncı olarak tabi ki yorumunuzu yayınlıyorum.
   Söz konusu kitabın pazarlamasında kullanılan söylemler yanıltıcıdır.İlgili yazımız bir yorum niteliği taşımakta olup kitabın vaadettklerinin doğru olabileceğine dair bir ihtimalin olduğu hakkında görüş açıkça belirtilmiştir.
   Karşı olduğumuz durumlardan birkaç tanesi:
   1- kitabın koşulları arasında bulunan 3 ayda kitaba verdiğiniz parayı kazanamazsanız paranız iade ifadesidir.
   2-kitabın içeriğinden söz edilmemesi.Sadece sırlı söylemler kullanılarak alıcıda merak duygusu oluşturmaya yönelik ifadelerin yer alması.Bu en başta etik değildir zaten.Tüketici hakları gereği alıcı satın alacağı ürün hakkında detaylı bilgilendirilmek zorundadır.

   web yayıncılığı ile para kazanmak sır değil ve biz bunu zaten ziyaretçilerimize ücretsiz sunuyoruz.Web yayıncılığı bölümümüzde bilgiler mevcuttur.Ayrıca soru soran tüm ziyaretçilerimize bildiğimiz herşeyi anlatıyoruz.

 3. aristo says:

  Affiliate marketing hakkında bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorum. Yazınızda belirttiğiniz “Zaten siteyi ziyaretçiye ulaştırabilmeyi başarırsanız xticaret ve clickbank a ihtiyacınız yoktur.Çünkü böyle bir site kolaylıkla sponsor bulur ve finanse edilir.”

  Yanlış bir anlayış şeklidir. Herşey sitede Adsense gibi reklam yayınlamak değildir. Bazı siteler Affiliate marketing odaklı kurulu bazıları ise Adsense veya firma reklamlarından kazanmak üzere.

  Affiliate üzerine kurulu siteler mevcut ürünün satışına odaklı yazılardan oluşur. Hangi ürünü sattığına değil sitenin amacına bakın.
  Bana kalırsa affiliate konusunda hiçbir şey bilmiyorsunuz. Bu yorumu yayınlamanız gerekmiyor sadece siz bilin yeter.

  • admin says:

   @Aristo
   Orada yer alan ifadeyi maksatlı olarak çarpıttığınız kanaatindeyim.
   web yayıncılığında birincil amaç sitede sunulanın hedef kitleye ulaştırılmasıdır. Bunu başarmış bir site ister clickbank kullanır ister başka bir affiliate network isterse de sponsor reklamları yayınlar. Yani bir şekilde finanse edilir.
   Niche siteler zaten kurulmadan önce ne tür ürünler pazarlanacağı bellidir ve sitenin içeriği buna göre hazırlanır. Bilip bilmeme konusuna gelince ; insanlarımızın bilmesi bizimde en büyük arzumuzdur.Adınıza sevindim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑