İş Fikirleri no image

Yayınlanan Tarih 9 Şubat 2011 | E-Kazanç Ekibi

1 adet yorum

webzengini.com nedir

Ayda 1000 dolar kazanç vaadeden bu yeni e-girişim içeriği meçhul bir e-kitabı 35 tl ödeyerek satın almanızı şart koşuyor.Kitabın ne ile ilgili olduğunu öğrenmeniz için 35 tl ödeyip indirmeniz gerekiyor.

İnternetin olanakları kazanca dönüştürülebilir.E-kazanc.com olarak buna karşı değiliz.Fakat piyasada kazanç vaadeden umut taciri e-kitapların tanıtımlarında kullandıkları yanıltıcı ifadelerle çoğunluğu öğrenci,emekli ve ev hanımlarından oluşan kitleyi hedef almaları ve umutlarıyla oynamalarına karşıyız.

35 tl gibi bir rakamın ciddi bir rakam olmaması hedef kitlede ” 35 tl den ne çıkar” düşüncesi uyandıracaktır.Bu fiyat belirleme profesyonel olarak bu sonucu yaratmak maksatuyla yapılmaktadır.

webzengini.com sitesinde yer alan satış sözleşmesinden bir maddeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.Çünkü satış sözleşmesi çoğu zaman gözden kaçmakta ve alıcı bunu görmeden satın alma gerçekleştirebilmektedir.

Madde 3-

Geri iade şartları: Kitapta anlatılan bilgileri tam anlamıyla uygulayan üyeler en az WebZengini.com’dan satın almış olduğu elektronik kitabın parasını kazanamamışlarsa geri iade talep edebilirler. Örneğin WebZengini.com Elektronik Kitabı için 35 TL ödemiş iseniz ve bu kitapta anlatılanları harfi harfiyen (tam anlamıyla) uyguladığınız halde 3. ayın sonunda en az 35 TL kazanamamışsanız ödemenizi geri iade isteyebilirsiniz. Bu durumlarda sizlerden kitapta anlatılanları uyguladığınıza dair kanıtlar isteme hakkımızı saklı tutarız.

3 ay sürekli çalışıp 35 tl elde edemezseniz paranız iade ediliyor.yani 3 ayda 35 tl kazanabilmişseniz kitap sizi “başarılı” sayıyor ve geri ödeme yapmıyor. 3 ayda 35 tl iyi bir rakam olsa gerek gözlerinde .

Özellikle amerikada başlayan ve sonrasında tüm dünyada bir virüs gibi yayılan “kolay para trendi”  son birkaç yıldır Ülkemizde de yaygınlaşmaktadır.

webzengini sitesi aracılığıyla pazarlanan kitabın içeriği hakkında daha fazla bilgi verilmeli.Bu durumun tüketici haklarına aykırı olduğunu  ve webzengini.com yetkililerine her alıcının bir tüketici statüsünde olduğunu ve tüketicinin alacağı ürün ile ilgili detaylı bilgilendirilmesinin bir zorunluluk olduğunu hatırlatırız.

Tags: , , ,


Yazar Hakkında1 Adet Yorum Yapılmış webzengini.com nedir için

  1. crayzparti says:

    bende bole bir kitap alacak tım bı aralar ama sımdı yazıyı okudum maddeyi guzel vermısler 🙂 3 ayda 35 tl kazan dınmı iş bitmistir vaybe 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑