Ekonomi Haberleri

Yayınlanan Tarih 4 Mart 2013 | E-Kazanç Ekibi

0 adet yorum

Turkcell Davasında Karar Henüz Çıkmadı

Privy Council, Turkcell’in hisselerine ilişkin davada, taraflardan bu hafta sonuna kadar mahkemeye sunmaları gereken eksik belgeleri tamamlamalarını istedi

İngiliz Yüksek Mahkemesi Privy Council, Çukurova Holdingile Rus Altimo arasında Turkcell’in hisselerine ilişkin davada, taraflardan bu hafta sonuna kadar mahkemeye sunmaları gereken eksik belgeleri tamamlamalarını istedi.

Turkcell’in yüzde 13,8’lik hissesine ilişkin Londra’nın Westminster semtinde bulunan İngiliz Yüksek MahkemesiPrivy Council’ın 3 numaralı mahkeme salonunda görülen duruşma yarım gün sürdü. Beş kişilik yargıç heyetinin başkanlık ettiği duruşma yaklaşık 2 buçuk saat sürdü.

Çukurova Holding yetkililerinin de hazır bulunduğu duruşmada yargıçlar, hisselerin üzerindeki rehnin çözülmesinin nihai şartlarını belirlemek için tarafları dinledi. Mahkemenin kararını bir ay içinde alması bekleniyor.

Mahkeme önceki ay açıkladığı bir kararla, Altimo’nun Turkcell hisselerine el koyma hakkı olduğuna ancak, Çukurova’nın koşulları karşılayıp krediyi geri ödemesi durumunda hisselerini geri alması için olanak tanınmasına hükmetmişti.

Ancak mahkeme, Çukurova’ya hisselerini geri alma fırsatı verecek hükmü belirlemek için yeterli bilgiye sahip olmadığını, bu nedenle taraflardan daha fazla bilgi istediğini ve daha sonra bir karar daha alacağını açıklamıştı.

AA

Tags: ,


Yazar HakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑